Author Topic: Figaro special edition  (Read 1439 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Figaro special edition
« on: March 31, 2020, 04:11:13 PM »

За 217 кинти у Београду стварно добра ствар (најдиректније пркосно бојкотујем евентуална питања где има да се купи док не будем задовољан количином ваших бријачких уписа на форуму).

Мирише на нешто између Цмок сладоледа и кантарионовог уља.

Мунуо сам истопљену ментол текућину у сапунокрему и премесио је - испало је супер. Видети нешто о томе на теми:
Aftershave iskustva i preporuke

Волим комбинацију цитруса и хлађења. Нема исушивања нити некаквих нелагода од сапуна, пардон - креме. Слагаћемо се лепо.

Кутија је фина, грехота је бацити је, може да користи за складиштење других меких сапуна.

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: adams, Ki30, Limoozina, Babadzonka

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Figaro special edition
« Reply #1 on: March 31, 2020, 07:37:55 PM »
Мени се ова крема котира у неком средњем сегменту онога што сам до сада пробао. Није разочарала, добро се понаша, мирис благ цитрусан и како ми ментолирање није блиско тако се никада не бих досетио чинити оно што си учинио-ментолирати је. Но, то сам ја а могуће је да ћу се и предомислити током лета и пробати твоју верзију...
Крема је, колико сам приметио, занатска или што би се у нас рекло хендмејд, што је за похвалу, развих лепу пену али ништа није посебнија од многих пре ње, осећај након бријања ми је осредњи, клизавост такође и не могу се отети утиску да је ово једна осредња крема која неће никог одушевити али ни разочарати.
Занимљиво ми је да су се и мени мотале исте мисли-кутијица ће одлично доћи када се крема истроши, али колико видим, проћи ће много времена до тада.
Толико од мене, осим ако ме буде инспирисала у будућности да испишем и понешто ново.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #2 on: March 31, 2020, 08:00:12 PM »
Због таквог бријоживотописанија твог, моји се снови руууушееее...

Мени паде на блесаву антибријопамет јер је на етикети писало да има ментола - а реално хлађена нема. И Миле узео то да поправи.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: March 31, 2020, 08:33:01 PM »
Једва чекам да је пробам, ако је то она из 90-их вратићe у младос', а ако је нешто ново - поновићe ме! У сваком случају ми следи регенерација 😀
« Last Edit: March 31, 2020, 08:35:41 PM by adams »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: March 31, 2020, 09:21:13 PM »
Због таквог бријоживотописанија твог, моји се снови руууушееее...

Мени паде на блесаву антибријопамет јер је на етикети писало да има ментола - а реално хлађена нема. И Миле узео то да поправи.
Ма ја већ отприлике трипут ставио Проразо бели пришејв и иако важи за блажи у односу на зелену варијанту (барем сам ја то тако некако скоцкао) оладих се скроз а притом ми сапун, крема па чак и лосиони после имају тај менто прињух... Прија, али на лето а сада ме мало иритира и квари помало ова посебна бријања.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: April 02, 2020, 01:44:24 PM »
Ево после првог бријања да се и ја огласим!
Ова крема, или пре бих рекао меки сапун (tallow, али то је ипак питање за сапунџије), ми се много допала.
Као сапокрема ми је добро знана још из деведсетих, када је била кутијица исте форме, али црвене боје. Међутим, ова нова крема, се разликује од претходне у похвално - бољем смислу: пре свега цитрусни мирис, ове нове специјалне едиције ми је много лепши и пријатнији од "Карбофикс" мириса старе из деведесетих. Дакле мирис је један велики плус овом Фигару. Самим тим, ја бих се сложио да би требало да садржи ментола и тиме да у потпуности буде освежавајућа. Мени делује као да је маснија, што ми итекако прија. Морам признати да ми је са не толико "џентли", али ефикасним Фатипом и страшним "Болцаном" у њему, са овом кремом, сâмо бријање било као италијанска песма, канцона.
Не кажем да је ово хај - нај производ, напротив, ово је занатски у народа сапун.
Али сам свакако одушевљен неким перформансама овог сапуна:
1. Одлично пени и пена је квалитетна!
2. Што се клизавости тиче, немам замерки, сасвим пристојна клизавост.
То што је маснија, даје јој велики плус и добар осећај док се бријемо.
3. Постшејв ефекат се засада  није истакао, али Боже мој нисам га ни требао јер сам уживао у сâмом бријању.
Постшејв ефекат се може и вештачки направити, што сам и урадио: наиме после бријања сам попио један еспресо и киселу воду, и све је било идеално.
Све у свему, ова крема ми се јако допада и свакако иде у ротацију.
Још ако се напомене цена, онда је итекако препоручљива!!!
Може се побољшати (додати ментол), или просто после после бријања попити један еспресо и на тај начин уживати у задовољствима која нам падају на памет, док се бријемо овом кремом, која нас неким чудом инспирише да је побољшамо.
Фигаро Спешл Едишн крема, по мом мишљењу заслужује велику пажњу.
Хвала "Фигару" (нашем форумашком севиљском берберину), што нам је открио ово чудо звано гле, исто тако: "Фигаро"
Топло препоручујем!
« Last Edit: April 02, 2020, 05:13:27 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Ki30

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #6 on: April 02, 2020, 02:24:43 PM »
Пази, за 217 дин. у Максију... Врхчина, екстра су ти фотке пене на тајном делу форума.

