Author Topic: Predstavljanje  (Read 378 times)

Offline milostdr

• Početnik
  • *
    • Email
Predstavljanje
« on: February 25, 2020, 11:25:11 PM »
Zdravo svima,
Zovem se Miloš (1980) i ako mogu reći brijački staž oko polovice svoga života 8). Naravno počeci su smešni u vezi opreme...ali oduvek me je privlačio ritual klasičnog brijanja jer sam buljio i upijao kako se deka brija sa tzv popularnom mašinicom. Kroz maglu se sećam da je koristio neki od leptir modela otvaranja, sada koji  :icon_nif:
Elem, koristio sam svašta, a sada je red što se kaže da kao čovek to i primenim. Nabavio sam proraso zeleni meki sapun, imam baleinu odavno profi četkicu ( za sada je ok, ali u planu je neko prasence :icon_beer:) i konačno naručio Edwin Jagger DE89 knulred ( cena sa pošilkom klasičnom sa sajta je 26,66 evropejaca)
E da, dajte malo renesanse i pomozite oko nabavke opreme, sapuni, kreme, brijači i ostalo... Da ne bih vršio lobotomiju i snalazio se kako većina to ume, i naručivao preko 7 gora i 7 mora. Od toliko napucanih TC-a u ovoj zemlji, ispravite me ako ne znam i grešim, nisam čuo da postoji shaving & barber shop. Gde bi uostalom po razumnim cenama korisnici mogli kupovati a i dobiti poneku i korisnu informaciju ili savet.

Toliko od mene u ove kasne sate.

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: Predstavljanje
« Reply #1 on: February 25, 2020, 11:47:16 PM »
Pozdrav i dobro nam došao na forum  :icon_beer:

Što se tiče tvog pitanja, nećeš biti zadovoljan odgovorom, bar kada su u pitanju cene i izbor. Kod nas ima generalno malo robe za ovaj hobi, a to što se i naše ume da bude skuplje nego u inostranstvu. Ako te zanima Proraso, ima jedna berbernica u novom Merkatoru kod onih malih pokretnih stepenica, ali cene su otprilike dvostruke u odnosu na inostranstvo. Četke i još ponešto možeš da nađeš u Herba marketu (https://www.herba-market.co.rs/), a nešto ima i u Alexandar Cosmetics (https://www.alexandar-cosmetics.com/). Relativno pristojan izbor krema u tubi imaš u Cash and Carry Plus (kod Zmaja na autoputu) ili Vero. Pretpostavljam da si video šta nude ostali trgovinski lanci (Maxi, Idea, Aman, Sunce itd.) i da im izbor nije baš najbolji. U ovom trenutku je najbolja varijanta naručivanja preko interneta, a videćeš dosta linkova na forumu.

Naravno, ako treba još nešto, tu smo da pomognemo.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

The following users thanked this post: milostdr

Offline Babadzonka

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #2 on: February 26, 2020, 12:03:37 AM »
Dobro nam dosao Milose!  :laugh:
Nesa ti je vec manje-vise objasnio u vezi nabavke sta i kako ide, ako bi nesto da testiras pre nego sto narucis, javi se slobodno.
"Чим сам купио, одмах сам мало накапао на руку, и кришом на улици мирисао затим кад год никог није било у близини (обазриво, јер знам да то није нормално понашање)."  -  nuur o Malizia AS-u :D

The following users thanked this post: milostdr

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: February 26, 2020, 12:42:17 AM »
Добро нам дошао Милоше!!!!
Драго ми је да смо све јачи и да нас има више!
Пошто си написао "E da, dajte malo renesanse i pomozite oko nabavke opreme, sapuni, kreme, brijači i ostalo... Da ne bih vršio lobotomiju i snalazio se kako većina to ume, i naručivao preko 7 gora i 7 mora.",  ја бих ти од срца саветовао да присуствујеш бријоскупу, који би требало да ускоро буде.
Бријоскупи се одржавају не само у Београду него и у пријатељском нам Новом Саду, као и дружеској Подгорици.
Ту се окупљамо ми бријаџије и причамо о свему и доносимо и сапуне, и лосионе и бријаче, и све што се тиче бријања.
Пошто си како  видим, из Београда, изволи на бријоскуп, прати на форуму тему "окупљања бријаџија", прочитај информацију о месту и времену одржавања. Веруј ми да тамо све одговоре добијаш, као и узорке сапуна и лосиона.
Још једном Добродошао!

