Author Topic: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad  (Read 123303 times)

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad
« Reply #405 on: October 05, 2019, 08:24:13 AM »
Obrijao se Palmirom koja mi već duže čami u keramičkoj šolji i posle nekog vremena i sada nije bilo crvenila posle brijanja, biće da sam previše pritiskao žilet i britvu pa sam to pripisivao sapunu
Nigde nisam video da posle nekog sapuna ili pene koža ostaje tako lepa i mekana posle, a i klizavost je vrhunska što je bitan faktor ako se koristi britva ili shaveta
Za smešne pare odličan sapun zaista, možda čak i bolji nego npr Dendi
Можда...
Мало бих да елаборирам овај свој сажет утисак
Елем, Палмира заиста има својства која налазимо у многим сапунима више тржишне вредности, па и вишег квалитета. Рецимо, ја је мерим са Мичелс Вул Фетом у домену осећаја и хранљивости коже након бријања и ту је, малтене, раме уз раме са поменутим сапуном. Са друге стране, Мичел далеко привлачније мирише и свеукупно изгледа, али ме то неће спречити да Палмиру користим са радошћу и даље.
Направио бих још једну паралелу и веома бих се обрадовао уколико би неко из Албуса, задужен за технологију производње Палмире, ово читао, јербо...
скоро пробах италијанску Ћелу (Cella, хвала много @Babadzonka ) и осетих толику сличност са Палмиром у једном моменту, да сам се баш збунио на трен.
Изронио је исти мирис бадема али надограђен мирисом меда и млека, за које верујем да нису ту само мирисом, већ и као састојци сапуна.
Е, то бих обожавао у некој потенцијалној изведби неке Де Лухе Палмире, де факто!
(Што не значи да се нећу распитати како да то и сам убуџим, а по узору на грандиозни лик Жилијена из антологијске Националне класе, где буџи ђунту са ситним нутом).
Тако да, што се мене тиче, немојте Палмиру пропустити, бријачка браћо драга, али никако. Како ове нове изведбе сапуна и сапокреме, тако и старе сапуне, некада зване само Албус, које ту и тамо можете наћи на бувљацима или у остацима нечије старе бријоколекције.
Живела нам дуго Палмира!

Offline SweeneyTodd

• Iskusni brijač
  • **
Re: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad
« Reply #406 on: October 05, 2019, 09:22:48 AM »
Strani proizvodi su skuplji jer imaju bolji marketing, a novac daješ ne toliko na kvalitet koliko na brend i lepo pakovanje
Meni je miris od Palmire super, mogao bih ceo dan da mirišem taj sapun haha, mada vidim da ga neki ne podnose
Još jedan naš proizvod koji je sličan Palmiri na relaciji cena-kvalitet je Brion - ja imam Sensitive varijantu i mislim da za te pare nema bolje, iskreno meni je super miris, lista sastojaka takođe, lepo smiruje lice i ne peče mnogo iako je alkoholni af, čak bih rekao da je kvalitet dosta bolji nego dosta skuplje marke
« Last Edit: October 05, 2019, 04:17:28 PM by SweeneyTodd »

Najnovije: