Author Topic: POLIRANJE I ČIŠĆENJE BRIJOOPREME  (Read 1930 times)

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
POLIRANJE I ČIŠĆENJE BRIJOOPREME
« on: October 03, 2020, 08:02:45 PM »
Poliram i čistim Vašu brijoopremu ( DE i SE brijače ), takođe i drške od četkica ( metal ili plastika ). Poliranje se vrši mašinski i ručno specijalnim pastama za metal. Takođe poliram i plastiku od kutija za brijače.
Evo nekih primera, očišćenih i poliranih predmeta.
Kontakt na PP.

Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: YUGO BOSS, Limoozina, floyd

Offline todorkrstic1

• Početnik
  • *
    • Email
Re: POLIRANJE I ČIŠĆENJE BRIJOOPREME
« Reply #1 on: October 03, 2020, 11:45:44 PM »
Kako da dobijem Vas broj telefona?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #2 on: October 18, 2020, 07:46:26 PM »
Danas dobih novi zadatak. @limoozina se odlučio na hrabri korak da ustupi brijačku legendu "Wilkinson sticky" i preda mi u ruke na sređivanje i poliranje kutije i oplate na leptir vratancima i drške. Slede slike brijača pre sređivanja...

I slike posle sređivanja. Budite slobodni i pišite komentare, utiske i postavite pitanja sa slobodom.

« Last Edit: October 18, 2020, 07:48:54 PM by milostdr »

The following users thanked this post: Limoozina, floyd

Offline inemet

• Administrator
  • Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: October 18, 2020, 11:43:09 PM »
Ovo izgleda dobro, naročito kutija i metalni delovi brijača, šteta što plastični delovi verovatno ne mogu bolje da se izvuku.
Inače, pozdravljam ovako vrstu usluge, nama sa starim brijačima je ona veoma zanimljiva.
Sada su popularni video snimci restauracija. Super bi bilo ako imaš neki :)

The following users thanked this post: milostdr

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: October 19, 2020, 12:17:24 AM »
Ovo izgleda dobro, naročito kutija i metalni delovi brijača, šteta što plastični delovi verovatno ne mogu bolje da se izvuku.
Inače, pozdravljam ovako vrstu usluge, nama sa starim brijačima je ona veoma zanimljiva.
Na Stikiju je korišćena neka posebna plastika koja ima mat finiš i kada se pokvasi kao da se lepi za prste. Ne u lošem smislu, kao da je prljava, već kao da su je blago brusili a be polirali za finiš. Zato odaje utisak pohabanosti. Inače je brijaču mana pucanje plastike. Srećom, moj je u super stanju.

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #5 on: October 19, 2020, 08:44:20 PM »
Hvala na pohvalama. Kod ovog brijača, kao što je rekao @limuzina, mali  trik je u plastici drške. Naime kada se dodirne mokrim prstima i dlanovima dobija se utisak da se lepi. Otud i nick "sticky" odnosno lepljiv. Nisam želeo da pokvarim takvu specifičnost brijača i zaobišao sam je u čišćenju.
Inače dobra je ideja za video tutoriale, moram se malo bolje opremiti i naučiti da tako nešto ubuduće i ovde objavljujem.

Takođe pozivam i ohrabrujem, sve članove foruma i goste na istom, ako imaju ikakva pitanja u vezi poliranja, sređivanja i održavanja brijoopreme, da budu slobodni i pitaju štagod ih zanima. Tu sam inače iz hobija i strasti prema brijanju i opremi.

Još jednom hvala na podršci.

The following users thanked this post: hordak

Offline inemet

• Administrator
  • Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: October 19, 2020, 09:09:47 PM »
Nalazim lično veliko zadovoljstvo kada nešto staro ponovo zablista ili proradi pod mojim rukama. Verovatno je većina na ovde takva  ;)
Pitanje za početak, za poliranje brijača, šta se u Srbiji može relativno jednostavno nabaviti  npr. od materijala, pasti, četkica, mala ručna brusilica (poput mućkalice za nes kafu) i sl.
t.j. kakav borbeni komplet za poliranje možemo da napravimo?

