Author Topic: Gillette King C. Gillette brijač  (Read 642 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Gillette King C. Gillette brijač
« on: December 24, 2020, 03:38:27 PM »
 Ljubaznošću Igora V., primerak ovog brijača je kod mene nekih nedelju dana na isprobavanju.
 Brijač je dosta solidno napravljen i lepo upakovan. Kvalitet završne obrade je na visokom nivou. Hromiranje i završno poliranje, kao i varovi oko stubića na poklopcu brijača su kvalitetno urađeni. Pakovanje je takođe vrlo pristojno, mada ne može da se meri sa kutijama u koje su pakovani stari Gillette brijači.

Brijač je težak 102,6g od čega je glava 31,7g a ručica 70,9 grama. "Knurling" ili ti reljef na dršci je urađen kao spirala u gornjoj polovini drške i nije baš najsrećnije rešenje.

Briajč je jako blag. Čak i meni koji volim kombinaciju blag brijač/oštar nožić, ovaj brijač je davao utisak ne osećanja kada i pod kojim uglom brijač radi posao, jer na licu ne postoji ni trag osećaja nožića koji dodiruje kožu. Pošto se brijem svaki dan, tako sam se ponašao i sa ovim brijačem. Odlično je odrađivao posao, posle mog navikavanja na njegov ugao brijanja. Čak i sam malo više potrebnih prelaza da bih postigao željeni rezultat brijanja, nisam imao nikakve iritacije na licu. Da bih ga isprobao malo temeljnije, pustio sam bradu od tri dana. Pošto imam izrazito jaku bradu, mislim da je to bio sasvim dovoljan test. Ukombinovao sam ga sa Feather nožićem (ne patim od toga da je najoštriji, samo sam ga imao opd rukom) i odradio sam brijanje. Moram priznati da je bilo malo preskakanja u prvom prelazu, tako da sam baš morao da obratim pažnju na ugao brijača, ne bi li bio dovoljno efikasan da uradi šta sam od njega tražio. Posle tri prelaza i nekih popravki, dobio sam soidno brijanje, a što je najvažnije stavrno bez imalo iritacije.
 Još jedna stvar mi je zasmetala kod brijača, a to je odnos težine glava/ručica brijača u kombinaciji sa mestom gde su postavili knurling i sa izborom knurlinga. Naime, ručica je podosta teža od glave, tako da je težište brijača negde pri dnu rezbarenog dela drške. Pošto inače nisam od onih koji vole da pridave brijač držeći ga odmah ispod glave, već volim da ga držim tako da glava preteže prema licu, imao sam problem sa držanjem ovog brijača. Nedostatak knurlinga na dnu drške mi nije davao nikakvu kontrolu u ruci, a "navojni" tip knurlinga je često dovodio do toga da se brijač u ruci pomalo zarotira između dva prelaza. Imam utisak, kao da je ručicu ovog brijača dizajnirao neko ko se klasičnim brijačem ovog tipa ne služi. Jednostavno, drška je nepraktična i meni je predtsvljala smetnju pri korišćenju.

Da ne bude sve negativno, sve pohvale za Gillette za ponovno pokretanje proizvodnje ovakvih brijača i to na znatno višem nivou od plastičnih nosača DE nožića koji mogu da se kupe u raznim oblicima u blister pakovanjima. Nadam se da će biti još modela i da su moje primedbe za ovaj brijač samo dečije bolesti koje će se prevazići u nekim sledećim izdanjima.

Offline milostdr

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: Gillette King C. Gillette brijač
« Reply #1 on: December 24, 2020, 04:49:59 PM »
Gleda sam recenziju ovog brijača ranije, od strane geofatboy i baš je naveo slične nedostatke gripu iliti knurlingu na dršci. Štaviše reče da je idealan navojni reljef za desnoruke, a nikako za levoruke. Beše u pravu, jer sam probao kada je ovaj brijač bio kod mene.
Zanimljivo da je drška "puna" za razliku od savremenih brijača gde se štedi svaki gram na materijalu i izrađena je od mesinga. Otud i ta težina odnosno disbalans u korist drške. Završna obrada je izuzetna i kvalitetna i brijač po svojoj prilici može izdržati dugogodišnju eksploataciju.
Za te novce sjajan je izbor za korisnike koji ulaze u tradicionalno brijanje DE žiletima. Neagresivan i uglađen, preteže ka efikasnijim brijačima. Lepo se uklapa sa oštrijim žiletima, doduše nisam ga probao sa vintažnim. Ne treba ga izbegavati i nije višak u posedu li da se nađe čak i u rotaciji.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline Petar86

• Iskusni brijač
« Reply #2 on: December 24, 2020, 06:05:52 PM »
Kao komentar na moje predstavljanje, Nuur je predložio da se raspišem o King c - u, ali me u tome preduhitrio Limoozina.
Ne bih imao mnogo da dodam na recenziju, slažem se u svemu.
Akcenat bih i ja stavio na problem nesrazmere u težini drške i glave kao i problem gripa. Kao levoruk moram se složiti sa premisom da levoruki mogu imati problem zbog dijagonalnog knurlinga.
Inače, ozbiljan nivo završne obrade i prilična efikasnost ga preporučuju ljubiteljima blažih brijača.
Interesantno je napomenuti da je drška izrađena u Kini, a čini se da je glava izrađena u Nemačkoj. Glava dosta liči na Muhle ili EJ closed comb glave.
U odnosu cena - kvalitet mislim da je vredan svakog dinara, evra...

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: January 17, 2021, 05:11:07 PM »
Мали допринос теми:

The following users thanked this post: Neša, milostdr

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 25
Total: 30