Author Topic: Липихин "Арктика"  (Read 788 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Липихин "Арктика"
« on: July 29, 2020, 04:53:11 PM »
Реч је о још једном руском сапуну, добијеном на поклон од сапунџијске дјеве, Инне.

Дакле она је један од "криваца" за све добро што нам Липихин даје.
У питању је потпуни фаворит за лето и овако вреле дане.
Сапун је глицерински, прелепе плаве боје, и с ментолом, а његова својства потпуно оправдавају име "Арктика".

Сапун је облика плоче, прелепо изгледа и када се, тако сув помирише, преовладава ментол до те мере, да се и нос може отпушити.
Међутим, то није његов основни мирис.
Када се покваси мирише пријатније, а још пријатнији мирис остаје на кожи, када се сапун спере са лица.
На почетку бих приложио  састав сапуна:

Пена се веома лако прави! Ја сам углавном користио четку са свињском длаком, али и са јазавцем и са синтетиком, што је и била  препорука од саме сапунџијске дјеве Инне.
У сва три случаја пена је одлична и лако се прави.
Пена је густа, лепа, пушиста, лако се маже, и тако постојана остаје на лицу.

Оно што је главни "адут" пене јесте хлађење и освежење!
Док се маже пена, и док стоји на лицу, она невероватно освежава!
И то су ти моменти када бријање постаје хедонизам, и када у датом тренутки ниси у купатилу, него негде на обали мора, мокар, гледаш у плаво море, а ветар пирка и хлади сваки део тела.
Ето, толико интензивно хлађење нисам приметио ни код једног ментол сапуна.
Друго, што сам осетио је изузетна клизавост.
Клизавост је изразито добра!
Мирис ментола се преобратио у свеж мирис и када се пена спере са лица, оно остаје прилично глатко, тако да је и постшејв ефекат одличан.
Што се заштите тиче, она је по мери, добра.

С обзиром на то да се поклону у зубе не гледа, нисам ни тражио ману овог сапуна. А и да сам тражио, морао бих да бедем огромна и џангризава пицајзла да бих неку ману нашао.
Једно је сигурно: сапун је за врело и тропско лето и после беијања се препоручује изразито освежавајући лосион, па после освежавајуће пићенце и......милина!
Овај сапун је пре свега за праве бријаџије - хедонисте!
Ајд'  живели!!!

« Last Edit: July 29, 2020, 04:59:55 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Limoozina, floyd, Babadzonka

Offline manjina

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: Липихин "Арктика"
« Reply #1 on: July 29, 2020, 05:33:03 PM »
Kako se moze doci u posed ovija sapuna? hteo bih jedan stricu da poklonim. Zakleti komunista i rusofil bi odlepio da dobije ovo :)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: July 29, 2020, 05:55:24 PM »
https://lipihin.ru/katalog/c36-dlya_kavalerov_i_gospod.html

Ово је сајт сапунске радионице Липихин.
Не знам како се купује, јер сам их добијао. Али колико сам читао мислим да би требало да се уплати на њихов рачун, што је прпблем, кер не може из Србије да се уплати (а можда и може, треба се распитати).
Лакше се долази уколико се има неко ко живи у Русији. Он наручи, добије и донесе у Србију.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #3 on: July 29, 2020, 07:46:58 PM »
Хвала чика Адамсу на комаду овог сапуна, на правој бријопривилегији да се испроба тако нешто.

Немам шта паметно да кажем у вези сапуна, мени је био леп, а мајсторица Дара је искритиковала састав.  :D

Најјачи утисак ми је изглед сапуна, ни за један сапун не могу да кажем да ми је лепо видети га.  :grin:  Али овај је ненормално леп овако плавотранспарентан.  Само га погледаш и осетиш неку свежину на помисао да је из Русије и да се зове ''Арктика''.  8)
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: adams

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: August 13, 2020, 11:30:48 AM »
Најпре хвала @adams -у на оваквом примерку сапуна за бријање јер је велико задовољство користити га!
Како нисам превелики љубитељ сапуна са ментолним нотама овај сапун ме је подоста изненадио колико ми је пријао током бријања. Да га могу набавити, свакако бих размишљао о томе да га убацим у своју ротацију и да га имам за она врела летња поподнева у којима показује своју чаробну моћ.
Немам претерано шта да додам на одличан опис у почетној објави гос'н Адамса, слажем се са свиме а што се састава и Дариног коментара тиче могу само да испишем да мојој осетљивој кожи није направио никакав проблем и не би лоше било чути на шта се конкретно односила њена опаска, значило би неком од нас, хвала унапред!

The following users thanked this post: adams

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #5 on: September 11, 2020, 05:53:59 PM »
Ево мог скромног прилога теми како би сте се уверили колико мало је потребно за велико задовољство... Напомињем да обратите пажњу на количину сапуна и добијене пене из те количине јер сматрам да је то добро за знати у вези са овим сапуном (да не напомињем да сам добио пене за више од три прелаза):

Ево и фотографија колико је пене остало након бријања:

Додао бих само још и то да сада када је мало изветрио првобитни мирис, сапун има неку мирисну ноту попут мириса женског кармина и то му даје још неку нову драж.
Једноставно - презадовољан сам оваквим сапуном.
« Last Edit: September 11, 2020, 05:59:32 PM by Игор В. »

The following users thanked this post: adams, Babadzonka

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 23
Total: 24