Author Topic: Gillette stainless red  (Read 1202 times)

Offline Panonian

• Mladi brijač
  • **
Gillette stainless red
« on: August 11, 2020, 08:54:03 PM »
Pozdrav momci! Zanima me da li ima netko iskustva sa gore navedenim žiletima? Mogao bih jeftino nabaviti pa nek se malo gomilaju zalihe. Kod nas u HR. Ih više nema nigdje za kupiti...
Uglavnom što sam pročitao nekome ne odgovara nekome je ok. Ali nekako više ljudima ne sviđa nego obrnuto  8).  A sad da naručujem 100 komada pa da kupi prašinu mi se baš i ne da...

Offline ap0qalypto

• Majstor brijanja
    • Email
Re: Gillette stainless red
« Reply #1 on: August 11, 2020, 08:59:05 PM »
Pozdrav, meni se nije pokazao sjajno, moja ocena je 3/10. Dok se plavo pakovanje pokazalo fenomenalno, i tu dajem 9/10

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Offline Panonian

• Mladi brijač
  • **
« Reply #2 on: August 11, 2020, 09:05:11 PM »
Plavo pakiranje platinum se kod nas može kupiti u svakoj trgovini. Slažem se, solidan žilet i dosta dugotrajan, ali ne koristim više od 3 brijanja nijedan žilet. Mijenjam zato što mi dosadi.

Offline ap0qalypto

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #3 on: August 11, 2020, 09:12:55 PM »
Meni crveni nije bio narocito ostar. Iako se sad ne brijem(jedino vratni deo), opet koristim plavi koji je odlican.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: August 12, 2020, 07:11:53 AM »
Ovako
Kad sam ulazio u svet klasicnog brijanja mogli su da se kupe samo crveni i plavi i wilkinson zileti.
Tad sam drao kozu sa svakim i nije bilo razlike. Ali eto sad posle par godina od ta 3 crveni mi je najbolji ali vise ga nema na trzistu. Plavi je solidan ali grublji, wilkinson neupotrebljiv.
Da li bih licno narucio 100 zileta na nevidjeno? Mislim da ne
Jedino ako postoji mogucnost da se prodaju ili poklone u slucaju da ne odgovaraju 🤓

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: August 12, 2020, 02:34:29 PM »
Plavo pakiranje platinum se kod nas može kupiti u svakoj trgovini. Slažem se, solidan žilet i dosta dugotrajan, ali ne koristim više od 3 brijanja nijedan žilet. Mijenjam zato što mi dosadi.

Штета што је тако, зато што баш Платинум од трећег бријања брије савршено. Треће, четвето и пето бријање су сасвим савршени. Мени траје од 7 до 10 бријања. Зависи.
Мишљења сам да треба уживати у бријању и томе што нам жилети у зависности од свог квалитета пружају.
Грех је бацати жилет после трећег бријања.
Ал' хајде, то је индивидуална ствар.

The following users thanked this post: nuur

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: August 13, 2020, 07:49:51 AM »
Poshtovani,
Mozhda nije ovde mesto, ali postoji jedna internet strana: https://www.razorbladesclub.com/
gde se moze nabaviti velik broj zhileta, i to onako kako Vam odgovara.Sedishte im je mislim u Nemachkoj.Pogledajte.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #7 on: August 17, 2020, 03:14:55 PM »
Odlični žileti, slični kao Platinum samo su nešto manje oštri samim tim manje agresivni
Nema ih već godinama po radnjama, pitanje je da li se i proizvode više, a to što ima je verovatno iz nekih zaliha
Bolje prvo isprobaj žilete pa onda uzimaj veće količine - ja nikad ne pravim zalihe jer mi kutijica žileta traje pola godine (brijem se jednom nedeljno čas britva čas brijač, a kada me sve to mrzi onda koristim trimer da skratim bradu)
« Last Edit: August 17, 2020, 03:17:31 PM by SweeneyTodd »

Offline Panonian

• Mladi brijač
  • **
« Reply #8 on: August 22, 2020, 08:43:48 AM »
Na kraju sam naručio feather žilete 200 komada, žuta pakiranja po 5 komada. Isprobao sam ih već i za mene rade odlično... Tako da sam išao na sigurno... A vjerujem da će zaliha potrajati duže vrijeme naravno uz sve ostale žilete... Jedva čekam da stigne paket. Naručio sam sa e-bay pa postavim fotke kad dodje paket. Platio 67$ sve skupa.
Možda zvuči puno novca za žilete ali kad izračunam opet me košta jeftinije nego platinum kod nas u trgovini. Ili mrežica i nožić za El. Aparat koja košta 35eura. Obrije El. Aparat ali do navečer se mogu opet brijati. Što ima manje kose to brada mi tvrđa i raste kao da ju nečime gnojim
« Last Edit: August 22, 2020, 09:01:32 AM by Panonian »

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #9 on: August 22, 2020, 07:46:11 PM »
Sada si se snabdeo žiletima za narednih 10 godina  8)

Offline Panonian

• Mladi brijač
  • **
« Reply #10 on: August 23, 2020, 09:47:26 PM »
Dobro neće biti baš toliko dugo  :laugh:  godišnje mi treba cca 70-80 komada. Ali ima i drugih žileta kao što sam napisao. Ne forsiram više od 3 brijanja jednim žiletom. Eto noćas prije posla zelena astra i ne može mi odraditi 3 brijanje sa dobrom pripremom, čupa, preskače i sve već poznato. Odmah u blade bank. Stavim pssi i milina od brijanja u EJ 89. Astra mi je odlična za 2 brijanja u đegeru mi isto jako dobro radi

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #11 on: August 24, 2020, 11:16:25 AM »
Dobro neće biti baš toliko dugo  :laugh:  godišnje mi treba cca 70-80 komada. Ali ima i drugih žileta kao što sam napisao. Ne forsiram više od 3 brijanja jednim žiletom. Eto noćas prije posla zelena astra i ne može mi odraditi 3 brijanje sa dobrom pripremom, čupa, preskače i sve već poznato. Odmah u blade bank. Stavim pssi i milina od brijanja u EJ 89. Astra mi je odlična za 2 brijanja u đegeru mi isto jako dobro radi

Астре и јесу за 2 - 3 бријања.
Али Personna, Feather, Rapira, као и многи други, а поготово стари (мислим на неупотребљене, односно неотпатковане жилете), посебно с краја 70-их, у току 80-их и почетком 90-их су права посластица.
Они знају да трају и више од 10 бријања.
На пример мени је винтажни Schick Platinum трајао преко 20 бријања и бријао је савршено.
До 20 сам бројао, после сам престао, али сам га убрзо и бацио иако је још био за употребу....рекох у себи "људи докле...."
Наравно не треба баш 20 бријања, али за  Feather је три бријања мало...то потписујем.
« Last Edit: August 24, 2020, 01:36:02 PM by adams »

Offline Markovicmarko87

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #12 on: August 24, 2020, 11:39:27 AM »
Potpuno se slažem sa Adamsom za fedr, posto imam jaku bradu, prva dva-tri brijanja se razradjuje zilet, posle brije kao metak. Takođe primetio sam da super max-super platinum(zuti)odlično lezi u gillette twist 5-6 brijanje šiba bez ikakvih problema i bas ću da ga testiram dokle će dogurati.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 30
Total: 35