Author Topic: SOTD Novembar 2020  (Read 4207 times)

Offline floyd

• Doktor za brijanje
Re: SOTD Novembar 2020
« Reply #45 on: November 24, 2020, 09:20:19 AM »
Brijac:Valet(poklon Kobajasija bivseg prijatelja....Sta mu bi ?? Ne saznah).
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

The following users thanked this post: kobayashi

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #46 on: November 25, 2020, 04:05:25 PM »
Данашње бријање:

Бријач: Merkur 34G
Четка: Omega
Жилет: Rapira Swedish Supersteel (четврто бријање)
Сапун: Липихин "Жировое Крем-Мыло "
Лосион: Новая Заря "Огуречный Лосьон"

Права је задовољштина и уживање у четвртом бријању рапириног жилета баш зато што су му и остали "саборци" великолепни!
Сапун је од госпође или можда госпођице (из оправданих разлога нисам улазио у детаље), Инне, односно сапунске радионице "Липихин" из града Тјумења. Прилично је масан и на неки начин чудне, сумасишавше (каква је вероватно и сама сапунска дјева која га направи) конституције. Наиме види се да се више обраћала пажња на клизавост, заштиту и пост шејв ефекат него на сам квалитет пене, који је барем по мени нешто више него осредњи.

Иако је постојана на лицу, пена има вишак мехурића, да не кажем мјехура!
Но без обзира на то пена јако добро штити, а клизавост јој је прави адут. Постшејв је изванредан.
Након одличног бријања ставио сам легендарни још у СССР лосион "Огуречный", који је како само име каже од краставца и освежава баш као и сам краставац када га ставите на лице. Ово није освежење као код цитрусних лосиона, ово је нешто посебно- одлично хидрира кожу, и даје јој праву моћ и све оно што јој је неопходно.
Уосталом мислим да је довољно цитирати изјаву расног бриоца Бојка: "Овај лосион је поред точка највећи изум у историји човечанства!"
Какав диван дан!

« Last Edit: November 25, 2020, 04:10:21 PM by adams »

Offline prof.Jakov

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #47 on: November 25, 2020, 07:44:43 PM »
25.11.
Prep: Palmolive Milk&Honey sapun+dobro pranje lica sa toplom vodom+Cien Classic krema
Brijač: Merkur 34g HD
Lamica: Laser SS-3#
Četka: Hjm Badger
Sapun/krema za brijanje: Lea Sensitive SC
AS: Confianca O Melhor ASB
Krema: Biobaza men cream
Rezultat: DFS!
Kao i obično, 2 pass shave sa popravkama....
Benjamin Barker

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #48 on: November 26, 2020, 07:34:21 AM »
U toku je UK championship u Snukeru pa je i brijanje bilo adekvatno. Nakon Ronijeve rapsodije za stolom pala je jos jedna - brijačka: Phoenix & Bau Baskerville sapun i Shavex Zee Kol brijač sa Feather nožićem uz mov vjernov Wolfa. Sta reci. It benn pleasure lad

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #49 on: November 29, 2020, 03:01:56 PM »
Четка: LMDB Pure Badger
Жилет: Schick Premium (винтажни)
Сапун: Monsavon
Лосион: Savane Vert Sauvage

Још једно савршено бријање!
Почео сам од једног од најбољих легендарних, а уједно и једног од мојих омиљених сапуна "Monsavon", који у потпуности оправдава значење његовог назива (мој сапун).

Пена овог сапуна је сплендидна, богата и прелепа!
Винтажни "Шиков" жилет је фантастичан! За мене је један од најбољих. Изузетно оштар, али нешто мањих димензија, таман толико да буде мање изложен и самим тим мање опасан, али опет прилично ефикасан. Обријао ме је без иритације и имао сам такав осећај (као и код свих винтажних жилета), као да бријач брије сâм, без жилета, и брије фантастично.
На крају је бријање било награђено Вилијамсовим лосионом "Савана", који је суров, са карактером али поштује твоје лице и чини га опасно добрим.
Још један диван дан!!
« Last Edit: November 29, 2020, 04:31:53 PM by adams »

The following users thanked this post: milostdr

Offline milostdr

• Email
« Reply #50 on: November 29, 2020, 08:39:53 PM »

Почео сам од једног од најбољих легендарних, а уједно и једног од мојих омиљених сапуна "Monsavon", који у потпуности оправдава значење његовог назива (мој сапун).

Винтажни "Шиков" жилет је фантастичан! За мене је један од најбољих. Изузетно оштар, али нешто мањих димензија, таман толико да буде мање изложен и самим тим мање опасан, али опет прилично ефикасан. Обријао ме је без иритације и имао сам такав осећај (као и код свих винтажних жилета), као да бријач брије сâм, без жилета, и брије фантастично.
На крају је бријање било награђено Вилијамсовим лосионом "Савана", који је суров, са карактером али поштује твоје лице и чини га опасно добрим.
Још један диван дан!!

Meni je takođe monsavon jedan od omiljenih, ako ne i najomliljeniji sapun. I nikako mi nije jasno kako malo košta, a pruža vrhunsko brijanje sa vrhunskim performansama. Kod sapuna je sve top, samo je ambalaža "bljak", aliiii možda je to caka jeftinog koštanja sapuna. Sve u svemu, stavio sam ga u ovonedeljnu rotaciju
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #51 on: November 29, 2020, 09:16:17 PM »

Још један диван дан!!

Meni je takođe monsavon jedan od omiljenih, ako ne i najomliljeniji sapun. I nikako mi nije jasno kako malo košta, a pruža vrhunsko brijanje sa vrhunskim performansama. Kod sapuna je sve top, samo je ambalaža "bljak", aliiii možda je to caka jeftinog koštanja sapuna. Sve u svemu, stavio sam ga u ovonedeljnu rotaciju

Да ово је мени, ја мислим пети или шести сапун. Истина направио сам малу паузу од две године, таман толико да га се баш БАШ ужелим!

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #52 on: November 29, 2020, 10:45:07 PM »
Dugo je pripremano nase poznanstvo a onda, uz Tabak i Feather....
Rotbart 5031

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #53 on: November 30, 2020, 08:20:59 AM »

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk

Offline milostdr

• Email
« Reply #54 on: November 30, 2020, 09:51:35 PM »