Author Topic: Koji sapun za osetljivu kožu?  (Read 875 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: Koji sapun za osetljivu kožu?
« Reply #15 on: May 11, 2020, 05:49:37 PM »
Pitanje za Vas koji se brijete kratko
Koji rezultat jurite?
Dfs?

Није то кратко, пре бих рекао - нормално време бријања.
Резултат - савршено бријање, уз обавезну избријаност.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #16 on: May 11, 2020, 06:11:42 PM »
Hmm zanimljivo
Moracu da izmerim koliko mi traju brijanja

Ali definitivno duze nego tvoja :)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #17 on: May 11, 2020, 08:03:15 PM »
Brijačem mogu i ja da se obrijem za 10min, ali za britvu i shavetu mi treba više - iskustvo me je naučilo da naročito sa shavetom nikako ne treba žuriti inače mogu da se zarade strahovite posekotine
Nisam ja profesionalni frizer pa da sa britvom i shavetom skinem bradu za 10min :D a koristim samo desnu ruku pa mi za levu polovinu lica i tu treba više vremena
Pošto se ne brijem svaki dan, pola sata brijanja mi ne predstavlja toliki problem (u tih pola sata računam i popravku posle umivanja)

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #18 on: May 11, 2020, 08:39:05 PM »
Ponavljam se po ko zna koji put. Manje je više. Probaj da pojednostaviš rutinu, umivanje toplom vodom, izrada pjene, brijanje, umivanje i after. Bez pranja lica sapunom ili preshave krema, probaj da se obriješ ujutru ako se briješ inače uveče. Meni su večernja brijanja samo kad baš moram. Ujutru imam taj zaštitni sloj sebuma na licu kog uveče nema i nekako je sva koža opuštenija i brijanje prođe glatko. Probaj nešto da promijeniš u rutini jer očigledno nešto nije kako treba a koristiš kvalitetne proizvode.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #19 on: May 11, 2020, 09:23:41 PM »
@SweeneyTodd
Ово ће ти звучати можда грубо али све си исписао осим процедуре бријања...
Ту мислим на то каква ти је припрема, који ДЕ бријач са којим жилетом користиш или која је шавета у питању са којим жилетом, да ли се умиваш између прелаза, да ли су сви прелази низ длаку или идеш низ, попреко, избријавање, да ли се након бријања умиваш хладном, или више него топлом, да не кажем врелом водом, да ли стављаш АС или шта друго...
То бих волео најпре да прочитамо како би ти дали неке ближе идеје шта да чиниш да то промениш.
Моје лично искуство је такво да испочетка нисам смео ни да помислим на избријавање баш због иритација и проблема са кожом, а данас то чиним како са благим тако и са агресивним бријачима и жилетима. Пут је био такав да сам најпре ишао три прелаза низ длаку, више месеци. Припрема је увек била топла вода пре бријања, а углавном је бријање било ујутру, након туширања. Када се рука извежбала и олакшала, онда сам почео са два прелаза низ длаку и последњи са избријавњем. То је било испраћено избацивањем умивања између прелаза и тако је и данас. То ми прија и ради посао, а на крају иде умивање хладном водом и прелазак алум блоком, који такође исперем са лица када оперем опрему, дакле након два минута отприлике. Затим стављам АС, већина их је алкохолна, мада препоручујем Нивеу безалкохолни, која је као водица али је пријатног мириса и супер ми ради посао, а тек након десетак минута, некада и дуже ставим балзам и то Дарин, који вреди сваки динар, а понекад неки други за пробу и претежно од балзама хоће да ми се појављују ситне бубуљице па то чиним претежно у јесење-зимско доба.
Елем, ово су ти нека моја виђења и искуства а делује ми да ти је рука "тешка" и просто би ваљало да бријач само вучеш, а притисак заборави за прво време и не јури ББС, једноставно се бриј сваки други трећи дан да се кожа привикне, али на овај лагани начин, макар ти остали необријани или лоше обријани делови. Мени је помогло и сада лагано уводим попреки прелаз јер видим да има ефекта али то тренутно чиним само са благим бријачима у којим су благи жилети и са лаком руком, и колико видим иде пристојно.
Ето, к'о што спомену Гиле, ревидирај своју процедуру и поразмисли шта би могло да буде проблематика.
Да додам да се бријем сигурно јаче од 20 минута јер у томе уживам, не журим, не форсирам, јер тако желим и просто бих волео да ми брада расте толико брзо да се бријем сваки дан. Поред бријања које толико траје немам иритација и чини ми се да то нема везе са дужином бријања, или може бити да сам срећник?
« Last Edit: May 11, 2020, 09:27:28 PM by Игор В. »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #20 on: May 11, 2020, 09:35:31 PM »
@Goran.v
Веома ме занима приступ свакодневним производима за хигијену, у смислу квалитета неге коже, и замолио бих те да можда и отвориш нову тему и напишеш своја искуства, мени би веома значило такво сазнање из прве руке. Лагано мењам и неке навике у исхрани, желим да шећер сведем на мању меру и да га више буде из природних ресурса него из слаткиша, те хоћу да пробам и друге ствари да коригујем.
Хвала!

