Author Topic: Merkur 41c  (Read 304 times)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
Merkur 41c
« on: January 18, 2021, 08:36:56 PM »
Posle strpljivog čekanja konačno mi je stigao pomenuti brijač, pa da podelim utiske
Obično se za početak preporučuje Merkur 34c ili EJ 89, ali pošto su se meni dopali izgledom Merkur 42c i 41c odlučio sam se za ovaj poslednji jer je open comb, imam jaku bradu (a osetljivu kožu) i brijem se jednom nedeljno pa bi u tom smislu trebao da bude agresivniji nego brat mu 42c
Brijač je potpuno isti kao 42c izuzev što je open comb
Moj utisak - dosta blag i temeljan brijač, blaži dosta od Yume koja mi je jedina referenca za poređenje jer sam nju jedino i koristio od brijača
Sa svežim Gillette Platinum (koje koristim) Yuma prilično "kolje" i na bilo koji veći pritisak lako stvara "tačkice", tek se posle par brijanja žilet malo ugladi i postane manje agresivan
U Merkuru je odmah veoma blag i prijatan i naravno pošto je brijač manje agresivan, treba više puta preći ista mesta prilikom brijanja (brada mi je bila stara jedno 10 dana), mada iskreno treba i sa Yumom ali manje jer je i brijač agresivniji
Kvalitet izrade i težinu brijača je izlišno i porediti  8)
Eto neko moje iskustvo - pošto se ne brijem svaki dan, verovatno bi mi pasovao neki baš agresivni žilet u blagom brijaču, ima li takvog u poređenju sa Gillette Platinum?

Online YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Merkur 41c
« Reply #1 on: January 18, 2021, 08:44:41 PM »
Bolzano ti je na primer agresivniji

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Merkur 41c
« Reply #2 on: January 18, 2021, 11:47:16 PM »
Пробај и Feather, PermaSharp, Astra зелена па види који би ти највише одговарао, експериментиши и пиши како је прошло.

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 26
Total: 31