The following users thanked this post: adams, Ki30, Limoozina

Offline Bojko

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #7 on: April 02, 2020, 07:57:25 PM »
После пар коришћења овог лепо спакованог сапунчића могу само да се сложим са констатацијама расних бријаџија.
За ценовни ранг више него одличан, мирис ми је деловало као тужна јесен, додавање ментола, комбинација са неком предбријачком ментоласто-освежавајућом нотом или мешање самог Фигара са неким другим сапуном/кремом би био корак ка прилагођавању за хедонистичкије бријање кад буде топло лето а у фрижидеру одмара хладно пиво, овако је вансезонски, као колекција јесен / зима 2018/2019.
Лепа клизавост, пена се лагано прави било којом четком, нема дискриминације да ли је синтетика, свињче или јаза, лагано пени и то са пуно густе и кремасте пене. Осећај после бријања је ... па најблаже речено нема га, осећа се доста благи мирис током израде пене и бријања и то би било то, нема оног лепог меканог после бријачког осећаја који нас чини супер задовољнима, али пружа одличну заштиту, изненадио сам се колико је било пријатно при коришћењу са не благом Магард В3 главом.
С поносим га убацујем у ротацију и захваљујем се расним логистичарима за реализацију набавке овог производа који својим карактерисикама свакако неће одушевити али ни оставити нас равнодушнима.

The following users thanked this post: adams

Offline srcko

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #8 on: April 04, 2020, 10:15:20 AM »
Пази, за 217 дин. у Максију... Врхчина, екстра су ти фотке пене на тајном делу форума.
Vidi, ako je stvarno u Maksiju, super, puno hvala na info, mada si rekao da odbijaš da na forumu podeliš to sa nama, jer smo lenčuge. Što realno i jesmo. Ako je zezanje, ne bi bilo lepo u ovo doba zaraze slati nekog u pakao samoposluge, ja prosto ne bih preuzimao na sebe odgovornost da neko pokupi nešto tražeći sapokremu od 217 dindži, koje tamo nike ni bilo, a otišao je samo zbog toga. Eto, ne zameri...

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #9 on: April 04, 2020, 10:24:03 AM »
Vidi, ako je stvarno u Maksiju, super, puno hvala na info, mada si rekao da odbijaš da na forumu podeliš to sa nama, jer smo lenčuge. Što realno i jesmo. Ako je zezanje, ne bi bilo lepo u ovo doba zaraze slati nekog u pakao samoposluge, ja prosto ne bih preuzimao na sebe odgovornost da neko pokupi nešto tražeći sapokremu od 217 dindži, koje tamo nike ni bilo, a otišao je samo zbog toga. Eto, ne zameri...

Не знам да ли смо ленчуге или не али ја баш због ситуације не желим да ико иде тамо где га има, а и ваља свако од нас да се замисли да ли би ишао по сапун било где, мислим да је то индивидуално, као и савршено бријање, не замери...

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #10 on: April 04, 2020, 10:57:19 AM »

Аха, значи да је има - било би ти ок да се оде, јер се ипак овајдило. Може да покупи нешто на акцији, друго. Сви идемо у продавнице јер морамо да једемо, макар падале секире, тако да не с.... Не замери.

Offline srcko

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #11 on: April 04, 2020, 11:18:27 AM »
Nemam pojma ima li je ili ne, nisam se šetao po Maksiju ovih dana. Idem i ja u radnje, da, samo su mi neke druge ovih dana bliže i manje napadnute, ali, nevažno. Nevažno je i i što si tako odreagovao na nešto što sam najdobronamernije primetio, oguglalo se, disonantni tonovi, pa i najmanji, u ovom društvu su poslovično nepoželjni. Tako da ok, prestajem da, kako ti kažeš, s..., jer, sve je nevažno. Mirna Bačka. Zdravo ostaj.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #12 on: April 04, 2020, 12:05:30 PM »
Добронамерно си ми учитао да ћу бити одговоран за заражене људе (али ако не нађу Фигаро  :grin:. ).
Одбиј лићимурски тоне, срећем вас сваког дана у овом друштву, пун ми вас је куфер.

Offline srcko

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #13 on: April 04, 2020, 12:17:27 PM »
Ким Џонг НУУР,
sam si sebe tako nazvao na ovom forumu. Nemam šta ni da oduzmem, ni da dodam.
Ajd zdravo.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #14 on: April 04, 2020, 12:29:04 PM »
И кад си ме претходно поздравио - слагао си.

Najnovije: