Author Topic: Rex Supply Co. Ambassador Adjustable Stainless Steel DE Razor  (Read 2054 times)

Offline Duskos

• Veliki Majstor brijanja
Niadjoh na ovo gledajući Razor emporium. Čini se biće interesantno.
« Last Edit: May 20, 2017, 06:06:12 PM by Duskos »

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Rex Supply Co. Ambassador Adjustable Stainless Steel DE Razor
« Reply #1 on: May 20, 2017, 06:22:44 PM »
Dizajnom se naslanja na Gibbs No15/No17. Izgleda jako, jako dobro. Samo me cijena brzo ohladila.

A i imam Gibbsa...

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #2 on: July 30, 2019, 04:32:19 PM »
Dragi moji,koristio sam ovaj brijač već 4,5 brijanja i ok znam o čemu se radi pa da podijelim sa vama.Rex Ambasador je podesivi brijač napravljen od nerdjajuceg 316 l celika,majsor koji stoji iza ovoga remek djela jeste Met Pisarsik iz Arizone odakle je i ovaj brijač otišao u svijet.Podloga odnosno ideja za pravljenje ovog brijača je očigledna...radi se o oživljavanju jedne rijetke brijacke relikvije a to je Personna Micromatic.Svaki brijač takodje ima serijski broj i broj serije u kojoj je napravljen M 2017,N 2018 dok O označava najmoderniji i najunapredjeniji brijač iz 2019 godine a dje je godina tu je i ,,korder" ili kako se to već zove.Moj je najnoviji model uz 2019 serija O2 koji se razliku od ostalih po boljoj glavi a to su kapa koja mnogo bolje stegne zilet i safety bar koji mnogo više prašta tehniku a tu je i dodatno poliranje brijača dok su ostali ne polirani čelik ali i dalje jako jako lijep.Brijac ima takav ceking odnosno recke odnosno grip da nema šanse da vam brijač ispadne iz ruke pa da su vam ruke od zejtina,pjene za brijanje,životinjskog koja pa da sve zajedno sa tim i jedete Zlatiborski palačinak da zaspadite predhodno komplet lepinju.Posao je odrađen više nego što mogu da dam ocijenu znači 100 od mogućih 10 ! Balans je sam vrhunac,plus je brijač potezi sam po sebi s obzirom da se Ipak radi o čeličnom brijacu.Stezanje zileta je besprekorno sravno tako nešto nikada nisam osjetio osim možda u karve brijacu kojeg mi je kolega Gile (hvala Gile!!!) Dao na probu.Brijac je nenormalno udoban,najudobniji brijač koji posedujem kako na blagim tako i na agresivnim podešavanjima pa ejjjj.zamislite da se udobno brijete na podešavanju koje skida bradu od 20 dana pa dje to ima !!! Ja se brijem svaku dan i podešavanja koja ja koristim su u početku bili 3 wtg,2 xtg i 1,5 ATG pa sam smanjio na 2,2,2 ponekad 1,5 a danas sam prešao na 1,5 u sva tri prelaza i kao i svaki mogući put dobio BBS koji traje cijeli dan i cijelu noć,a ujutru izgleda kao da ste se brijali sinoć koliko temeljno da ljepota brije.Uzasno temeljan i udoban brijač,nevjerovatno nevjerovatno lak za manevrisanje i guta Aman baš bas bas sve zilete.Nevjerovatno kvalitetno napravljen kao da nije brijač već sat od 30 000 eura.Ja moram da se zahvalim mom kumu i ako nije član foruma koji me castio ovaj sveti gral za početak na fakultet.Sanjao sam brijač od kako se napravio ali nikad nisam imao hrabrosti da se toliko isprsim,ali stvarno vrijedi svaki cenat a takodje želim da se zahvalim drugu Giletu koji mi je dao popust kod na Connaught odakle sam i kupio ovaj brijač po neverovatnoj cijeni,kako to moj dobri stari Gile kaže ,,nisi mogao jeftinije da prodjes" pa sam od ostatka kupio 2 sapuna i još po nešto Takodje da ne zaboravim,brijač dolazi sa doživotnom garancijom i u jedan jenu jako kvalitetnu kutiju za isti koja ako se ne varam takodje može da se koristi kao travel case.Izvinite što je brijač prljav da budem iskren niti ga susim peškirom niti ga perem Ipak je to nerdjajuci čelik ali morate da vodite računa jer od vlage kamenac može da od bajke napravi horor film.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

The following users thanked this post: Ki30, Limoozina, Kibo, Babadzonka

Offline Duskos

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #3 on: August 02, 2019, 12:35:51 PM »
Zaista impresivan komad Niko. Da te u zdravlju služi, lijepo je da se ovakvi koadi mogu prezentovati na forumu.

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #4 on: August 02, 2019, 06:33:38 PM »
Hvala ti Dule brate moj i na komplimentu i na najljepšim željama !
P.S. Jedva cekam tvoje nove postove !

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 21
Total: 24