Author Topic: Mennen Grand Large (Плави) AS  (Read 685 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Mennen Grand Large (Плави) AS
« on: July 03, 2020, 02:25:44 PM »
Захваљујући Игору В., чувеном par excellence бриоцу, дођосмо до прекрасних и презнаменитих лосиона.
Има их много, али данас ће вам чика Адамс причати причу о Mennen Grand Large лосиону или једноставно, о чувеном плавом Mennen лосиону.
Лосиони Mennen  су  одвајкада познати лосиони! За њима су уздисали и желели их мноштво мужчина у СССР,.
Но само су богати, знаменити или они који имају везу долазили до њих, и упркос већ "сажваканим"  (Шипру, Тројноју, Гвоздики...) СССР одеколонима, стављали на лице и шепурили се пркосећи комунистичком систему.
Mennen за њих није само значио мирис човека који живи на западу...тамо иза гвоздене завесе, тамо иза берлинског зида, под којим су не само појединачни људи, него читаве породице оставиле своје животе, а самим тим жеље и погледе у бар за њих бољу и светлију будућност!!!
Да ли је тај мирис Mennen лосиона за њих представљао мирис ваздуха иза гвоздене завесе?
А можда су се просто хвалисали и важно ходали улицама Москве и других градова!!!
У сваком случају, људи су чезнули за оваквим лосионима, у поверењу ми је испричао чувени певач Јуриј Антонов.
Због тога, једва сам себи опростио што сам тада 2017-те године у Паризу, приметио, погледао а затим и прошао видевши ове лосионе, који су ето..за неког били представници једне читаве епохе.
Био са окупиран другим бријо-бисерима, али то није оправдање.
Све у свему, данас сам се насладио и расхладио после бријања користећи овај плави Менен!
Разуме се да је мирис и сам лосион освежавајући! У основи је Aqua, и први ми је утисак био да ме много подсећа на омиљени Aqua Velva лосион. Међутим, није баш тако. Односно исто освежава и хлади као Aqua Velva, али мирис је другачији.
Па могло би се рећи "Скинбрејсерска Аква Велва", али ни то није. Ипак има посебан мирис, леп, пријатан и освежавајући који просто "исплива" после неког времена.
Заштита лица је одлична, лице је мекано и добро навлажено.
Ово је још један лосион који ми уз Аква Велву веома прија. Много се лепо осећам и много лепо миришем, посебно у ове вреле и спарне дане.
Лосион је за сваку препоруку, за сваки дан: ако је тмуран да те орасположи, ако је светао, да буде још светлији и лепши!
Ово је још једно дивно откриће и уживанција у нашем бријо-свету.
Игоре, хвала ти!

« Last Edit: July 03, 2020, 05:25:10 PM by adams »

The following users thanked this post: floyd

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Mennen Grand Large (Плави) AS
« Reply #1 on: July 03, 2020, 02:33:30 PM »
Нема на чему, у здрављу да се служиш њиме!

The following users thanked this post: adams

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #2 on: July 07, 2020, 03:10:47 PM »
Нисам користио плави Менен, али сам га помирисао из бочице на тајном бријоскупу.
О пријатног ли изненађенија! Скоро исто мирише као Аква Велва  (ако мене питате - најлепшемиришући планетарни бријачки лосион, чак трагам и за оваквом тоалетном водом). Самим тим - стављен је на листу жеља за следећу тајну потурајућелеђна Игор В-ову набавку (врло се надам да ће је бити, и да ће бити тајна, али не и за мене тајна, таква поставка ме некако болесно узбуђује, те је зато и истичем немали број пута тј. стално).

