Author Topic: Simpsons S1 Pure Badger  (Read 482 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Simpsons S1 Pure Badger
« on: March 18, 2020, 05:32:00 PM »
Мислим да је ово најјефтинија Симпсонс четка! Ако не уопште, онда бар јазавац.
Длаке су у класи "pure badger", дакле она најјефтинија класа, а чвор је 18 мм.
Ову четку бих у пар речи описао као "Колико пара-толико музике"....исто као и  Burma shave четку.
Али морам наговестити, да је овде у питању расна англиканска мануфактура "Simpsons", тако да овај опис "колико пара - толико музике" у датој ситуацији и не звучи баш тако лоше!
Наиме, истина је да сам се малко разочарао када сам видео малецну четкицу са малецним чвором, али ако се узме у обзир да је тај мали чвор поприлично јак, и квалитетно направљен, онда се ипак све мења, и неке ствари добијају свој смисао!
Дакле после мог благог разочарења, када сам први пут распаковао и видео четку, и покушаја расног бријаџије Бојка (који се много боље разуме у четке него ја) да ме чињеницама орасположи, даље су следила само одушевљења.
Наравно је да та одушевљења нису била космичких размера, јер, шта се може очекивати за 24$, али испало је то да је овај малишан прилично озбиљан у својој, не баш тако цењеној класи.
Одмах морам да кажем да за овакве новце овај јазавац је можда најбољи који сам имао....а имао сам и HJM и EJ, и још пар кинеза.
Дакле овако: овај јазавац  S1, пре свега одлично задржава воду! Невероватно како одлично задржава воду! Самим тим прави беспрекорну пену и при том штеди сапун или крему. Просто је невероватно да се са само пар кругова направи богата пена, а тестирана је на многим сапунима: капризним, који се не дају тако лако, као и питомим, који дају себе још док их гледаш!
Ова чињеница ме је јако пријатно изненадила, и ово је један ВЕЛИКИ ПЛУС за ову четку.
Е сада, чвор је мали, али опет то не смета да се пена лако размаже на лицу. Наравно да би са већим чвором све било боље, и самим тим би гушт био већи, али ни ово није лоше, штавише, сасвим добро одради посао.
Истина је и то да длачице нису толико мекане као код  "Best badger" или још више код "Silvertip", те малчице и гребуцкају, али с обзиром да је чвор мали и јак, ни то гребуцкање се не дâ токлико осетити!
Пена се одлично размазује на лицу, које ова четка и фино измасира.
Морам да признам да ова четка није за оне који имају велика очекивања, нити за захтевне бријаџије, али исто тако не оставља равнодушног ниједног бријаџију!
Не знам да ли сте гледали онај цртани "Tom and Jerry", где Џери види у каталогу бесног пса, и наручи га како би се одбранио од Тома?
Дакле Џери наручује пса и за пае минута стиже ОГРОМНА дрвена кутија и унутра се чује РОООААРР!!! Али кад Џери отвори излази малецни псић, кога Том беквално ставља у шаку и смеје се колико је то кученце мало, но....тај псић итекако изгризе Тома, те Том сав у чуду почиње да бежи....!!!!
Е тако је и са овом четком.
Узео сам је у руку и рекао "Бући, бући", али када сам је умочио у воду и кренуо да правим пену, вриснуо сам од задовољства и чуда.
Ова четка је мала, али моћна!
За почетнике, ова четка је моја, од срца, права препорука!!

« Last Edit: March 19, 2020, 02:11:24 AM by adams »

The following users thanked this post: hordak, Neša, Limoozina

Offline Bojko

• Veliki Majstor brijanja
Re: Simpsons S1 Pure Badger
« Reply #1 on: March 18, 2020, 06:55:19 PM »
После само пар коришћења доста интересантније изгледа него кад је стигла, има наде и потенцијала, не клони духом због величине ...
Јел испадале длаке из чвора ?

