Author Topic: Agave  (Read 380 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Agave
« on: May 19, 2020, 08:16:38 PM »
Чика Кобајаши нас је, осим својом сјајном појавом која нам подиже просек лепоте, на протеклом бријоскупу обрадовао и са мексичким сапуном:

Наравно, завршио је код мене.

Одличан сапун, права пријатност на кожи.

Пена се лако прави, пунио сам јазу, и било је пене за многаја прелазенија.

Мирис је као нека блага сандаловина, да тако угруубо искажем утисак. Пријатан, врло мушки мирис.

Кутија је фантастична, и естетски, и за рад четком.

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: kobayashi

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Agave
« Reply #1 on: June 22, 2020, 07:22:00 PM »
Хвала драгоме Кобајашију, вечито младом кицошу српског бријаштва!!!!!
Нажалост нисам био на том бријоскупу те се нисам видео са старим пријатељем, али верујем да за тих 3 године, колико се нисмо видели није ама ни секунду остарио. Мислим да је разлог то што је увек весео и насмејан.
Дакле код мене је чувени мексиканац "Агаве", јуче сам га згепио, а већ јутрос га пробао.
Сапун је врхунски и много ми прија.
НУУР је дао одличан опис, тако да нема шта ту ја да много новог да додам.
Врхунских је перформанси, одлично пени, с тим што бих додао и одличну заштиту.
У многом ме подсећа на врхунске америчке сапуне, и мирис је јако, јако пријатан, а осећај после бријања је врхунски.
Овај сапун би свакако ваљало имати и убацити у ротацију.
Кутијица је идентична кутијици Mickey Lee сапуна. Такође сам приметио још једну сличност: наиме на сапуну се могу приметити беле тачкице, као што се дâ приметити и код " The Drunken goat" сапуну.
То је на неким форумима произвело негодовање, те су се писмено обратили Mickey Lee мануфактури. Као одговор добили су да је то сасвим нормално и да је то реакција неких састојака сапуна.
Наравно то није ништа страшно тако да могу само да напишем речи хвале за овај сапун.
Ово је једно пријатно мексичко изненађење и освежење.
« Last Edit: June 23, 2020, 12:25:51 AM by adams »

Offline Bojko

• Veliki Majstor brijanja
Re: Agave
« Reply #2 on: June 22, 2020, 10:53:17 PM »
На пропутовању између Нуур-а и Адамса овај ексклузивни Мексиканац је провео пар дана код мене на дружењу и упознавању.
Сама чињеница да је сапун из Мексика ми није уливала поверење, али не би искусни ас бријо сцене пазарио и проследио нешто сумњивог морала квалитета. Сапун је одличан, пријатан у сваком погледу, лако пени и пружа супер заштиту. Искрено, немам појма како мирише агава али је ово био пријатан мирис, дрвенасто - земљане ноте, не благ и присутан током бријања и то прилично интензивно.
Хвала Кобајаши на навикавању наших четки на овакву светску финоћу.

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 23
Total: 24