Author Topic: Wizamet W-11  (Read 131 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Wizamet W-11
« on: June 29, 2020, 09:46:35 PM »
Подесиви ''Пољак'':

На тајном бријоскупу добих широкогрудо Нешин бријач Визамет  W-11, подесиви антикварни бријач из ере Гвоздене завесе.

По мом нескромном мишљењу ово је најбољи источноблоковски бријоалат уз скроз металну руску копију Слим подесивог - совјетског Конзула.

Визамет бријачи су се правили у Лођу.  На интернету стоји непроверен податак да је пољска влада покренула производњу уз помоћ Вилкинсона 60-их година 20. столећа. Фабрика је купљена 1992., од Џилета, а позната је и по Полсилвер/Супер иридиум ножићима. Имали су још неколико модела бријача, али најимпресивнији је  овај подесиви модел.

Widzewskie Zaklady Metalow -тако је настало ово енигматично име.

Елем, бријање.  Одушевљен сам. Иако је зјапећи зазор већ на цифри 1 претио да је ово нека агресивна алатка, испоставило се да сам (пре)обазриво кренувши од подеока 1 током бријања догурао до броја 5 (подеоци су на скали 1-9), где је и даље било угодно бријање.

Све је било готово у 2 прелаза, савршено угодно и чисто бријање са избријавањем каквом тежим.  Бријач има, по мојој ваги, 72 грама.

Постоје 2 верзије бријача, разликују се по доњем делу дршкице, мени се свиђа више глађа верзија:

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: adams, Ki30, Neša, Limoozina

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 29
Total: 30