The following users thanked this post: adams

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #2 on: March 18, 2020, 07:54:42 PM »
  Mnogo se lozim u poslednje vreme na cetke sa manjim cvorovima.Nekada su se takve samo i pravile. Valjda su nam u medjuvremenu glave postale vece, sta li?
  Gledao sam da uzmem novu Yaqi Sagrada Familia sa 22mm two band jazavcem, ali ipak cu da napravim nesto u svojoj reziji, a na tu temu.
  Zivi bili, ne kasljali, pa videli.

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: March 18, 2020, 08:15:44 PM »
После само пар коришћења доста интересантније изгледа него кад је стигла, има наде и потенцијала, не клони духом због величине ...
Јел испадале длаке из чвора ?

Бојко, четка је одлична!
Уопште није било испадања длака из чвора. Четка је апсолутно врхунског квалитета. Добро си ме питао, јер сам то хтео, а заборавио да нашишем. Дакле никакво испадање длака није било. Исто тако четка се само пар пута осећала непријатним мирисом. Четка ми се све више допада!
За те новце, добије се одличан и квалитетан јазавац, у својој класи наравно!!

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #4 on: March 19, 2020, 08:52:53 AM »
Po meni 18 mm premalo narocito za gradaciju "pure"koja je predzadnja po kvalitetu,zadnji je black badger,ali o ukusima ne vredi raspravljati,ne postoji losa cetka samo da dlake ne ispadaju,verujem da se moze uzivati i u 18 mm.
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: March 19, 2020, 04:01:57 PM »
Сасвим је јасно да о укусима не вреди расправљати, и по мени је то и добро да неком једно, а неком друго одговара.
Искрено, и ја сам се разочарао када сам видео колико је мали чвор, али чвор је јак, квалитетно направљен, тако да је ова величина сасвим довољна.
Четка је прилично моћна и у прављењу пене, као и у размазивању пене на лицу.
Просто је невероватно шта се све од  овог малишана може очекивати.
Наравно, неко жели и хоће још више, мада је мени ово сасвим довољно за једно савршено бријање, остало су нијансе!
Али у односу на дреге четке, HJM, Edwin Jagger, још пар кинеза, па и неких Mühle, ова четка их све шиша.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: March 19, 2020, 06:11:47 PM »
Сасвим је јасно да о укусима не вреди расправљати, и по мени је то и добро да неком једно, а неком друго одговара.
Искрено, и ја сам се разочарао када сам видео колико је мали чвор, али чвор је јак, квалитетно направљен, тако да је ова величина сасвим довољна.
Наравно, неко жели и хоће још више, мада је мени ово сасвим довољно за једно савршено бријање, остало су нијансе!
Али у односу на дреге четке, HJM, Edwin Jagger, још пар кинеза, па и неких Mühle, ова четка их све шиша.
Делује ми као права четка за Хаслингер сапун.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #7 on: March 19, 2020, 08:59:19 PM »
Делује ми као права четка за Хаслингер сапун.

Јесте, одлично улази у китијицу, и то је још једна од предности малог чвора.😀

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: March 19, 2020, 09:20:01 PM »
Можда није лоше зачети и класично-бријачки минимализам
Кутијица, четкица, неки од оних путних омањих Џилета и ето новог правца.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #9 on: March 19, 2020, 11:45:40 PM »
Можда није лоше зачети и класично-бријачки минимализам
Кутијица, четкица, неки од оних путних омањих Џилета и ето новог правца.

Игоре, овде си управо оекао праву ствар: пре свега, треба почети класично бријење управо са том четком! Много је поуздана и увек прави одличну пену и ту нема грешке! Самим тим прављење пене неће више бити ноћна мора за почетнике.
А исто тако ке практична и за путовања!
А ова четка је свакако прави бисер класичног бријачког минимализма!!😀
« Last Edit: March 19, 2020, 11:54:38 PM by adams »

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 12
Total: 12