Author Topic: Captain’s choice  (Read 1088 times)

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Captain’s choice
« on: April 24, 2020, 09:29:57 PM »
Ovaj Americki sapun dolazi u pakovanju od 5 oz(sto je oko 140 grama sapuna)

Ovaj sapun je jako mekan, da je malo meksi bio bi krema :) Recimo da je dobru penu jako  tesko napraviti(mozda je i do moje cetke). Potrebno je polako dodavati vodu, svega par kapi u pocetku i pena je puna mehurica i losa je. Videcemo sa sledecom cetkom
Sad performanse. Zilet lako kliza, i zastita je dobra. Brijanje shavettom(ne znam da li agresivnost moze da se poredi sa bilo kojim brijacem - muhle r41 je mala maca za ovu alatku) i nema iritacije. Posle prelaza sapun je i dalje na kozi, tesko je siriti istu prstima jer kliza.  Post shave dobar, lice je mekano. Ja koristim samo alum kao after pa se koza steze posle koriscenja. Ali kad dejstvo aluma prodje koza je bas mekana.
Miris 45th Parallel meni jako dopadljiv, nije prejak. Na prvu osecam muskatni orah a na drugu visnju. Nije neki slozen miris
Jedini problem - nabavka. Moze se naruciti preko njihovog sajta(ali je shipping po meni preskup) ili preko Maggarda(uz ko zna koliko cekanje).

https://www.captainschoicestore.com/all

Evo link ka zvanicnom sajtu, pored sapuna ima dosta zanimljivih proizvoda :)

The following users thanked this post: nuur, Limoozina

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Captain’s choice
« Reply #1 on: June 07, 2020, 04:24:19 PM »

Pena je puna mehurica. Jos jednom cu probati da dodajem vodu jos sporije i to bi bilo to

Offline M73

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #2 on: June 08, 2020, 09:16:54 AM »
Jedan mali savet (mozda si to vec znao i koristio) koji moze da ti olaksa zatezanje lica kod svih tako klizavih sapuna... pre nego pocneš vrhovima prstiju predji preko aluma i moćices da zatezes lice i kod najklizavijih sapuna
Ostrim i sredjujem britve... 064/1585688

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #3 on: June 08, 2020, 12:40:19 PM »
Danas sam bas koristio ovaj sapun, bay rum. Nemam problema ni sa pravljenjem ni sa samom penom. Probaj pred pravljenje da sipas tople vode na 10 sekundi, prospes tu vodu ili je utrljas na lice, dovoljno je da prekrijes sapun. Posle toga sa prethodno natopljenom cetkom ako je od prirodne dlake krenes da pravis penu. Moja cetka je veceg cvora i gista pa sam je punio oko 1 minut, sto sa sintetikom mozes za 20ak sekundi. Penu pravim na licu tako da ne znam ako posle radis u posudi kakva je procedura. Imaces obilnu, gustu i dobru penu, a po zelji dodaj vode da je "razblazis".
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: June 08, 2020, 06:44:41 PM »
Sapun kao sapun nije los
Ali pena je vazdusasta, ima mehurice - po meni ne bas dobra karakteristika

Da se ogradim koristim samo sinteticke cetke. Razorock hulk je extremno velika cetka i kad ona ne uspe da izbije mehurice ne znam koja ce :) Takodje probao sam i manju i vecu kolicinu sapuna
Recimo da je sapun zadovoljavajuci ali u toj cenovnoj klasi ima bolje
Preferiram bowl ne radim vise punjenje iz kutije jer posle mora da se susi kutija i izvetre mi mirisi - zato sam fan ovih meksih sapuna :)
Probao sam tvoju preporuku rezultat je slican :) Samo brijanje je bilo extra

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #5 on: June 08, 2020, 08:49:59 PM »
Ja se sad obrijah, necu stici izjutra. Probao sam silvertip manji cvor, nije bas tako dobro ispalo kao sa two band. Sutra cu bas da testiram sintetiku, imam yaqi 30mm, bas me zanima sta ce da kaze 😉
Moonjava & Snow Leopard

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #6 on: June 09, 2020, 08:13:32 PM »

Pena je puna mehurica. Jos jednom cu probati da dodajem vodu jos sporije i to bi bilo to

Pena ti je penusava zbog mnogo ili vise vode. Napravio sam savrsenu penu sa Yaqi 30mm sintetikom, malo eksperimentisao da bi dosao do takve pene i samo je “problem” u visku vode.
Toliko od mene 😉
Moonjava & Snow Leopard

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #7 on: October 12, 2020, 11:09:35 AM »
Јуче на бријоскупу сам поприлично "загребао" узорак овог сапуна, на шта сам захвалан врлом колеги бријаџији Yugo Boss-u.
Мирис који је итекако привлачан натерао ме је да се већ данас обријем овим сапуном.
Нисам обратио пажњу на проблематику са пеном, те се нисам ни потрудио да је направим онако пушисту!
Пена коју сам направио била сасвим добра и солидна за бријање.
Наравно приметио сам да се мора малко помучити око пене, али ја се нисам помучио.
Тако да сам добио не баш квалитетну пену, што је свакако била моја грешка, али оно што морам да признам јесте да је та пена била сасвим довољна за јако лепо и пријатно бријање.
За пену нисам ни марио, али је клизавост изузетно добра. Заштита перефектна и постшејв ефект је изузетно добар, одличан!!
Мирис је одличан. Осетио сам мирис вишње али и мирис бадема. Истина ја нисам неки мајстор да погађам мирисе, али по мени се осећа и бадем.
Имам све похвале за овак сапун, обријао сам се без трунке иритације и без иједне микро посекотине.
Што се пене тиче, потрудићу се да је боље направим, али за добро и пријатно бријање, оваква пена је била сасвим довољна.

« Last Edit: October 12, 2020, 11:12:29 AM by adams »

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: October 12, 2020, 12:06:37 PM »
Ne znam ja sam ga koristio sa sintetikom samo i stvarno je u odnosu na druge sapune bio losiji po tom aspektu
Na kraju sam shvatio da treba koristiti malo vise sapuna i najbolje rezultate sam dobijao kad utrljam sapun na vlazno lice i koristim malu cetku - prosto eksplodira pena na licu

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #9 on: October 13, 2020, 09:48:20 AM »
И ја сам користио синтетику.
Данас сам се опет бријао обим сапуном и мислим са сам решио проблем пене.

Била је одлична и густа на лицу.
Сапун је јако мекан, тако да сам га користио као крему, односно прстом ставио у чинију мало сапуна и направио у чинији пену.
Сапун је за сваку препоруку. Мирис, заштита, клизавост као и постшејв ефекат су одлични!!
« Last Edit: October 13, 2020, 12:56:51 PM by adams »

The following users thanked this post: YUGO BOSS, Kibo

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 27
Total: 28