Author Topic: Tiger žileti  (Read 717 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Tiger žileti
« on: June 25, 2020, 11:44:41 AM »
У потпуности се слажем са колегом Мичурином и јако ми је драго да је још неко приметио покушај и труд чешке фирме "Tatra/Tiger".
Иако нисам пробао Татра жилете, уверен сам да су добри, зато што сам и ја пријатно изненађен Tiger жилетима.
Наиме Tiger жилети су жилети старог кова, где се није штедело на материјалу, као на пример код нове Астре што је случај у руској фабрици "Gillette" у Петербургу.
Ови Tiger жаилети су оштри и не тако савитљиви, што и јесте одлика винтажних жилета, те се као и код Рапира или Восхода стиче утисак да су прилично неуглађени, као и да гребу или деру кожу.
Међутим уколико се ставе у блаже бријаче, на пример Merkur 34 кли 42 , сви ти жилети раде одлично посао. Никако нису за агресивније бријаче. Самим тим што се није штедело на материјалу жилет се мање тупи, те је самим тим дуготрајнији.
Ја се већ пети пут савршено бријем са  Tiger жилетом. Наравно, као код Рапире и Восхода, тако и код "тигра" важи правило: прво бријање је малко грубље, тек после другог жилет савршено ради.

« Last Edit: July 11, 2020, 10:11:01 AM by nuur »

The following users thanked this post: Ki30, michurin

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: Re: Kratke recenzije zileta
« Reply #1 on: June 26, 2020, 01:26:47 AM »
Adams, da li bi tigrića preporučio za agresivne brijače ili za neke druge? Voskhod mi se najbolej pokazao u agresivnim, pa zato pitam.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: June 26, 2020, 12:47:13 PM »
Adams, da li bi tigrića preporučio za agresivne brijače ili za neke druge? Voskhod mi se najbolej pokazao u agresivnim, pa zato pitam.

Све зависи од укуса.
По мом мишљењу "Тигар" није за агресивне, али ако се Восход добро показао, онда би могао и тигар да се покаже.
Тигар је свакако за јаче браде, али све једно, он јако добро и темељно брије.
Ево данас се шести пут бријем Тигром.
« Last Edit: June 26, 2020, 12:50:07 PM by adams »

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: June 26, 2020, 01:13:11 PM »
Напомена: Све доле изнето је моје лично запажање.
Најпре да се извиним јер нисам навео у посту о жилетима АСКО коју опрему користим, дакле овако:

Четка: Semogue 1306,
Сапун: АРКО сапун у стику,
Бријач: Merkur 23C,
Лосион: SEINZ sport.
на реду је:
Жилет: TIGER SUPERIOR тефлон,
Произвоџач: Czech Blades, Чешка Република
Опис производа: Жилети долазе у картонској кутији,једноставног дизајна, унутра има пет жилета, сваки појединачно је запакован у мастан папир беле боје, и у још један папир са истим дизајном као и кутија.Све у свему једноставно, али папир не брије веч жилет.
Е ту се види да су Чеси одржали и унапредили знање и искуство које имају.Одмах се види да жилет има историју и да има неки квалитет.Површина жилета је онако матирана са ласерским принтом ( или се мени бар тако чини ). Само бријање, чак и са овим просечним сапуном који има солидну клизавост и упитну заштиту,пролази солидно, али само солидно,као да жилету фали још мало оштрине (то није универзални критеријум, јер је тефлон и ово је друго бријање са истим жилетом),али углаџеност је на нивоу, а то се види кад се стави лoсион.Нема иритације,нема црвенила,све у свему солидно бријање, и солидан жилет.Није вау, али није ни за занемаривање, користичу га опет без размишљања.
+1
Трече бријање: Променио сам сапун, сад је LPL чисто да унесем допунску заштиту,као  и четку, сад је Јаги Кола. Опет се осети да му фали оштрина, али има углаџеност,нема иритације.
Четврто бријање: Променио сам бријач, сад је ЕЈ 89, агресивнији бријач и бријање је запело,појавила се и иритација.Сума сумарум, кад се среде утисци, овај жилет као да је направљен за блаже бријаче и за тању и нежнију браду.Солидан жилет,који захваљујучи томе што је углаџен,заузима златну средину - бар код мене,а ја нисам универзално мерило.Ко има прилику нека га испроба, а и не мора.Хвала на читању.To be continued ...
« Last Edit: June 28, 2020, 11:37:25 AM by michurin »
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: adams, Limoozina, Babadzonka

