Author Topic: P.160  (Read 550 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
P.160
« on: September 11, 2019, 05:59:40 PM »

Легендарна (сад покојна?) марка италијанског бријачког сапуна.

Хвала Игор.В-у, власнику овог стика са слике изнад ових слова, на прилица да спознам расност овог производа.

Сапун је стар деценијама сигурно, али квалитет је ту и даље! Лак осе направи пена, изгледа блажено, млечно, и брјања су прошла савршено. Пријатно сам изненађен, јер нисам очекивао да је сапун толико остао расан после толико година.

Ту и тамо сам ових последих година по нету сусретао овај сапун у помињању (увек у позитивном смислу), мислим да су га неки Амери поново покретали у производњи, или пак су наручивали у Италији сапуне од неког, све  усвему, било би супер ако би се неко јавио и написао историјат и данашњу актуелнос' овог сапуна - ако га уопште има.

А овај формат - стик, голд пак - олд формула, ово сам први пут видео сада.  8)

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: P.160
« Reply #1 on: September 11, 2019, 08:10:14 PM »
Бријовођо, драго ми је да ти се сапун свидео, а имам утисак да је чак и троструко млевен, да припада тој сорти и канда ће дуго потрајати?
Осим овога питања, као да сам на нету приметио Разорок П.160 те ме је то обрадовало ако су наставили да производе овај легендарни сапун. Свакако ваља проверити и дознати још који детаљ о њему.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #2 on: September 11, 2019, 08:26:36 PM »
Prestala je proizvodnja i RR P160. Skoro je i ovde na forumu bio postavljen link ka RR sajtu gde su poslednje kilsko pakovanje 160-tice prodavali za neku ludu cifru od preko 1000 dolara.
Sitnim slovima je pisalo da novac ide u dobrotvorne svrhe.
Naravno da je bilo bivola koji su pali u vatru na toliku cifru
 :-[ a da nisu procitali ceo oglas.
Iskreno, ne vidim toliku frku oko tog sapuna. Ima toliko istih/slicnih/boljih bademastih sapuna, lako dobavljivih iz Italije, da nam nikad ne zafale.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: September 16, 2019, 08:35:48 AM »
Захваљујем се расном бријаџији Игору В. на овом феноменалном доприносу.
Обо је својствена берберска сапунчина, која свакако заслужује пажњу и не треба никако окретати главу на другу страну.
Наиме ради се о томе да овај сапун у стику у потпуности задовољава све укусе захтевних бријаџија осим истина, мириса јер је са временом малко изветрео.
Пре свега овај сапун је изузетан у квалитету пене, клизавости и заштити, што удовољава свако берберко схватање и очекивање од сапуна. Постшејв ефекат је берберски одличан.
Оно што је мене лично одушевило, јесте да сам просто уживао у густој пени док сам њоме мазао лице, као и тиме како лако бријач клизи и брије лице.
Верујем да је овај сапун ушао у анале, а исто тако сматрам да га треба обавезно обавезно пробати.
Хвала још једном Игору В.
Бријати се овим сапуном је права уживанција.
« Last Edit: September 16, 2019, 08:41:39 AM by adams »

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 7
Total: 7