Author Topic: Geo F. Trumper's Sandalwood Shaving Soap  (Read 498 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Geo F. Trumper's Sandalwood Shaving Soap
« on: May 25, 2020, 01:02:07 AM »
Не знам да ли је случајност или не, али ово је моје 1812-то писаније.
Како бих био јаснији, 1812- те су Руси победили и протерали Великог Наполеона.
Толико је био хваљен, опеван (да не кажем и одсвиран), застрашујући, а онда је кренуо на Русију и ....цвоњак!!
Да ли су га џабе хвалили?
Да ли су се ти хвалоспеви ослањали само на стару славу?
Да ли му је тада, баш те 1812- те "одзвонило"?
И, да ли је бројка "1812" бројка која је везана за оне којима је "одзвонило"?
Ехх.....за ким све звона звоне?
То је баш жалосно!
Да пређем на ствар:
још пре годину дана сам купио Geo F. Trumper's (у даљем тексту ОКРИВЉЕНИ се обележава његовим иницијалима GFT) Sandalwood сапун.
Знајући да се иза имена GFT крије један англикански бријачки гигант, купио сам га са чинијицом.
Када сам га добио и помирисао, истопио сам се.
Господо бријаџије, ово је један од најбољих сандалвудских мириса, те по мирису он може озбиљно да конкурише TOBS, D.R. Harris и C&E сандалвудским сапунима. Себично сам га чувао за тамо неки период када и уколико ми све дојади, сви американски, германски англикански па и сербијански сапуни.
А онда сам се пријавио на један руски форум и тамо прочитао коментаре за GFT Violet сапун!
Коментари су били прилично убедљиви, да сам већ сутрадан отворио сапун и ожежио по њему.
Е сад овако: када сам отворио замирисао је тај мирис, прелепи мирис, онај..по мери, џентлменски  мирис високог друштва.
Дакле не прејак, ненаметљив, пријатан, просто, по мери. Увек је са тобом, а ти га не видиш, е то jе тајна мириса англиканских сапуна високог ранга: TOBS, D.R. Harris, GFT,  Truefitt & Hill,..
Нажалост то је све што је и чинило овај сапун.
Онда сам се бацио на пену!
Веома лако сам је направио, довољну количину! Али какву?
Па...никакву..препуну великих мјехура, пену која није постојана, која се за 3 минута већ озбиљно измени! Једноставно пену која не личи ни на шта!!!
Хајде добро, пену сам нанео на лице, односно добро утрљао, али је убрзо почела да се губи! Дакле пена GFT је потпуни  губитник, илити на англиканском "лузер", не само зато што се стварно губи са лица, него зато што је потпуно неупотребљива.
Наиме, и код TOBS Traditional Shaving Soap се то догодило, пена се губила, нестајала са лица, али се могло слободно обријати, без икаквих проблема и иритација.
Исто тако и код грчког Сплентит сапуна се често изгуби,  али је заштита лица феноменална.
Код GFT је то катастрофа!
Перформансе, уколико се то перформансама може назвати нису нула, него испод нуле, односно "минус"!!
Клизавост је добра, морам да признам, али заштите лица не само да није било, него је још и надраживало, осносно "пецкало" већ надражена места.
Значи и заштита је негативна, односно "минус".
Имао сам луду срећу што ми је жилет био добар и што EJ бријач "позна'м ка' свој џеп", те сам бријање завршио "само" са пар тачкица и два изузетно добро надражена места.
Ја сам љут и не разумем зашто је ово горе окривљени GFT себи дозволио?
Не разумем зашто дозвољавају себи овакве испаде?
Као пресуду гореокривљеном  GFT ћу цитирати Мирољуба: "ПОД МАЧ!!"
Па нека онда звона звоне!

Закључак:
GFT Sandalwood Shavig Soap је једно обично смеће (да се ипак џентлменски изразим и да не опсујем) од сапуна, које је само фино упаковано и "напудерисано", односно у овом случају напарфемисано.
Но куповати сапун, да бисмо га мирисали, нећемо!
Елита то не ради!!!
Елита ужива у бријању и квалитетима сапуна а не у етикетирању! А квалитети овог сапуна су далеко испод нуле!!!
И зато констатујем да овај сапун није за бријање и да никако не задовољава укусе једног расног бријаџије!
Ја искрено верујем, мада нисам пробао, да су креме GFT добрих перформанси и квалитета. Међутим сапуни  су им далеко испод норме једног задовољавајућег сапуна за бријање.

Савет:
Строго избегавати овај сапун!!!