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #21 on: May 11, 2020, 10:55:25 PM »
Jako zanimljiva tema

Ako uzmemo u obzir da je decko napisao da mu se iritacija javlja na mestima gde i ne prelazi brijacem - sasvim je jasno da priprema ili sapun uticu na to. Meni je logicno da ti sapun pravi iritaciju. Probaj neke druge sapune za pocetak pa vidi kako ce koza reagovati

Meni je to resilo problem. Nisam trazio uzrok nikad, mada verujem da je msjstor Goran u pravu. Mislim da mi je ishrana sredjena u zadnjih nekoliko godina, ali trebao bih mozda da koristim neki drugi sapun za lice(koristim Dove). Jer iako deluje kao masniji isusuje mi kozu lica
Tako da bih i ja voleo preporuku

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #22 on: May 11, 2020, 11:17:10 PM »
Dove je аждаја у овчијој кожи! личи на сапун али то није. Сапун се најлакше тестрира, ако затеже кожу после умивања црвени картон. Што би амери рекли YMMV тестирајте разне, нађите шта одговара.
« Last Edit: May 11, 2020, 11:19:44 PM by Goran.v »
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #23 on: May 12, 2020, 07:21:31 AM »
Prvo, hvala za ovo dečko - ja sam na kraju 4 decenije :D
Napisao sam u prethodnim postovima kakva mi je priprema
Brijem se sa Yumom i Gillette Platinum, a koristio sam i MEM - uvek radim WTG i ne izbrijavam se, samo na kraju brijanja kada se umijem na vlažnom licu popravim gde sam propustio i to je to, AS je Brion Sensitive koji mi zapravo i ublaži to crvenilo što i ima logike jer AS tome i služi
Shaveta je jeftina Euro Still isti žileti kao gore, a britve su TI Le Dendy i GD 66 - ipak, iritacija se javlja nevezano od alatke i žileta koji se koristi
« Last Edit: May 12, 2020, 07:38:22 AM by SweeneyTodd »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #24 on: May 12, 2020, 10:14:16 AM »
Да ли се умиваш између прелаза?
Да ли је вода врела?
Иритација, барем из мог искуства и читања по Форуму, хоће да буде већа када се поре на кожи отворе а онда се по њима, тако отвореним, делује сапунима, лосионима, другим козметичким препаратима...
МЕМ бих свакако избегао у овој једначини, није један од пријатнијих жилета, а можда бих пробао Lord Platinum class који се,мени конкретно, показао као блажи, углађен а довољно ефикасан. Наравно, има ту још жилета за испробавање а ставио би их у неки Џилет слим твист или Џилет Бразилеру, нешто од тако блажих бријача и одатле кренуо даље.
Наравно, на теби је да се одлучиш којим путем желиш да пробаш да решиш проблематику.
За сапуне, уопштено говорећи, сам сконтао на почетку да важи оно што је Горан написао (то сам и од Даре чуо)-да су мириси ти који нам праве највише заврзлама, компонента која уме да забибери чорбу.
Али, оно што је добра вест у целој причи, сумњам да ће ти бити досадно и да нећеш уживати у потрази за бољим, а и савршеним бријањем.
Као мој скромни допринос, вољан сам ти поклонити један Џилет слим твист да пробаш, уколико желиш.
ПС
Исправке никад, мада ја умем често да се заборавим, радити без сапуна, на суво (мокро у овом случају).
« Last Edit: May 12, 2020, 10:16:01 AM by Игор В. »

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #25 on: May 12, 2020, 11:14:13 AM »
Ne umivam se tokom brijanja, odradim samo jedan wtg i onda se umijem hladnom vodom i dok mi je lice vlažno popravim gde sam propustio, isto wtg
Brijem se posle tuširanja, voda je topla, nikad nije vrela, a pre sapuna navlažim lice toplom vodom i to je to
Inače imam prilično tvrde dlake, skoro kao čekinje  8)(naročito deo oko brkova, usta i brade) pa volim da koristim oštre žilete - čak i glanc novi Gillette Platinum hoće da pravi ponekad otpor
Primetio sam da je MEM dosta manje agresivan žilet od Platinuma i da dosta više prašta u shaveti

Offline markofill

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #26 on: May 19, 2020, 02:58:28 PM »
Preporučujem ti da nabaviš kamen za pre i posle brijanja. Imam osetljivu kožu i mučio sam muke i probao svašta. Od kad koristim merkur progres i posle brijanja istrljam lice kamenom problem rešen. Postaviću slike tog kamena danas da vidiš

Sent from my BBF100-6 using Tapatalk

Offline markofill

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #27 on: May 19, 2020, 03:57:06 PM »
Evo ga

Sent from my BBF100-6 using Tapatalk

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Najnovije:

Users Online
Users: 0