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: July 01, 2020, 07:00:07 AM »
TIGER – PLATINUM
Производи: Czech Blades, Чешка Република.
Ово је други члан породице TIGER, дизајн је идентичан као и код супериора, једино је сиве боје.
На први поглед и сами жилети изгледају идентично.Разлика у жилетима види се током бријања.Да се не понављам користиm исту опрему за прво бријање за све жилете, исту опрему за дриго бријање итд. ( види ТИГЕР Супериор).
Тигар платинум је оштрији жилет од супериора, док је углаџеност скоро иста.Пријатно сам се изненадио.Фина два бријања, без иритације, to be continued...
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: adams, Limoozina

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: July 01, 2020, 10:43:25 AM »
TIGER – PLATINUM
Ово је други члан породице TIGER, дизајн је идентичан као и код супериора, једино је сиве боје.
На први поглед и сами жилети изгледају идентично.Разлика у жилетима види се током бријања.Да се не понављам користиm исту опрему за прво бријање за све жилете, исту опрему за дриго бријање итд. ( види ТИГЕР Супериор).
Тигар платинум је оштрији жилет од супериора, док је углаџеност скоро иста.Пријатно сам се изненадио.Фина два бријања, без иритације, to be continued...

Хвала на рецензији.
Ја користим жуте и јако сам задовољан.
Где могу да се набаве црвени и сиви?
Читао сам на руском форуму  рецензију за сиве и критике су биле јако лоше.
Међутим, приметио сам да тамо не љубе много винтажне жилете, штавише такође су их искритиковали до те мере, да је један бриоц у Руса поставио питање какву су то кожу лица имали њихови очеви о деде, када су се бријали тим старим, и по мени предобрим жилетима!!!!
Дакле коме су винтажни жилети мили, свидеће му се и Tiger!

The following users thanked this post: michurin

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: July 01, 2020, 11:08:45 AM »
TIGER – PLATINUM

Хвала на рецензији.
Ја користим жуте и јако сам задовољан.
Где могу да се набаве црвени и сиви?
Читао сам на руском форуму  рецензију за сиве и критике су биле јако лоше.
Међутим, приметио сам да тамо не љубе много винтажне жилете, штавише такође су их искритиковали до те мере, да је један бриоц у Руса поставио питање какву су то кожу лица имали њихови очеви о деде, када су се бријали тим старим, и по мени предобрим жилетима!!!!
Дакле коме су винтажни жилети мили, свидеће му се и Tiger!

Кад се прави било која рецензија, о било чему (у овом случају су жилети) субјективност или лично виџење ствари и упореџивање са неким прошлим искуствима са сличним стварима је на првом месту.Исто као и са укусима,о њима се не расправља.Али чисто као нека звезда водиља, као нека полазна тачка, рецензије су преко потребне.Макар се нико или вечина не сложи са изнетим, јер и негативни резултат је резултат. ;)
Иначе жилете које користим и имам намеру да их претставим купио сам их преко ове странице,https://www.razorbladesclub.com/

The following users thanked this post: adams

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #7 on: July 01, 2020, 12:00:43 PM »
Kad bi jos pakovali ljudski zilete kao nekad po 10 komada u kutijicu to bi bilo lepo.
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: July 02, 2020, 05:53:22 AM »
TIGER – PLATINUM
+1 Трече бријање са овим жилетом.Променио сам бријач,сада је ЕЈ89.Само бријање добило је на квалитету, додуше једнодневна брада, али фино бријање, без иритације, црвенила и осталих непожељних ствари.
Сад се постављају два питања:
1. Пошто је жилет платинум, треба ли му времена да се разради,да би показао свој максимални потенцијал?
2. Дали му више одговарају агресивнији бријачи?
to be continued ...