« Last Edit: May 25, 2020, 01:39:02 AM by adams »

The following users thanked this post: nuur, hordak, Limoozina, Babadzonka, michurin

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Geo F. Trumper's Sandalwood Shaving Soap
« Reply #1 on: May 25, 2020, 11:54:59 AM »
Hvala kolega Adams za ovu recenziju.Ako dozvolite jedan predlog. Naime poshto se radi o dosta tvrdom sapunu, Vi ga potopite u mlaku vodu da malo omeksha,verujem da bi tada bilo bolje.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: May 25, 2020, 01:32:48 PM »
Свакако! То ћу да урадим!
Сваки предлог било шта бо боло корисно.
Пробао сам "свињом" да направим пену и била је боља, при томе сам користио "Ѕuperior shave" технику вођења четке по сапину, која је погубна за длаке и чвор, али авај ..као грабуља скупља слој са сапуна. Пена је била боља, али опет...не баш..
Добар оказатељ је "Maggard".  Раније су се тамо продавали и сапуни и креме GFT, а сада само креме...сапуна випе нежа у продаји.
Мислим да то много говори!

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: May 25, 2020, 01:36:17 PM »
Upravo sada sam na YT gledao jednog youtubera punio je chetku vishe od minutu,i to onako prtisnutu za pak.Zatim je penu doradio u posudi.

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #4 on: May 25, 2020, 05:11:03 PM »
Upravo sada sam na YT gledao jednog youtubera punio je chetku vishe od minutu,i to onako prtisnutu za pak.Zatim je penu doradio u posudi.

Који тачно?
Да ли има адреса клипа?

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #5 on: May 25, 2020, 05:30:58 PM »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #6 on: May 25, 2020, 08:09:42 PM »
Овај видео нажалост није показао добре резултате. На самом крају клипа се може видети да је пена прилично танка. Ја сам направио обиље пене, али је проблем што пена за пар минута изчезне.
Ево ја сам напунио пуну чинију пене, али пена је јако лошег квалитета.
Ја сам уверен да је клип деже трајао, видело бе се како пена опада, а питам се зашто је тако нагло прекинуто снимање клипа. Вероват о да се не бо видело шта се даље дешава са пеном.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #7 on: May 25, 2020, 08:19:55 PM »
Onda da zakljucimo da ne valja sapun, da nije vredan pazhnje, i kao potvrda Vashem prvom postu na ovu temu:

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #8 on: May 25, 2020, 08:25:08 PM »
Нажалост изгледа да је тако.
Ачи ја дубоко верујем да су GFT креме далеко боље и врхунске.
Исто тако морам напоменути, да су на Магарду у понуди GFT били и сапуни и креме. Ако погледате сада...стоје само креме у понуди.
"Питам" се зашто......?
« Last Edit: May 25, 2020, 08:29:55 PM by adams »

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #9 on: May 25, 2020, 08:26:09 PM »
Овај видео нажалост није показао добре резултате. На самом крају клипа се може видети да је пена прилично танка. Ја сам направио обиље пене, али је проблем што пена за пар минута изчезне.
Ево ја сам напунио пуну чинију пене, али пена је јако лошег квалитета.
Ја сам уверен да је клип деже трајао, видело бе се како пена опада, а питам се зашто је тако нагло прекинуто снимање клипа. Вероват о да се не бо видело шта се даље дешава са пеном.

Stvarno jadno izgleda  :(

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #10 on: May 25, 2020, 08:29:24 PM »
Исто тако морам напоменути, да су на Магарду у понуди GFT били и сапуни и креме. Ако погледате сада...стоје само креме у понуди.
Prije dvadesetak dana poruchio sam preko The english sahving company, tri kreme jedna je bila upravo GFT ona u zhutoj tubi.Ali su mi porudjbinu ukinuli.Vishe sreche drugi put.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #11 on: May 25, 2020, 08:38:38 PM »
Prije dvadesetak dana poruchio sam preko The english sahving company, tri kreme jedna je bila upravo GFT ona u zhutoj tubi.Ali su mi porudjbinu ukinuli.Vishe sreche drugi put.

Ја мислим да је одличан избор и не одустајте од GFT креме. Ја је нисам пробао али сам читао и гледао да су људи задовољни. И ја планирам да наручим GFT крему. Меркам сандалвуд и ружу.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #12 on: May 25, 2020, 08:43:07 PM »
Nego, ajde probaj da izrendash sapun,ili jedan njegov deo,chisto za probu.Mozhda che uspavana lepotica da se probudi.Kao da sam taj nachin vech negde na forumu prochitao,ali ne mogu da se setim.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #13 on: May 25, 2020, 11:26:31 PM »
Nego, ajde probaj da izrendash sapun,ili jedan njegov deo,chisto za probu.Mozhda che uspavana lepotica da se probudi.Kao da sam taj nachin vech negde na forumu prochitao,ali ne mogu da se setim.

Свакако!
Хвала на предлогу. Следи рендање!

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 17
Total: 21