Author Topic: Shaving Cream for Men - Бугарска крема за бријање  (Read 344 times)

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Крему из наслова сам добио од нашег колеге и бријодруга @Kibo-а на пробу. Осим ње, добио сам и крему након бријања, такође бугарске производње.
Овом приликом се и захваљујем @Kibo-у како на овим кремама тако и на помоћи добављања ЛЕА балзама 3 у 1, те хвала велико још једном!
Крема је у белом, пластичном паковању од 75мл, производи је Fine Perfumery из Пловдива-Бугарска, а садржи воду ружине латице, што и пише на њој;веома је пријатног, помало сладуњавог мириса који подсећа на неки од озбиљнијих парфема, али како нисам толико развио чуло мириса а и мирисну меморију, не могу бити тачан на који ме то мирис подсећа. Мишљења сам да нећете бити разочарани њиме, чак ће те можда бити и позитивно изненађени.
Сама крема је беле боје, и након истиснутих 2,5цм исте и разраде мокром четком, без додавања воде, а у трајању од 2 минута, добих снежно белу, прозрачну, а постојану пену.
Делује као сапуница која ће се сваке секунде изгубити, међутим, не дозволите да вас овај изглед завара.
Наиме, делује ми да је у четки било чак и мало више воде него што је креми требало како би се направила пена, отуда и те прозрачности али неочекивана је управо та њена постојаност.
Имах утисак да ће се на лицу веома брзо изгубити али се то није десило, и не само то, већ је крема и густа и веома пријатна, лако распоредива на делове лица. Притом, не клизи са њега, и остаје распоређена.
Клизавост је стандардна, нити је на највишем али није ни на најнижем нивоу.
Приликом прелаза са бријачем и жилетом, пена не запушава жилет, упркос тој својој запремини коју има а захваљујући поменутој прозрачности садржаја, што ценим да је плус за све бријаче а поготово за СЕ и инџекторе.
Бријање са њом ми је веома пријало, немам икаквих иритација, пецкања или сличних надражаја, иако сам један прелаз, од три низ длаку колико их иначе радим, избријавао браду.
Дакле, крема је доста добро урадила свој посао, очигледно да ми прија, а крема за после бријања је употпунила угођај.
Иако је из друге фабрике (Bio Fresh), а из истог града-Пловдива, као да је упарена са кремом за бријање и лагане је текстуре, нешто сам је мало више нанео него што сам то чинио са другим кремама и балзамима, али је то незнатна разлика.
Лице ју је одмах упило не остављајући лепљиво лице него веома пријатну и мекану кожу.
Сличан осећај, али у мањој мери, сам имао и док је нисам нанео, па бих бријаћу крему повољно оценио и у том сегменту а ова након бријања је само појачала тај утисак.
Хвала и @Mobajk-у на пророчком дару који је имао када ми је даривао тестер Ластреј Коучмена, те сам њиме заокружио ово бријање.
Ово је мој први утисак о овој креми, мада верујем да ћу тек након неког наредног бријања имати потпунију слику.
У наставку погледајте и фотографије креме за бријање, креме након бријања, пене коју сам добио и количине која је остала након бријања.
« Last Edit: August 28, 2019, 06:00:10 PM by Игор В. »

The following users thanked this post: floyd, Kibo, Babadzonka

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Shaving Cream for Men - Бугарска крема за бријање
« Reply #1 on: September 02, 2019, 06:17:03 PM »
Ето ме поново са још једним освртом на ову крему за бријање...
Наиме, након поновног бријања са њом јутрос морам да се коригујем и да напишем да је клизавост поприлично добра, могуће је да је прошли пут утицала количина воде при изради пене, а овога пута је испало све потаман чак ми је и генерални утисак о креми доста бољи а мислим да је то и реално запажање, а не тек нека идеја у глави.
Елем, схватио сам да са овом кремом добијам за кратко време квалитетну пену, веома пријатног мириса, веома добре клизавости, без велике филозофије приликом разраде, тако да дефинитивно улази у разматрање да добије место у мојој ротацији путних крема за бријање.
Замолио бих @Kibo-а да испише коју реч о цени ових 75мл креме и где би се обично могла наћи у Бугарској, а и код нас-што да не?
Још једном сам искористио и у претходној објави поменуту крему након бријања и веома сам задовољан и њеним учинком, једноставно кожа лица ми одлично реагује на њу, лице остаје меко и освежено.
Бријање је употпунио и Skin Bracer па се овде захваљујем ономе ко га је донео на бријоскуп у Сунце, почетком лета, а кога нажалост нисам добро испратио услед попијене количине пива.
Тако да, незнани бријо јуначе, пре свега ти хвала и јави се како би постао знани бријо јунак!

Offline Kibo

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #2 on: September 02, 2019, 10:35:17 PM »
U Bugarskoj postoji lanac prodavnica Rose of Bulgaria, gotovo u svakom gradu. Može da se nađe u svim parfimerijama. Cena je simbolična, oko 250 dinara. Svi proizvodi navedenog lanca su prilično jeftini.

P.S. Ja sam doneo Skin braser na brijoskup 😉

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: September 03, 2019, 07:46:14 AM »
U Bugarskoj postoji lanac prodavnica Rose of Bulgaria, gotovo u svakom gradu. Može da se nađe u svim parfimerijama. Cena je simbolična, oko 250 dinara. Svi proizvodi navedenog lanca su prilično jeftini.

P.S. Ja sam doneo Skin braser na brijoskup
Јуначино и бријачка громадо, вазда ти хвала на твом бријо залагању, те се могу упознати многе егзотике са разних простора! Бог те поживео!

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 29
Total: 30