Author Topic: Intreprinderea Inox Bucuresti  (Read 746 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Intreprinderea Inox Bucuresti
« on: April 10, 2020, 07:59:32 PM »
Како сам га видео, допао ми се!
Не знам због чега, вероватно због јефтиног паковања - кутијице од јефтине пластике.
Када сам сазнао да је румунски, одушевио сам се јер сам одувек волео било какве машинице, или помагала човеку иза гвоздене завесе.
Том човеку, чија је једина животна мисија и љубав била - Идеја!
А све остало је било небитно! Дакле није битно како се обријати, и какав бријач, односно каквог квалитета заслужује тај човек! Најбитније је да тај човек буде обријан за Идеју.
Тако је то било. Међутим, када га је расни Игор В. купио, и потом у кафани "пипкали" и оцењивали улов, сви смо се запрепастили какав је то бријач за једну Румунију Николаја Чаушескуа. Дакле далеко је то од  оних производа, које смо за "једну чрвену" куповали на бувљацима 90- их. Далеко је то и од њихове тадашње Дачије, Олтцита и  (ко још памти) џипа Аро.
Овај бријач је нешто сасвим озбиљно, од озбиљног "stainless steel" материјала.
Дршка фино изрезбарена као у каквог првокласног Џилета.
Бријач је троделан али се дршка раставља на два дела, те је као путна варијанта, четвороделни бријач.
Open comb!!!!
Да ли то Румуни заслужују? Односно да ли је то један обични Румун, који је у доба Чаушескуа живео за Идеју такав бријач заслуживао? Или су то били бријачи за оне Румуне, што су о Идеји само говорили, али не и живели за Њу
 Биће да је овај бријач свако јутро бријао лице Румуна, који причао о идејама, за које су требали ови други Румуни, којих је било знатно више да живе.
Зашто све ово пишем?
Зато што је овај бријач прави бисер међу старим винтеџ бријачима и по мени заслужује велику пажњу бријаџија, тим пре што  долази из бријачки нам непознате  Румуније.
Било како било, овај сам бријач добио на поклон од Игора В. и желим на овај начин да му много захвалим.
Иначе сам важио за бријаџију који не љуби баш Open comb бријаче. Не волим агресију, нити агресивне бријаче, а и ко га Фатип (стари) гранде  open comb "опече", тај се и Тото Кутуња плаши.
Међутим овај ми се бријач толико свидео, по облику, изради, изгледу, да нисам одолео.
Бријач је тежак 67 грама и од квалитетног и довољно тешког материјала је направљен. Квалитетно је направљен, нема ни цемтиметра фушераја.
Ручка је феноменална, изрезбарена, јако лепо леже у руку и сасвим довољно, да не кажем идеално дугачка.
Глава је одлична, прецизна. Жилет јако лепо стаје у главу.
С обзиром да је open comb глава, бријач је веома јасан и захтева изузетну технику бријања, посебно мекану и лаку руку.
Тако да нема баш много зезања, али се за узврат добије једно прецизно, изузетно ефикасно и брзо бријање.
Мислим да је довољно свега два прелаза за моје лице, али како волим баш бебећу гузу, ја сам радио три прелаза, и било је без трунке иритације.
Морам да признам да ме овако темељно а брзо до сада ниједан бријач није обријао.
Било је темељних бријања, са блажим бријачима, али се прелазило по пар пута преко једне површине, како би се темељније површина обријала.
Овде, у овом бријачу све функционише! И не треба никакав додатни или излишни покрет.
Ја сам занемео од чуда и од среће!
Поново сам заволео open comb главе!!!
Искрено, ово је блажа варијанта "open comb" главе, односно жилет је слабије изложен, зато ми и толико прија.
Могу да кажем да је овај бријач чиста десетка! Пре свега је квалитетно израђен, од квалитетног материјала, одлично избалансиран и одлично лежи у руци.
И што је најважније, перфектно и ефикасно брије.
Уз правилно руковање истим, не могу се проузроковати никакве иритације или још мање посекотине.
Лице ми је к'о од мајке рођено после оваквог бријања.
Захваљујем се Игору В. на поклону, овај бријач ће ми вала бити у ротацији.

« Last Edit: April 13, 2020, 02:05:01 AM by adams »

The following users thanked this post: Limoozina, Babadzonka, Игор В.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Intreprinderea Inox Bucuresti
« Reply #1 on: April 10, 2020, 08:11:13 PM »
У здрављу да те служи, поготово у ово зло доба короне!

