Author Topic: Merkur Progress  (Read 564 times)

Offline stevston

• Doktor za brijanje
    • Email
Merkur Progress
« on: January 09, 2019, 09:33:21 PM »
Posle podosta vremena neforumovanja-ponajvise zbog posla a i iz činjenice da se u mom brijačkom životu ništa novo nije dešavalo,konačno imam razlog za logovanje-desila se neplanirana kupovina polovnog Progress-a.Kako videh da nemamo temu o Progress-u rekoh da otvorim temu o ovom klasiku.Kako sam skoro došao u posed ovog klasika za sada ne mogu da se izjasnim o njegovim kvalitetima i nedostatcima,u stvari mogu o falinkama:pošto je kupljen polovan drška ima uzdužnu pukotinu od par cm tako da će morati da se traži majstor da mi na strugu nareze drugu drsku,može i ovako da se koristi ali bode oči i jednostavno nije to-to.Pošto mu je glava od zamaka pocela je da propada na par mesta,mislim da će moći da se koristi još dugi niz godina. Ovako gledano to je masivni,pravi muški DE,trodelni (ali ima još koji deo ako ćemo pravo),zavrsna obrada je standardno Merkurovska-sa par fabrickih nedostataka.Od glavnih zamerki samo jedna-drska je suvise glatka tako se mora pripomagati sa oslanjanjem kraja drske o mali prst da bi se kontrolisao tokom upotrebe.Za utiske o samom brijanju je isuvise rano,pisacu u narednom periodu.

The following users thanked this post: nuur, Limoozina

Online milanNS

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: Merkur Progress
« Reply #1 on: January 12, 2019, 12:12:37 PM »
Ovaj brijac je bio moj prvi kvalitetniji alat posle MEMa... Kupio sam ga dobro polovnog preko oglasa na ovom forumu, sluzio me izuzetno lepo par godina... U zadnjih par meseci sam prosirio kolekciju sa jos dva brijaca, tako da Progress trenutno ne koristim, ali on i dalje zauzima mesto na mom brijackom stalku. Ja nisam toliko detaljan kao neki clanovi u opisima, ali mogu reci da me je izuzetno lepo sluzio, da je vrlo dobro izbalansiran, da je praktican za pocetnike u eksperimentisanju u toku brijanja brzim podesavanjem agresivnosti... Najvise sam koristio Polsilver zilete sa njim, i to su bila vrhunska brijanja... Steta sto ovih zileta nema trenutno u ponudi... Ili ih ja ne trazim na pravim mestima :)

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 44
Total: 48