Author Topic: Wmax3 prirodni sapuni  (Read 4462 times)

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Wmax3 prirodni sapuni
« on: June 10, 2019, 07:42:51 PM »
На последњем бријоскупу у Београду, осим добре енергије и мноштва корисних савета, било је могуће добити и ексклузиван узорак новог домаћег сапуна за бријање, а коме бих наденуо радни назив Wmax3 јер је то надимак на форуму наше новопридошле чланице која га и прави.
Поменуо бих да је лепо бити део могуће успешне сапунске приче у настајању, такорећи део неке будуће бријачке историје на овим просторима.
Сапун који је посредством нашег другара @Kibo-а пристигао на тестирање смо поделили међу собом, те му овом приликом захваљујем на логистици, а захваљујем и @Wmax3 чланици на изради и слању истог како би могли да дамо свој суд.
Након јутрошњег бријања са њиме преносим вам овде своја запажања и надам се да ће још која уследити од осталих колега, у данима који су пред нама.
Мирис сапуна је веома класичан, просто бријачки, а притом није наметљив, те верујем да ту нећете имати неких већих замерки.
Пену сам са овим сапуном и Јаки Саграда Фамилија четком правио на начин којим у последње време справљам пену и од осталих сапуна, и сматрам да је то управо и добар показатељ о каквом је производу реч. Укапао сам нешто млаке воде у чинију за разраду, влажну а отрешену четку сам пунио сапуном око 20 секунди, да бих израду у чинији наставио још око минут и по. Пена коју сам на овај начин добио је ређа у односу на оне које сам иначе добијао, текстура је разуђена, и није је било довољно за два прелаза, што сам сазнао када сам хтео да са постојећом количином урадим други прелаз.
Иако ређа, пена је постојана и не суши се, а приликом додатне разраде на лицу нисам добио неку већу количину коју бих могао да распоредим. Покушао сам и са додавањем мало воде али без већег успеха.
Тада сам наново пунио четку око 20 секунди са још сапуна и са још нешто преко минут израде у чинији. Пена коју сам добио се оформила у млечно белу, осетно гушћу у односу на прву описану варијанту.
Иако наоко квалитетнија ипак је остала "тања" у односу на пене осталих сапуна, као да фали мало више масноће или кремости.
Са добијеном количином пене завршио сам наредна два прелаза и готово да ништа у чинији није остало, па мислим да би зафалило за могуће додатне исправке.
Клизавост овог сапуна је на добром, можда и високом нивоу, по мојој слободној процени, што ми се веома допало и што ми је помогло у бријању.
Након бријања је остао мекан осећај коже лица који траје од јутрос и напоменуо бих да нисам користио никакве лосионе или балзаме управо да бих могао да испратим колико ће се овај осећај задржати.
Ово су моје прве импресије везане за овај бријачки сапун, а  свакако да ће их бити још након неког дужег периода пробања.
Оно што ме радује јесте још један занатски бријачки сапун на нашем простору, са очигледним потенцијалом и предстојећим периодом развоја са надом да ће се оформити у још један производ којим би се сјајно бријали и којим би се поносили.
Креаторки сапуна желим успеха у даљем раду на овом пројекту, као и на осталим варијантама.

Мала напомена: првих пет фотографија приказују разрађену пену на почетку бријања, а потом следе фотографије након другог пуњења и разраде.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

The following users thanked this post: adams, Kibo, Babadzonka

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Wmax3 prirodni sapuni
« Reply #1 on: June 10, 2019, 11:18:04 PM »
zanimljivo ...
Zanima me sastav sapuna

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #2 on: June 11, 2019, 12:26:04 AM »
zanimljivo ...
Zanima me sastav sapuna
Требало би да се следећи цитат односи управо на сапун који сам пробао:

Prirodni rucno radjeni sapuni za brijanje od loja, she butera, mirisnih ulja sa dodatkom kaolin gline.

