Author Topic: L'Occitane Cedrat AS Splash  (Read 439 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
L'Occitane Cedrat AS Splash
« on: January 05, 2019, 12:19:00 AM »
Дуго сам пролазио поред L'Occitane продавнице, и онако окретао главу на другу страну, говорећи у себи "Ма пусти, доступно је, купићеш после"!!
Ето, недавно сам, добивши некакав хонорарчић, одлучио да свратим у продавницу и да коначно узмем бар сапун и још по коју "ситницу".
Међутим од бријачких ђакониjа нађох само сапун и овај "сплеш" лосион. Платио сам за поприлично и ту сам се малко замислио, па рекох "Ма хајде!!! Нек' цркне шкртост!!", мислећи да ће квалитет оправдати цену.
Међутим...
Сам лосион је у старту БЕЗОБРАЗНО скуп! Пре свега у питању је обична ПЛАСТИЧНА (макар да је стаклена) флашица од свега 50ml лосиона.
Не знам како су остали производи за после бријања, али је ово само један обичан, најобичнији лосион.
Што се тиче мириса, њега нема, тако да и не треба о томе дискутовати.
Што се самог лосиона тиче, добар је!!! Али не и више од тога - само добар. Кожу лица чини меком, али, зар то није и задатак АШ лосиона?
Мене лично подсећа на Нивеа бели лосион, као и на L'Oreal, само што су и Нивеа и Лореал знатно јефтинији.
Ова мала пластична флашица L'Occitane лосиона кошта око 900 динара, док је Лореал (100мл)  око 450-500 дин, а Нивеа бела..знате и сами!
Једном речју овај L'Occitane лосион је , да се изразим на њиховом језику dejavu!!!
Ништа ново! Већ виђено, али знатно скупље плаћено!
Тако да овај лосион није никако за препоруку, и слободно можете купити било L'Oreal, било Nivea бели лосион и платити па бар троструко мање!!
Ништа посебно: лосион је без мириса (осећа се неки благ, малтене занемарљив мирис) и када се стави на лице, као да смо ставили обичну воду, која може малко омекша кожу!
И ништа више од тога!
« Last Edit: January 05, 2019, 06:56:58 PM by adams »

The following users thanked this post: Merkur34c, Babadzonka

Offline micurin

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: L'Occitane Cedrat AS Splash
« Reply #1 on: January 05, 2019, 08:31:01 PM »
Poshtovani,
Jedina stvar koja vredi za te pare je AS Balm.Ostalo ukljuchujuchi i sapun za brijanje, suvishe su skupi za kvalitet koji nude.Imam i sapun za brijanje,prvo sam ga koristio onako kako je napravljen,( chini mi se da je triput mljeven ).Nisam bio sasvim zadovoljan performansama,pa sam ga izrendao i utisnuo u kutiji od pomade.Za nijansu je bolji,ali ne bih ga kupio ponovo.Ali AS BAlm,e to je vech druga stvar.

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: January 06, 2019, 09:37:26 AM »
Браво!!
Значи да ме критичарски њух није изневерио.
Да будем искрен, док сам писао овај пост, мислио сам да претерујем и да превише кудим овај лосионг. Што не волим да радим јер се трудим да извучем, па макар и "кљештима" по коју врлину, међутим уколико је то немогуће- немогуће је!
Пробао сам сапун и ја нисам баш задовољан њиме, а ако ниси написао, било би добро да напишеш у посту мишљење и за сапун (већ постоји тема за L'Occitane сапун), јер ћу и ја ускоро.

Offline micurin

• Email
« Reply #3 on: January 06, 2019, 11:37:13 AM »
Poshtovani,
Probao sam da napishem komentar,ali sistem trazhi da otvorim novi topic.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #4 on: January 06, 2019, 01:54:41 PM »
Пробаj сада да напишеш коментар!
« Last Edit: January 06, 2019, 02:11:28 PM by adams »

Offline micurin

• Email
« Reply #5 on: January 06, 2019, 02:53:12 PM »
Hvala lepo,
         Kada sam trazhio sapun za brijanje ovde u Skoplju,naishao sam na prodavnicu L'occitane u trzhnom centru Ramstor.
Prvo shto me je privuklo da ga kupim, naravno bio je miris.Uistinu to je vrlo elegantan,nenapadan,bezvremenski miris,koji dolazi od eterichnih ulja:smreke - JUNIPERUS OXYCEDRUS,ruzmarina - ROSMARINUS OFFICINALIS,sandalovine - FUSANUS SPICATUS.
         Platio sam jedno malo bogatstvo(zajedno sa inoks posudom).To je triput mljeven sapun,pa je mozda i zato tako skup.
 1. Miris 9/10, zato sho intenzitet mirisa smanjuje se tokom vremena (u samoj posudi).Na licu nezadrzhava se dugo,lako ga pokriju AS.
 2. Pravljenje pene 8/10, ako se radi direktno u posudi,9/10 ako se prvo aktivira sapun"soap blumming" a onda se doradi pena u drugoj posudi.
 3. Postojanost pene 9/10 i 7/10,zashto:To je u stvari onaj po meni nedostatak performanse,bash ta neka podvojenost pene,kao podvojena lichnost.Naime postojanost pene na chetki pre upotrebe odlichna zato je 9/10,ali kad se stavi na lice nekako brzo propadne izgubi aktivnost,izgubi zhivot, zato je 7/10.
 4. Klizavost 8/10,po meni klizavost je u korelaciji za kvalitetom i postojanoscu pene.Prva polovina lica ide nekako,ali druga polovina moram da intervenishem sa penom.
     Danas pre nego shto sam pocheo da pishem ovaj post,uradio sam jedno brijanje sa ovim sapunom,i kao preshave koristio sam Nivea men kremu.Bolja klizavost.Koristio sam YAQI sintetiku 26mm.Rockwell plate#3,Persona zilet prvo brijanje.( na slici je i Jaguar chetka sa prirodnom dlakom,puni se bolje od sintetike,ali stvara i vishak pene).
 5. Osechaj na licu posle brijanja 8/10,imam ocechaj da mi je kozha lica nekako suvlja,i optegnuta.
 6. Cena 10/10
 7. Zakljucak 8/10,za te pare, mora da bude bar 9/10.
Ovo je moje skromno iskustvo,neznachi da je sasvim merodavno.Dali bih ga kupio ponovo? Ne.

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 47
Total: 48