Author Topic: ТДС сапуни за бријање из Белорусије/TDS sapuni za brijanje iz Belorusije  (Read 2419 times)

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
Re: ТДС сапуни за бријање из Белорусије
« Reply #15 on: January 21, 2021, 12:06:19 AM »
Zanimljivi sapuni.Eto jos jedno trziste se otvara za nas.Kakve samo djakonije propustaju korisnici kartridza.Lep opis i definitivno interesantan artisan.

The following users thanked this post: milostdr

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #16 on: January 21, 2021, 06:32:46 AM »
Moracu da porucim oba sa klekom, volim te mirisne note
Sjajan post!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobićeš na probu, uslov je da bude najmanje mesec dana u tvojim rukama i da napišeš iskrene i subjektivne utiske. To je cilj da ih istražimo i ocenimo. Hvala na pohvali i komplimentu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #17 on: January 21, 2021, 08:32:46 PM »
Odlučio sam se na sledeći korak, svaki sapun ću koristiti za SOTD i pokušati da na svoj i najbolji način koliko budem mogao i umeo da opišem i približim vama.

Danas je odluka pala da krenem od April19

Sam naslov sapuna kazuje da asocira na proleće i vegetaciju koja se budi. Otud kao lajtmotiv i miris slatkastog jorgovana. Sa sajta je pojašnjenje da je to miris slatkastog inteziteta sa niskom kiselošću cvetnih nota u kojima je osnova jorgovana. Kaže da se miris oslobađa tokom punjenja četke i otvaranja kutije. Zaista jeste tako, to je bio prvi sapun koji sam otvorio iz paketa. Zapljusnuo me je miris svežine i topline. Kako sam prolećno "dete", jako puno mi se svideo miris. Čist, nežan i čedan.

Sam sapun dolazi u kvalitetnoj kutiji, prozirne plastike sa belim poklopcem. Težina sapuna je 85 grama,  a zapremina 150 ml. To je tako i namerno urađeno, da se lakše četka puni u kutiji i sapun ne rasipa van kutije. Mudro rešeno, a prosto. Struktura sapuna je polutvrda, naginje ka čvrstim sapunima. Formulacija je 4.02 i poslednja je u trenutnoj izradi ( u postovima iznad na pitanje člana @gile, okačio sam link sa ruskog foruma gde lako možete videti faze i karakteristike svih formulacija od 2016 do sada ). Sapun traži i podnosi dosta vode, ali sam korisnik može to regulisati po sopstvenom izboru ili želji dodavanjem/oduzimanjem vode. Formulu odlikuje i sposobnost mekog pilinga, koji čisti kožu i sprema je za brijanje. Sastav je prirodni i ono što mi se sviđa koriste se eterična ulja, bez sintetičkih dodataka. Rok trajanja je 24 meseca, i na svakoj kutiji je utisnut datum punjenja i proizvodnje. Može se rok eksploatacije produžiti skladištenjem u frižideru van izvora svetlosti.

TDS  all-natural shaving soap with vegetable oils. Formula 4, soft milled. Foam loves the water.
Ingredients: stearic acid, sodium and potassium salts of fatty acids of vegetable oils (coconut, shea (carite), cocoa), water, vegetable glycerin, castor oil, unrefined jojoba oil, sea salt, vitamin E, lanolin, titanium dioxide, lactic acid, citric acid, composition of essential oils.

Pena se dobija lako, svejedno kojom četkom ( jazavac, svinja ili sintetika ) na uobičajen način pripreme iste. Po želji i volji je kako ćete je praviti, direktno na lice ili u posudi/skatlu. Ja sam se odlučio da je ovaj put napravim u posudi, tako što sam otrešenu četku punio sapunom i dodavanjem vode razradio u posudi. Pena je buknula vrlo brzo i lagano sam je hranio vodom. Dobija se sjajna kremasta pena, jednake strukture i održive. Ne lapi odnosno ne splašnjava se. Nanosi se kao i sve pene i tu leži sama caka formule 4 da se laganim kružnim pokretima lepo prođe sva regija za brijanje i izvrši taj blagi piling. Inače iako nismo toga ni svesni, samom četkom sa bilo kojim drugim sapunom i radimo uvek piling. Stekao sam utisak da sa ovim sapunom to dižem na viši nivo, u koji sam se uverio kroz brijanje kasnije. Dakle, klizavost odlična i nema potklizavanja sapuna, mekša dlaku i koža je fantastična posle pokreta brijača i žileta. Između ostalog test brijač je bio EJ89 sa sputnik žiletom, dok je četka Simpson T3 sintetika. Ostatak pene kada se ispira sa vodom, koža ostaje elastična i mekana. Baš baš hidrira kožu lepo.

Impresije i zaključak: Sapun odličan, miris topao i osvežavajuć. Prolećni i kako natpis na etiketi kaže, "ovo je tvoj dan", "duša je topla i sveža u proleće", "danas će biti tvoj dan"... Sada i najbitnije, svideo mi se, svilenkast osećaj ima kada se nanosi na lice. Odlično spremi bradu za brijanje. Najveće oduševljenje sam doživeo nakon brijanja. Jer sam se pitao da li mi treba AS? Koža je bila mekana i svilenkasta i ostao je lep i nežan miris sapuna. Nisam se nigde iziritirao žiletom i brijačem, dakle zaštita na zavidnom nivou. Ali opet se vraćam, nisam verovao da ovakav postshave efekat ima... Ipak sam se odlučio da "pokvarim" ovaj miris sa Williams-ovom Savanom. Ufff ko je ne poseduje, propušta pravu zabavu. To se baš uklopilo u celu priču. Ono što bih kao prvo istakao i ogradio se od utisaka kroz naredna korišćenja, voleo bih da sapun ostane isti kao sada, na prvom brijanju. Da ne izgubi svojstva i karakteristike, da ne promeni boju ili svojstva zaštite i postshave efekta.

