Author Topic: Μυρτω, грчки "Брион"  (Read 499 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Μυρτω, грчки "Брион"
« on: December 01, 2019, 06:28:46 PM »
Μυρτω, или Myrto (Mirto), је грчи народски лосион после бријања.
Лосион датира још од давне 1959 године и најпознатија су два мириса: мирис лимуна и мирис лаванде.
Што се самог лосиона тиче, одличан је и има изузетно добре перформансе. Јако је пријатан, и кожу чини меком и нежном.
Судбина овог лосиона је нажалост иста као и судбина нашег Бриона. Наиме, грци га данас нерадо користе. Заправо  Nivea, L'Oreal, Gillette, су одавно заменили почасно место овог лосиона на полицама и рафовима продавница. Но ово не значи да га грци не љубе, пошто када сам куповао у продавници, продавци су га мирисали и са уздахом говорили, како их мирис напомиње на детињство, на оца, који ујутро ставља лосион пред одлазак на посао, и како је свако јутро радног дана мирисало на Μυρτω.
Лично, мени је овај лосион одличан. Иако мирис лаванде никако, по мом мишљењу не личи на лаванду, мирис је јако пријатан и јако је сличан мирису нашег зеленог лосиона "Елиот".
Што се лимуна тиче, мирис  је 100% цитрусни и не да се осетити ништа друго до сам лимун. Мирис иако је јефтин и брзо изветри, поприлично освежава лице.
Мени лично ови мириси одговарају и некако сам их заволео.
Но без обзира на све њихове мане, Μυρτω представља не само бријачку епоху, него сасвим сигурно једну епоху у животу грка. И ма колико га неки кудили, свакако их вуче носталгија када причају о овом лосиону.
Заправо овај лосион не оставља ниједног грка равнодушним. А како би остављао, када су 60-их, 70-их и 80- их година сви мирисали на Μυρτω? Сви!
И они који си ишли у школу, и они који су ишли на посао, и они који су ишли у цркву.
Ето то је тај лосион Μυρτω, лосион који ниједног грка не оставља равнодушним.
А како и би, када Μυρτω није само лосион, то је део епохе у животу сваког иоле старијег грка.

« Last Edit: December 01, 2019, 11:01:38 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Neša, Limoozina, floyd, Babadzonka, michurin

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Μυρτω, грчки "Брион"
« Reply #1 on: December 01, 2019, 08:13:10 PM »
Μυρτω, или Myrto (mirto), је грчи народски лосион после бријања.
Лосион датира још од давне 1959 године и најпознатија су два мириса: мирис лимуна и мирис лаванде.
Што се самог лосиона тиче, одличан је и има изузетно добре перформансе. Јако је пријатан, и кожу чини меком и нежном.
Судбина овог лосиона је нажалост иста као и судбина нашег Бриона. Наиме, грци га данас нерадо користе. Заправо  Nivea, L'Oreal, Gillette, су одавно заменили почасно место овог лосиона на полицама и рафовима продавница. Но ово не значи да га грци не љубе, пошто када сам куповао у продавници, продавци су га мирисали и са уздахом говорили, како их мирис напомиње на детињство, на оца, који ујутро ставља лосион пред одлазак на посао, и како је свако јутро радног дана мирисало на Μυρτω.
Лично, мени је овај лосион одличан. Иако мирис лаванде никако, по мом мишљењу не личи на лаванду, мирис је јако пријатан и јако је сличан мирису нашег зеленог лосиона "Елиот".
Што се лимуна тиче, мирис  је 100% цитрусни и не да се осетити ништа друго до сам лимун. Мирис иако је јефтин и брзо изветри, поприлично освежава лице.
Мени лично ови мириси одговарају и некако сам их заволео.
Но без обзира на све њихове мане, Μυρτω представља не само бријачку епоху, него сасвим сигурно једну епоху у животу грка. И ма колико га неки кудили, свакако их вуче носталгија када причају о овом лосиону.
Заправо овај лосион не оставља ниједног грка равнодушним. А како би остављао, када су 60-их, 70-их и 80- их година сви миросали на Μυρτω! Сви!
И они који си ишли у школу, и они који су ишли на посао, и они који су ишли у цркву.
Ето то је тај лосион Μυρτω, лосион који ниједног грка не оставља равнодушним.
А како и би, када Μυρτω није само лосион, то је део епохе у животу сваког иоле старијег грка.
Kolega Adams,uvek nas iznenadite nekim pomalo zaboravljenim ali epohalnim brijachkim proizvodima.Molim Vas napishite ako je to moguche, neshto o sastavu tih AS.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: adams

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #2 on: December 01, 2019, 10:18:22 PM »
Pridružujem se pitanju kolege Michurina, a zanima me da li ovih losiona ima i u većim lancima? Tamo sam zapažao ove svetski poznate brendove, dok mi grčki nisu zapadali za oko.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: December 01, 2019, 10:29:53 PM »
Свакако! Што се састава тиче, у прилогу су фотографије са саставима, виолет-лаванда и жута- лимун