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #9 on: July 02, 2020, 12:32:38 PM »
TIGER – PLATINUM
+1 Трече бријање са овим жилетом.Променио сам бријач,сада је ЕЈ89.Само бријање добило је на квалитету, додуше једнодневна брада, али фино бријање, без иритације, црвенила и осталих непожељних ствари.
Сад се постављају два питања:
1. Пошто је жилет платинум, треба ли му времена да се разради,да би показао свој максимални потенцијал?
2. Дали му више одговарају агресивнији бријачи?
to be continued ...

Ово је одлично и треба да се настави!!!
Наиме по мом мишљењу мислим је случај исти као и код руских Рапира и Восход, односно треба да прође неколико бријања, да би жилет показао своја настојашчија својства.
Код жутог Тигра је управо то приметно: брије боље после другог бријања, што и јесте једна од одлика винтажних ножића!
Што се бријача тиче, мишљења сам да је питомији  у блажим бријачима, али како је већ написано, ово су лична искуства.
Можда би ово требало да се настаби на теми " Tiger",која већ постоји.
Мислим да ови чешки ножићи заслужују бар мало пажње расних бриоца.
« Last Edit: July 02, 2020, 12:35:53 PM by adams »

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #10 on: July 02, 2020, 12:44:51 PM »
Onda molim administratore ukoliko je moguce da premeste pomenute postove u deo Tiger.Da zapazimo red. Hvala.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
TIGER Platinum
« Reply #11 on: July 10, 2020, 08:38:16 PM »
Најпре, молим администраторе да први пост о овом жилету пребаце из кратких рецензија у овом делу.

Значи, да наставим, четврто бријање - иста опрема, осети се да губи на оштрини али без иритације, пето бријање и задње,појавила се иритација и то за мене је знак, да је жилет отслужио своје, а опрема је била иста.
Да резимирам: За нијансу бољи жилет од Супериора, оштрији, углаџеност на завидном нивоу.За нијансу тањи ( види слику), и да боље брије у агресивнијем бријачу, користичу га опет.To be continued ...

The following users thanked this post: Limoozina

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: Tiger žileti
« Reply #12 on: July 11, 2020, 10:12:51 AM »
Onda molim administratore ukoliko je moguce da premeste pomenute postove u deo Tiger.Da zapazimo red. Hvala.

Уписи су одвојени у ову једну тему.

Напред у нове бријачке победе.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #13 on: July 11, 2020, 10:20:28 AM »
Hvala,

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #14 on: July 11, 2020, 07:58:53 PM »
TIGER ???
Chudni neki zhileti, na stranici sa koje sam ih poruchio, navodi se da ih proizvodi ista fabrika kao i ostale Tiger zhilete. Ovi su"carbon steel".Dolaze u pakovanju od 10 zhileta u kutijici,svaki pojedinachno umotan u mastan papir i u stampani papir, sa njihovim logom, ali nigde ne pishe ko je proizvodjach i odakle je.Simptomatichno.Sam zhilet je tamne boje,kao brundiran, podsecha me na one kineske zhilete Jing ling ili tako neshto.Na samom zhiletu pishe da su iz Cheske republike.Za razliku od prethodna dva, ovaj je poprilichno debeljushkast, da su se malo vishe potrudili mogli bi da od ovog jednog naprave dva, valjda che ta dva da briju,jer ovaj ne brije, mozda sam potrefio neki tupi zhilet.Videchemo.Ali sve mi se chini da ovo nisu cheski Tiger.  To be continued...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

The following users thanked this post: Limoozina, Babadzonka

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 26
Total: 27