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #4 on: February 26, 2020, 06:37:56 AM »
Dobro dosao Milose!

Moje kolege pokrise dovar deo tvojih pitanja, pa se necu ponavljati.
A deda! Deda je 100% koristio gillette!
Tada su nasi znali cime se brijes. Na zalost mnogi su bacili te brijace misleci da plastikaneri rade bolje posao...
Sreca moj otac nije bacio gillette brazilski super speed..pa imam zadovoljstvo da uzivam u brijanju sa istim.

Dodao bih jos jedno mesto za nabavku opreme za brijanje
brijacshop
Ali da...mi smo gotovo duplo skupli od inostranstva sa ovom opremom

Offline milostdr

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #5 on: February 26, 2020, 09:31:23 AM »
Hvala na pozivu. Sa nestrpljenjem čekam brijoskup da se družimo i upoznamo. Što se tiče dedinog brijača, verujem da je bio gillette adjustable. Gde je to nestalo voleo bih da znam. Ali šta bilo bilo je pa prošlo, važno da je naručen aparat.
Sve nabolje pa smo u kontaktu

Послато са moto g(6) помоћу Тапатока

Offline milostdr

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #6 on: February 26, 2020, 09:33:31 AM »
Od brijačšopa sam naručio prorado, koji košta 670 rsd sa dostavom 920 rsd. E a što ne može da se preuzme lično, pitanje je za drugo mesto.
Zato malo googlanja i nađe se rešenje za nabavku opreme od preko bare....

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #7 on: February 26, 2020, 10:09:08 AM »
Svi smo okrenuti ka nababci od "preko"...
Ali...koja radost kada ti dodje nesto sto nema ovde...eh

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: February 26, 2020, 10:20:07 AM »
Милоше, добро нам дошао.
Тек ћеш сам стицати слику у шта си се упустио када си се одлучио на занављање опреме и дизање квалитета бријања, али верујем да ћеш уживати, као што сам и ја у претеклих две-две и по године.
Добар почетак је управо бријоскуп, као што помену Адамс, а као мој скромни допринос твојем хобију предлажем Семог (Semogue) четку 1305 од свињских длака. Није прескупа а веома добро ради посао, а такође прати и теме о домаћим сапунима на Форуму, верујем да ће ускоро бити нових контигената.
Толико за сада, поздрав.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Offline milostdr

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #9 on: February 26, 2020, 10:27:08 AM »
Милоше, добро нам дошао.
Тек ћеш сам стицати слику у шта си се упустио када си се одлучио на занављање опреме и дизање квалитета бријања, али верујем да ћеш уживати, као што сам и ја у претеклих две-две и по године.
Добар почетак је управо бријоскуп, као што помену Адамс, а као мој скромни допринос твојем хобију предлажем Семог (Semogue) четку 1305 од свињских длака. Није прескупа а веома добро ради посао, а такође прати и теме о домаћим сапунима на Форуму, верујем да ће ускоро бити нових контигената.
Толико за сада, поздрав.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Hvala na savetu. Upravo sedim sa kolegom i kao što je red pohvalim se sa novim hobijem i opsesijom, kada ono čovek ima gillette adjustable i oštrač žileta kao i četku novu berbersku profi od kamilje dlake ako to postoji???
Videćemo šta je u pitanju i o čemu se radi. Naravno krećem u nabavku bolje i kvalitetnije opreme.

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 17
Total: 18