Iskreno se nadam da sam zagolicao maštu svih brijadžija, kako članova tako i gostiju na forumu. Moja topla preporuka je kupovina sapuna. Nije skup, isplativ je. Ne radim reklamu i nemam interes od svega. Cene i poštarinu saznajte sa sajta proizvođača.

Uživajte, jer ja sam uživao. Brijajući se i pisavši ovaj tekst.

Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: Babadzonka, vlados, Brado21

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #18 on: January 21, 2021, 08:40:40 PM »
Ovo što se tiče gubljenja performansi vremenom da li ti se to već dešavalo sa nekim sapunima?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #19 on: January 21, 2021, 08:46:53 PM »
Ovo što se tiče gubljenja performansi vremenom da li ti se to već dešavalo sa nekim sapunima?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
Da meni. Nije deo ove priče i teme. Ne bih da diskutujem o tome iz poštovanja i bontona. Provukoh da mi je to želja da vidim kod ovog sapuna, da li će imati svu snagu kroz trošenje i korišćenje. To bi bilo odlično, jer sam čuo dosta lepih priča. Mada i skupljim artisanima se svašta desi, a mi smo krivci. Imamo ih dosta, pa ne stižemo da ih koristimo. Zar ne?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #20 on: January 21, 2021, 10:05:00 PM »
Ja sam probao sapune i mogu samo reći performanse su savršeno opisane. Nemam April19 pa ne znam za miris ( inače imam slab "nos"), ali znam da je posle ovog opisa, April19 dodat na spisak za sledeću narudžbu.
Svaka čast @milostdr !

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #21 on: January 21, 2021, 10:11:09 PM »
Skidam kapu majstore!

Izvrstan 5! Sjedi!

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #22 on: January 21, 2021, 10:18:26 PM »
Skidam kapu majstore!

Izvrstan 5! Sjedi!

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk
Hvala, dao si mi podstrek da se ubuduće još više potrudim. Znači kada brioc poput tebe mi da ovakav kompliment.

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #23 on: January 21, 2021, 10:39:28 PM »
Kapa dolje kolega. Izuzetan post. Pokrio si sve uglove. Zaistw sve cestitke

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #24 on: January 21, 2021, 10:43:32 PM »
Kapa dolje kolega. Izuzetan post. Pokrio si sve uglove. Zaistw sve cestitke
Hvala Dule. Podstrek si mi davao uvek kada sam čitao tvoje postove, i vidiš ovo je taj rezultat. Godi i prija tvoj komemtar i pohvala. Hvala tebi čoveče.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #25 on: January 22, 2021, 08:55:33 AM »
Оно што могу овде да додам као смернице су две ствари које није лоше имати на уму приликом евентуалног наручивања ТДС сапуна и козметике  - временска разлика је неких два сата (уколико се не варам) у односу на нашу временску зону а у корист Белорусије (када је код нас подне код њих је 14 часова) и информацију да међународне пошиљке уобичајено шаљу петком током дана, те је згодно поруџбину правити или дан раније, у четвртак, или рано ујутру петком.

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #26 on: January 22, 2021, 11:35:59 AM »
Malo sam se dopisivao sa TDS-om i kažu da šalju i AS jer sadrži do 30% alkohola i da nije problem. Pitao sam konkretno i za slanje za Srbiju, a odgovorili su potvrdno.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline Salens

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #27 on: January 22, 2021, 01:31:22 PM »
Ako ce neko da narucuje, racunajte i mene.
Ja bih uzeo taj 19.april sapun, i neki od tih AS - mada oni to zovu hidrolat, koliko sam shvatio, to je neka cvetna vodica, kolonjska voda...

I koje su to cene?
Sapun kosta 11.2 Br (nasao sam da je to beloruska rublja (verovatno nova))
a to izadje 3.6 E tj oko 400 din. Jel' dobra racunica?
@onaj_koji_je_vec_narucio
Koliko je bilo slanje?

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #28 on: January 22, 2021, 01:38:50 PM »
Ako ce neko da narucuje, racunajte i mene.
Ja bih uzeo taj 19.april sapun, i neki od tih AS - mada oni to zovu hidrolat, koliko sam shvatio, to je neka cvetna vodica, kolonjska voda...

I koje su to cene?
Sapun kosta 11.2 Br (nasao sam da je to beloruska rublja (verovatno nova))
a to izadje 3.6 E tj oko 400 din. Jel' dobra racunica?
@onaj_koji_je_vec_narucio
Koliko je bilo slanje?
Četiri sapuna je bilo slanje 22,1 br. Predlog je da se vas više organizuje kroz grupnu nabavku. Pa probajte... Sapuni su jako povoljni. Preporuka sa stranih foruma je preshave krema DO POSLE

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #29 on: January 22, 2021, 01:44:06 PM »
... neki od tih AS - mada oni to zovu hidrolat, koliko sam shvatio, to je neka cvetna vodica, kolonjska voda...

U proizvodnom programu postoje: balzami, alkoholni losioni i hidrolati...
Treba samo pažljivije pogledati
Ja sam kupio 2 kom alkoholnih losiona. jedan je odmah otišao na poklon, ostao je:
Alcoholic After Shave Lotion Patchouli&Vetiver 100ml

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 25
Total: 30