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #7 on: October 19, 2020, 09:21:47 PM »
Nalazim lično veliko zadovoljstvo kada nešto staro ponovo zablista ili proradi pod mojim rukama. Verovatno je većina na ovde takva  ;)
Pitanje za početak, za poliranje brijača, šta se u Srbiji može relativno jednostavno nabaviti  npr. od materijala, pasti, četkica, mala ručna brusilica (poput mućkalice za nes kafu) i sl.
t.j. kakav borbeni komplet za poliranje možemo da napravimo?
Za početnike i sam početak dovoljna je pamučna meka krpa, npr stari duks ili slično i meka pasta za poliranje poput K" aluchrom ili Purol pasta. Ranije sam viđao Melurd paste.
Za ozbiljniji rad je najbolje raditi sa tocilom i diskovima i tvrdim pastama. Što za neke brijače i nije popularno, jer se stvara visoak temperatura i materijal "radi". dremel ili aku bušilica do 1500 obrtaja su sasvim ok za rad.
Od svega, na početku, je najpotrebnija ljubav, strast i volja za nečim što se radi. Iz toga mogu samo nastati dobra dela koja korisnika čine zadovoljnim zbog onoga što je stvorio i kreirao ili popravio/napravio.

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: October 19, 2020, 09:38:59 PM »
Svaka čaat! Sticky odlično izgleda! A i znam što ću koristiti za sljedeće brijanje!

Stickyju je problem pucanje plastike na dnu   baaeplatea. Najčešće je samo stvar kozmetike i ne smeta brijanju.

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #9 on: October 19, 2020, 09:44:28 PM »
Svaka čaat! Sticky odlično izgleda! A i znam što ću koristiti za sljedeće brijanje!

Stickyju je problem pucanje plastike na dnu   baaeplatea. Najčešće je samo stvar kozmetike i ne smeta brijanju.

Prošao je SEptembar, a ti još varaš ;). Vidoh malopre G bar.
Znači sticky ima da se izbaci na since da skine prašinu sa sebe i baci se na zadatak. Očekujemo svi na forumu tvoj SOTD

Prijatno brijanje ti želim i pozdrav.

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #10 on: October 19, 2020, 10:13:51 PM »

Prošao je SEptembar, a ti još varaš ;). Vidoh malopre G bar.
Znači sticky ima da se izbaci na since da skine prašinu sa sebe i baci se na zadatak. Očekujemo svi na forumu tvoj SOTD

Prijatno brijanje ti želim i pozdrav.
Ha... Kad sam više SE nego DE tip.

I nije G-Bar nego E-Bar. Mala ali značajna razlika

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #11 on: October 20, 2020, 09:00:48 PM »
Danas na red došao čuveni i jedini prvi na tronu i nepobedivi Gillette slim adjustable sa kodom L2 (1966 godina, II kvartal) u vlasništvu člana @floyd.
Brijač je bio poprilično patinirao i zapušten. Usledilo je detaljno čišćenje i odmašćivanje hardwera. Potom se kompletan brijač polirao sa akcentom na vratanca, koja su bila dosta patinirala. Nakon svega toga, na red je došao dial da se ponovo ofarba i vrati u početno fabričko stanje. Finiš se ogledao u podmazivanju svih pokretnih delova i dezinfekciji kompletnog brijača.
Ovom prilikom se zahvaljujem na ukazanom poverenju floyda, i želim da mu brijač pruži mnoga ugodna i nezaboravna brijanja.
Slike početnog stanja:

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
« Last Edit: October 20, 2020, 09:02:42 PM by milostdr »

The following users thanked this post: adams, YUGO BOSS, floyd

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #12 on: October 21, 2020, 12:51:48 PM »
Prelepo zlatne ruke imas,kako li tek izgleda u stvarnosti.

« Last Edit: October 21, 2020, 03:58:44 PM by floyd »
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

Offline inemet

• Administrator
  • Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #13 on: October 22, 2020, 12:35:03 AM »
Nakon svega toga, na red je došao dial da se ponovo ofarba
Kako misliš ofarba?

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #14 on: October 22, 2020, 12:43:42 AM »
Možda nisam bio precizan u opisu, izvinjavam se ujedno, cifre na dialu. To im je mana uopšteno, vremenom se boja sa cifara oljušti i skine i bude nepregledan položaj agresivnosti na brijaču. Takođe i kod replatovanja se dešava da se boja jednostavno skine i otpadne, jer se koristi boja slabijeg kvaliteta. Naravno i pri čišćenju i pranju skine se deo boje, pa zato je neophodno da se osveži i ponovo ofarba. Met Pisarek, vlasnik Razor Emporiuma, je objasnio ceo postupak farbanja cifara na dialu.
Još jednom hvala na interesovanju, nadam se da sam uspeo da pomognem u pojašnjenju. I svakako za još pitanja sam dostupan i raspoložen da objasnim koliko mogu.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 39
Total: 41