Author Topic: Shaving bowl  (Read 2501 times)

Offline Djuka79

• Početnik
  • *
    • Email
Re: Shaving bowl
« Reply #30 on: May 22, 2020, 10:57:26 PM »
Prvo da vidimo sta ce covek da uradi,da ispuni osnovne norme tegle i pepeljare nam netrebaju  ;) kad budem video a i vi cete videti donosimo zajednicki sud valja li 🍺

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #31 on: May 23, 2020, 02:40:40 PM »
Imaš gde hoćeš lepih običnih keramičkih šolja za smešne pare i koje odlično mogu da posluže svrsi
Glatko dno nije nikakav problem jer se sapun ionako zalepi kada se utisne

Offline manjina

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #32 on: May 24, 2020, 12:11:41 PM »
Kod prvih kineza za male pare uzmes odlicne keramicke solje koje ce ti perfetno sluziti. Ako hoces da kupis nesto fensi samo ces baciti pare za istu stvar. Ono, za razliku se mogu uzeti zileti ili nesto drugo...

The following users thanked this post: SweeneyTodd

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #33 on: May 24, 2020, 12:58:18 PM »
Pa to i ja kažem
Poznati old school berberin sa famozne rute 66 koristi najobičniju keramičku šolju za to, tako da ne vidim nikakvu potrebu za nekim posebnim fenserajem (videh na ovoj temi da Omega posuda za sapun košta 50 funti kao ručni rad, daj bre ne bi dao 50 funti za šolju pa da ju je radio ne znam ko  8))
Ali dobro - ko želi da daje više para za nešto što će mu samo lepše izgledati u kupatilu, njegova stvar

Offline dmrljes

• Početnik
  • *
« Reply #34 on: May 30, 2020, 12:24:10 PM »
Jedan moj skromni doprinos temi. Posto mi se ne narucuje posuda iz inostranstva sa obzirom da nit salju a dosta se ceka, nit mi se svidja ponuda kod nas, odlucio sam da napravim svoju. Posto imam 3D stampac, nasao sam model na internetu koji mi se jako svideo, ima veoma reljefno dno i rupu za ciscenje cekinja i lepog je izgleda.

Trenutno sam imao samo ovu providnu plastiku koja ne izgleda bas najlepse jer se vidi unutrasnje ispunjavanje, tako da planiram definitivno uraditi novu posudu sa nekim drugim materijalom, ako budem kupio mermernu ili drvenu plastiku, ili mozda neku egzoticniju boju, evo primer sa interneta

The following users thanked this post: Limoozina, floyd, Babadzonka

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #35 on: May 30, 2020, 12:35:47 PM »
Сјајно то изгледа, свака част за идеју и бријотруд!
Надам се да није превише лагана и да ли то можда може да се у процесу некако побољша, мислим на тежину?

Offline dmrljes

• Početnik
  • *
« Reply #36 on: May 30, 2020, 01:23:40 PM »
Nije previse lagana, ima 80g, ja sam je istampao sam 20% ispunjenosti i to je dovoljno za objekte ove namene, dovoljno su cvrsti. Moze da se ta ispunjenost poveca, da se dobije na tezini, ali ne dobija se nesto puno, ni na tezini ni na cvrstini objekta tako da nije isplativo, a jos duze bi se stampalo, npr. meni je za moju posudu trebalo 15 sati stampe.

Mada postoji jos nekih interesantnijih dizajnova koji su napravljeni, ima primer ovaj - moze da se sipa vruca voda u zidove solje, ovde materijal koji menja boju u zavisnosti od temperature (tamnozelena kad je hladno, narandzasta kad je topo i zuta kad je vruce).

Offline M73

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #37 on: May 30, 2020, 04:10:18 PM »
Svaka cast momci... ovo fenomenalno izgleda. Koliko vas otprilike kosta takav rad dali se isplati ?
Ostrim i sredjujem britve... 064/1585688

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #38 on: May 30, 2020, 04:58:18 PM »
Исплативост 3д штампе је јако релативан појам, сама пластика (филамент) није претерано скупа. Но принтери нису претерано јефтини и штампа траје дуго дуго. PETG  ( температурно стабилан филамент савршен за овај посао) је за 80г око 200дин. штампач који може PETG мин 35-40 хиљада.
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

The following users thanked this post: dmrljes

Offline manjina

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #39 on: May 30, 2020, 07:15:25 PM »
Ali satisfakcija da ti sam nacrtas i napravis unikatan proizvod je neprocenjiv osecaj.
Jedna ideja sa moje strane. Navravi slant brijac. Verovatno ima negde vec gotov dizajn spreman za stampu. Stari slant brijaci su se pravili vecim delom ob bakelita.

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #40 on: May 30, 2020, 07:21:20 PM »
Пробао одавно, класични филаменти немају довољну структурну снагу за тај посао, и толеранције 3д штампе су како се договориш са штампачем што мене као машинца доводи до лудила.
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

Offline dmrljes

• Početnik
  • *
« Reply #41 on: May 30, 2020, 07:53:02 PM »
Pa vec postoje 3D stampani DE brijaci i to slant, jedan od njih je sharkbone 220 koji je dobro ocenjen. Isto sam razmisljao i ja da napravim posto ima modela na internetu, medjutim kao sto Goran kaze, ne verujem da bi ovo moglo da se ostampa sa klasicnim FDM stampacima ali verujem da bi moglo sa resin stampacima da se uradi to, mada ja se ne bih igrao iskreno.

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #42 on: May 30, 2020, 08:59:41 PM »
Сад гледам ајкулу и пишу да је Најлон, што значи ФДМ. Iмам ја Taulman nylon 230 pa ћу пробати моју ултра прецину 0.4 дизну  :grin: да замолим за најлонски бријач, ценим тамо негде 7-8 покушај можда и испадне нешто.

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #43 on: May 30, 2020, 09:09:58 PM »
Na stranim forumima kruži model tnnsesr skraćeno od tom's no name single edge safety razor. Pokupio je mnogo pohvala. Ima negdje i link za skidanje modela za nekomercijalnu upotrebu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #44 on: May 31, 2020, 05:39:37 PM »
Lepo to izgleda :)

Kako bi se ponasala ta plastika recimo pri ispustanju na plocice? Svidja mi se koncept, mislim da se moze bilo koji oblik napraviti :)

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 25
Total: 29