Интересантно је да је ово производ дуге традиције и доступности на Западу, али на интернетима имао веома мало информација и рецензија, што је веома чудно.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: adams

Offline yu-brijanje

• Majstor brijanja
« Reply #3 on: July 09, 2020, 03:43:15 AM »
Mozda imam odgovor na Nuurovo pitanjce :) elem, pre petnaestak godina sam mnogo voleo MENNEN Speed stick antiperspirante i koristio ih tokom srednje skole. Onda odjednom nestadose. Kasnije sam saznao da je kompaniju otkupio Colgate Palmolive pre 10, 15 godina i da se sada ti proizvodi zovu samo Speed Stick, uz sitnim slovima na dnu napisano mennen. I to je to, pomirio sam se da trenutno nemaju distributera za nase trziste. Maltene sam i zaboravio na njih kad pre godinu, dve vidim u radnji kucne hemije ponovo velikim slovima MENNEN Speed stick. Kasnije proguglam i vidim da je brend i dalje sa imenom Speed stick i pitam se odakle sad onda MENNEN, sa regularnim rokom trajanja, pisalo je do 2020 , znaci nije neki iz prastarih zaliha. Onda okrenem i vidim da ga prave u Rumuniji ili Poljskoj ( ne secam se tacno) za balkansko trziste. Sad kako i na koju foru ne znam, ako je po licenci zasto pise MENNEN kad taj brend vise ne postoji , pomislio sam da je font drugaciji pa da ih mozda to oslobadja... Kako god, nije se dakle radilo o istom MENNEN brendu koji sam koristio pre. Mozda je i sa losionima isto, mozda ih prave Rumuni/ Poljaci po nekoj licenci ili kako vec, uostalom na Balkanu sve moze i to bi bilo to :)
« Last Edit: July 09, 2020, 03:51:50 AM by yu-brijanje »

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #4 on: July 09, 2020, 09:34:40 AM »
Али фора је што Менен лосиони све време постоје на Западу, посебно је нпр. зелени Менен јак и доступан у Немачкој. ;)
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline yu-brijanje

• Majstor brijanja
« Reply #5 on: July 09, 2020, 11:37:13 AM »
Mozda su zadrzali brend losiona iako sama Mennen fabrika vise ne postoji, ili su Rumuni/ Poljaci poceli da snabdevaju generalno evropsko a ne samo balkansko trziste :) kako god ovo za antiperspirante je tako kako sam napisao, dakle nekadasnji MENNEN je sada samo Speed stick od Colgate Palmolive, a ovaj sadasnji MENNEN je rumunsko/ poljska varijanta :)

Offline yu-brijanje

• Majstor brijanja
« Reply #6 on: July 09, 2020, 04:25:27 PM »
Procitao sam i da francuski Loreal prema nekom visedecenijski potpisanom ugovoru jos uvek ima prava da proizvodi i plasira MENNEN brend, dakle ne prave ga samo Poljaci/Rumuni :D

Online ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #7 on: July 09, 2020, 04:32:29 PM »
Ovaj sadašnji Mennen je isti onaj koji je i bio, proizvodi se u Colgate-ovoj fabrici u Poljskoj, istom tehnologijom i po istoj recepturi.
Kupovinom proizvođača su naravno stekli pravo i na brend, i na nekim tržištima su  zadržali ime, a na nekim nisu (zato i različiti nazivi) - naravno na bazi procene marketinških rezultata na svakom.
Promena vlasnika ne znači da proizvodnja više ne postoji. Probaj ovaj Mennen, nećeš se pokajati jer je kvalitet kao što je i bio. Godinama koristim samo njega i fenomenalan je.
Govorim o stiku, za as stvarno ne znam kakva je situacija.
« Last Edit: July 09, 2020, 04:34:17 PM by ckvrlj »

The following users thanked this post: yu-brijanje

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: July 09, 2020, 04:32:29 PM »
Управо су ово ти који су Л'Ореалови.

The following users thanked this post: yu-brijanje

Offline yu-brijanje

• Majstor brijanja
« Reply #9 on: July 09, 2020, 04:45:01 PM »
Antiperspiranti su im bili najbolji u ono vreme, narocito u gel formi, kad naidjem probacu. Losion ni ja nikad nisam koristio niti vidjao kod nas...

Online ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #10 on: July 09, 2020, 04:46:34 PM »
Siguran sam da se nećeš pokajati, probao sam par puta neke druge i ni jedan im nije ni blizu.

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 45
Total: 49