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: April 11, 2020, 03:04:29 AM »
Хвала ти Друже мој.
Генерално јако мало знам о произвођачу, а копка ме да сазнам.
Наравно приметио сам да има ѕема на румунском бријачком форуму, што је свакако и заслужено, али због незнања румунског, на томе се све и завршава.
Ја сам нашао на интернету и друге моделе бријача ове фабрике. Занимљиво је да имају модел са комбинованом главом (open comb/closed comb), што је за сваку похвалу. Значи да се радило и радило у доба Чаушескуове владавине. Ево фотографије!
« Last Edit: April 11, 2020, 03:15:12 AM by adams »

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #3 on: April 11, 2020, 09:05:12 AM »

Хвала на разоткривању мистерије која је то марка у питању! :icon_surprised:
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: April 11, 2020, 09:39:44 AM »

Ово је, претпостављам, нека варијанта Тека?
Како брије?

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #5 on: April 11, 2020, 09:43:28 AM »

Pa to je izgleda najstarija brijacka misterija ovog foruma napokon resena  :D

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #6 on: April 11, 2020, 11:18:36 AM »

Ау мени ово личи на копију Меркура прогрес, уколико је подесиви, али верујем да није...или на Меркур 34 уколико је дводелни и уколико се на тај начин отвара!
У сваком случају још један, на изглед добар и квалитетан примерак румунске бријачке Секуритатее.
Изгледа да је та фабрика "избацивала" баш добре бријаче.
Много ми је жао што ми нисмо производили домаће бријаче, а имали смо могућности да производимо добре бријаче.....онда када се није штедело на материјалу и када човека ниси могао рекламом или глобализацијом да превариш!
« Last Edit: April 11, 2020, 11:43:19 AM by adams »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #7 on: April 11, 2020, 06:21:25 PM »
Дакле овако, коначно смо раскринкали целу компанију!
Наиме реч је о компанији "Inox" која је основана 1937 године, те је после другог светског рата претворена у државну, као и све у Румунији, да би "служили народу и Идеји". Производили су све и свашта од челика, а ножеви, маказе па и бријачи били си само мали део њиховог производног програма и асортимана
Компанија и дан данас постоји, приватизована је и даље се бави производњом од челика, али нажалост мислим да су престали са мањим стварчицама (бријачи, маказе, итд..), али зато праве ормаре, сталаже полице, лавабое, кухињске гарнитуре ,за ресторане итд...
Уосталом погледајте слику како је је изгледао део зграде фабрике...како искусно...социјализам брате!!
А после и прочитајте историјат приложен у фотографијама!!!
« Last Edit: April 11, 2020, 06:23:06 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Limoozina, Babadzonka

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: April 11, 2020, 06:25:46 PM »
Свака част за труд!

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #9 on: April 11, 2020, 09:18:58 PM »
Ово је, претпостављам, нека варијанта Тека?
Како брије?

Нисам га пробао, тј. не сећам се, у функцији ми је сјајна кутијица овог бријача.  8)

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #10 on: April 11, 2020, 09:20:51 PM »
Када ћеш исправити ту нехајност?

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #11 on: April 13, 2020, 12:00:27 AM »
Управо долазим са грешкоисправљенија.  ;)

Узбуђење пребријачко се могло сећи у ваздуху, каква снага чулне дражи је настала додиром овог естетски лепог бријача и мисаоним процесом у коме су се враћале слике историјатског уписа друга Адамса на тему ове марке бријача.

Вадим из швеђанског Свинга Силвер блу ножић и мећем у Интерприденескуа, на иглама сам шта ли ће та измена донети, отприлике као да је у неком врхунском тиму некад Мартин Далин изашао да би га заменио Флорин Радучоју.

Заврћем бријач до краја, и крећем у први потез - не скида ништа! Буквално нема зазора који би захватио длаку. Ту се већ присетим вица с краја 80-их који је ишао овако, или је био 90-их код Минимакса... У великој тајности се спрема југословенско-румунско возило. Они дају таљиге - а ми волове.

Но, не могу они толико да га разазоре колико ми можемо да га подесимо! Такво стремљење ми је уграђено у луду врелу крв бријаџијску. Те то и урадих, мало отворих бријач и бријање се одвијало у бријачком зену, у 3 прелаза и мало истезања коже у избријавању добих савршено бријање бебодупичастог ефекта коме увек тежим.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #12 on: April 13, 2020, 02:00:08 AM »
Ово су још модели исте фабрике!
Истина, мало су слабијег квалитета, дршке су им пластичне, али занимљиво је да се са много ентузијазма радило на производњи бријача, с обзиром да су производили све три варијанте главе: отворене, комбиноване и затворене.
« Last Edit: April 13, 2020, 02:37:56 AM by adams »

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 30
Total: 33