Свакако бих замолио ауторку да нам и у овој теми испише о саставу сапуна, хвала унапред.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: June 11, 2019, 01:04:31 AM »
 Ono sto sam iz jednog brijanja primetio, to je da ima dosta klizavosti.
 Sinteticka cetkica, petnaestak sekundi punjenja sa suvog sapuna.
 Trazi dosta vode u razradi. Daje izuzetno klizavu, ali ne tako voluminoznu penu. Pena koja se dobije je jako kompaktna, "teska" i bez ikakvih mehurica. Pena ne vetri, mada je zbog manjka volumena, nekako jogurtasto gusta.
 Pena vrlo brzo izgubi onaj sjaj koji se pojavi kada je pogodjena dovoljna kolicina vode i razrade. Primetio sam i da je sama povrsina sapuna nekako mat. Kada se zagladi prstom, nema onog masnog presijavanja. Kada sam pri put video sapun u kutiji, imao je nekako finu, brasnjavu povrsinu. Solidno je bio tvrd i to mi se svidelo.
 Miris sapuna je blag do nepostojeci. To i ne smatram za manu, jer je ovo test verzija i vazno je da se podele iskustva u pogledu toga kako sapun radi.
 Nikakve iritacije, nikakve neprijatnosti na kozi u toku i posle brijanja. Primetio sam da, pri isprobavanju i poredjenju sa drugim sapunima na ruci, ovaj aspun je ostavljao kozu "skripavo cistom". Kod brijackog sapuna volim da se ipak malo teze spere sa koze.
 Iskoristicu uzorak sapuna do kraja u sledecih par dana i videcu da li mogu nesto novo da zakljucim iz jos nekoliko brijanja.
 Da se razumemo, ovaj sapun je babaroga dobar u odnosu na neke druge "brijacke" sapune u pokusaju, a koje smo imali prilike da probamo na domacem trzistu. Ovo NIJE sapun za kupanje koga je neko prekrstio u brijacki sapun, vec je pravi brijacki sapun koji ima jako dobar potencijal da postane jos jedan zanatski biser potekao sa foruma.
 Sve primedbe koje ovde budu iznesene, ce biti davno zaboravljene kada ovaj sapun bude uspanovan u krajnju verziju.
 Hvala na trudu da se napravi i na mogucnosti da ga probamo.
 Srecno u popravkama, zeljno iscekujemo krajnji rezultat.

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #4 on: June 11, 2019, 01:27:15 PM »
Слажем се са колегама бријаџијама - у питању одличан бријачки сапун. А још је тек радна верзија!
Осећај по бријању - изузетан.
Убацити неке ложачке мирисне ноте, дати неко име сапуну, и, што би рекао Милић Вукашиновић - то је хит.
Срећан рад желим.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Wmax3

• Moderator
  • Početnik
    • Email
« Reply #5 on: June 12, 2019, 09:07:38 AM »
Dragi moji muskarci,
Najpre da vam se zahvalim na svim pohvalama i sugestijama. Naravno i pohvale i pokude su dobro dosle.
Da vam se najpre predstavim, iza brenda stoji jedna dama koja ima veliku ljubav prema kozmetici i jos veci animozitet prema svemu sto nije prirodno i moze da steti kozi, a svesni ste i sami koliko smo okruzeni time.
Buduci da sam zena imam potrebu da napravim da vasa koza bude svilena na dodir, ali i ogranicenje, pa su mi od nemerljivog znacaja bas vase sugestije jer sama na licu ne mogu koristiti ovaj sapun. Ah, dobro je da je ipak tako (smiley).
Sto se tice "lozackih nota" to je vise nego jasno, mada dobro bi dosle i sugestije sta vam se najvise svidja.
Sapun koji cu modifikovati u skladu sa vasim zeljama, potrudicu se da vam sto pre bude u rukama, a do tada se radujem svakom vasem komentaru.
Vesna

The following users thanked this post: adams, Babadzonka

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: June 12, 2019, 10:25:05 AM »

Buduci da sam zena imam potrebu da napravim da vasa koza bude svilena na dodir, ali i ogranicenje, pa su mi od nemerljivog znacaja bas vase sugestije jer sama na licu ne mogu koristiti ovaj sapun. Ah, dobro je da je ipak tako (smiley).
Sto se tice "lozackih nota" to je vise nego jasno, mada dobro bi dosle i sugestije sta vam se najvise svidja.
Sapun koji cu modifikovati u skladu sa vasim zeljama, potrudicu se da vam sto pre bude u rukama, a do tada se radujem svakom vasem komentaru.
Vesna

Драга наша Весна, ево још једне прилике да се осврнем на свиленкасту кожу нас мушкараца и да се захвалим на осећају који траје цео дан, рекао бих и два дана а који остаје након употребе Вашег сапуна. Осећај ми се веома допада и надам се да сапун у том сегменту неће претрпети икакве промене.
А што се ложачких нота тиче, иако бих имао доста предлога, волео бих да нас изненадите, да видимо у ком правцу иде Ваша креативност и сензибилитет.
Него, мислим да је ред да сапун добије име, ја сам му наденуо Ваш ник са форума јер сам на њему приметио и лого који је личио на Ваш надимак овде. Међутим, можда не би лоше било да му ипак смислите неко занимљиво име, али свакако одлучите сами.

The following users thanked this post: adams

Offline Wmax3

• Moderator
  • Početnik
    • Email
« Reply #7 on: July 02, 2019, 02:18:58 PM »
Momci,
Evo da vam se javim sa lepim vestima. Novi sapun za brijanje je gotov i žuri ka vama. Promenila sam mu neke detalje, a  miris (koji vam necu otkriti pre testiranja) nadam se da je dovoljno britak i muzevan da vas zaintrigira.
U iscekivanju vasih komentara saljem vam veliki brijacki pozdrav,
Vasa Vesna

The following users thanked this post: inemet, Limoozina

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: July 02, 2019, 11:32:19 PM »
Лепе вести на ову жегу

Offline Kibo

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #9 on: July 11, 2019, 04:47:05 PM »
Novi sapun stigao, dogovarajte deljenje. Mogu samo da kažem da je odličan performer i super miriše.

The following users thanked this post: Limoozina

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #10 on: July 12, 2019, 11:31:34 AM »
Novi sapun stigao, dogovarajte deljenje. Mogu samo da kažem da je odličan performer i super miriše.
Кибо, официру за везу, легендо бријачка, лепе новости које ћеш нам предочити од понедељка на бријоскупу
Једва чекам(о)!

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #11 on: July 22, 2019, 10:42:01 AM »
Probah i ja sapunce od naseg novog artisana.Miris je lep i nenametljiv vuce na tresnju.Penu sam lako dobio sintetikom Yaqi.
Sapun je dosta zedan i trazi  vodu.Ima neku specificnost u sebi koju jos nemogu da provalim sta je,ali je specifican u svakom slucaju.
Sta reci sapun sasvim solidan performer.Meni se dopao.Imam utisak da se brijem prirodnim sastojcima bez preterane hemije sto podrzavam u svakom slucaju.Falila mi je jos mrvica mirisa tresnje.
Bitno je da je sapun unikatan u odnosu na ostala dva domaca artisana ima neki svoj pecat.Slazem se apsolutno sa svim komentarina i zapazanjima uvazenih brijoelitnih brijadzija u vezi pene.U svakom slucaju veliki pozdrav za Vesnu ako sam pogodio ime zene i samo napred.

Offline Wmax3

• Moderator
  • Početnik
    • Email
« Reply #12 on: July 23, 2019, 11:56:01 AM »
Dobar dan brijadzije,
Evo i mene da se oglasim i zahvalim na komentaru. Vise sam nego zadovoljna sa zapazanjima i da sapun ispunjava Vasa visoka ocekivanja, a ima i tajni sastojak 😉
Ja se nadam da ce biti jos utisaka i da ga je sto vise Vas probalo.
Mirisa ce biti razlicitih, a drago mi je da se tresnjin cvet lepo pokazao.
Puno pozdrava od Vesne
... da da, ime pogodjeno...

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #13 on: July 25, 2019, 08:50:16 AM »
Преузео сам на врелим мрачним улицама гета (у маниру бријачке герилске елите)  сапун од чика бријогерилца Ветшејвера, на чему благодарим.
Као и прошли пут - утисци су фантастични!
Мирис је благ, пена је под прстима клизава, у бријању такође, направио сам прво веома густу пену, па сам додавањем воде добио оно цаклење и хидрирање пене какво тражим.
Све било је музика. Немам појма шта би требало побољшавати у самом сапуну, да знам - изјавио бих.
Ко жели може добити сапун у власништво, за тестирање и писање утисака, само нека ми се неспутано јави.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #14 on: July 25, 2019, 09:21:07 AM »
Драга Весна и бријаџије, пре свега бих желео да се захвалим за то што се у машем не тако малом и веома богатом бријачком асортижану појавио још један наш, српски бријачки адут Wmax! Моје одушевљење је огромно, а срце ми заигра када помислим да смо најјаче бријаџије у региону. Оваквим сложним форумом и нашим ентузијазмом, као и изузетним залагањем наших  сапунџија и њиховим високо-квалитетним сапунима, успели смо добијемо похвале, као и изузетну репутацију, ван граница не само наше земље, него и региона.
Овим путем пре свега честитам Весни на новом српском брикачком адуту, сапуну Wmax, и исто тако желим да предложим да један репрезетативни прижерак сапуна пошаљем у Словачу једном брикачком ентузијасти који хара како на чешко(словачком) , тако и на руском форуму.
У питању је словачки бријаџија који је врли штиоц наших бријо-производа и страсно љуби "Денди" и "Врето" сапуне!
Ево прилике (ако се наравмо слажете) да му пошаљем и још један наш нови Wmax сапун и да се похвалимо са још једном нашим сапунож

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 14
Total: 17