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #4 on: December 01, 2019, 10:48:09 PM »
@Neša Нажалост, јако је тешко купити у продавницама ове лосионе. Искрено, ја сам три године додуше у мањим градовима тражио лосионе и нисам нашао ама баш ниједан. А тражио сам и Prosar лосион, ни њега нисам нашао, а некмоли Μυρτω.
Тек сам летос у једној распалој продавници, где је све јефтиније и где артикли буквално леже у прашини, нашао ове лосионе, као и Prosar балзам после бријања.
Сам продавац се чудио што сам купио лосионе за прилично јефтине паре, али није одолео да их помирише и исприча носталгичну причу о своме оцу који је га је користио и како је свако јутро њихов стан мирисао на Μυρτω!
Иначе сви рафови су препуни Nivea, Gillette, осталих лосиона, који се могу и код нас купити.

The following users thanked this post: Neša

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #5 on: December 01, 2019, 11:31:54 PM »
Hvala. Sećam se da Masutis nije imao skoro ništa grčko, ali je Sklavenitis (ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ) imao Prosar u braon tubama.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: December 01, 2019, 11:34:21 PM »
Тужно је видети на једном оваквом производу Unilever лого јер помислио би човек да ће то бити од помоћи у распрострањености и лакшој доступности једног оваквог производа а испаде супротно...
Са друге стране се поставља питање да нису они можда заправо спасли Мирто од изумирања...

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #7 on: December 02, 2019, 06:06:34 AM »
Тужно је видети на једном оваквом производу Unilever лого јер помислио би човек да ће то бити од помоћи у распрострањености и лакшој доступности једног оваквог производа а испаде супротно...
Са друге стране се поставља питање да нису они можда заправо спасли Мирто од изумирања...

Управп сам то хтео да напишем, а ето заборавио сам. Наиме на флашици "лимуна" нема дотичног логоа Unilever, и вероватно датира пре потпадања фабрике под марку овог гиганта. И баш хтедох написати да мпжда има наде, и да уколико је Μυρτω недавно откупила фирма Unilever, постоји и нада да се може видети у продавницама, и уколоко тако буде, онда ипак на неки начон можемо захвалити томе што Unilever, можда и прпдужи живот овоме лосиону

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: December 02, 2019, 07:07:30 AM »
Ako, nema logo-a na AS od limuna,u tekstu iznad bar koda pominje se Unilever.I chini mi se da je Sarantis - grupacija deo Unilevera.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #9 on: December 02, 2019, 07:30:32 AM »
Hvala. Sećam se da Masutis nije imao skoro ništa grčko, ali je Sklavenitis (ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ) imao Prosar u braon tubama.

Нешо ако којим случајем идеш у Грчку, погледај лосионе. Што се Просара тиче, крему можеш видети на сваком кораку, али не и лосион. А ја баш ЛОСИОН тражим.
И не само ја, него је и Бојко имао занимљиву потрагу у Солуну, али нажалост, ништа није нашао.
Креме за бријање има свуда, а нама треба лосион.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #10 on: December 02, 2019, 07:32:40 AM »
Ako, nema logo-a na AS od limuna,u tekstu iznad bar koda pominje se Unilever.I chini mi se da je Sarantis - grupacija deo Unilevera.

Јесте, на лимуну пише "Сарантис" грчим словима.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #11 on: December 02, 2019, 08:23:49 AM »
Mozhete pitati pretstavnike Sarantisa u Beogradu,ako ima vishe vas zainteresiranih za odredjene brijacke proizvode:
https://www.serbia.sarantis.rs/sr/site-map-sr/sarantis-srbija.html
ja sam probao srechu ovde u Makedoniji ali kao jedini koji to trazhi,pokushaj je bio bezuspeshan.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #12 on: December 02, 2019, 09:17:47 AM »

Јесте, на лимуну пише "Сарантис" грчим словима.
А у тексту се такође појављује Унилевер...

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #13 on: December 02, 2019, 10:15:29 AM »

Нешо ако којим случајем идеш у Грчку, погледај лосионе. Што се Просара тиче, крему можеш видети на сваком кораку, али не и лосион. А ја баш ЛОСИОН тражим.
И не само ја, него је и Бојко имао занимљиву потрагу у Солуну, али нажалост, ништа није нашао.
Креме за бријање има свуда, а нама треба лосион.

Trebalo je da idem u Grčku ove jeseni, ali se izjalovilo. Ako neko od mojih prijatelja ii kolega bude išao u Grčku za Novu godinu, zamoliću da pogleda.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #14 on: December 02, 2019, 04:17:13 PM »
Овај лосион је прво указано знамење да мора доћи ускоро до бријоскупа, да се то снифа, и тајно сипа у тестер док нико не гледа.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 24
Total: 24