Author Topic: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad  (Read 134152 times)

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad
« Reply #405 on: October 05, 2019, 08:24:13 AM »
Obrijao se Palmirom koja mi već duže čami u keramičkoj šolji i posle nekog vremena i sada nije bilo crvenila posle brijanja, biće da sam previše pritiskao žilet i britvu pa sam to pripisivao sapunu
Nigde nisam video da posle nekog sapuna ili pene koža ostaje tako lepa i mekana posle, a i klizavost je vrhunska što je bitan faktor ako se koristi britva ili shaveta
Za smešne pare odličan sapun zaista, možda čak i bolji nego npr Dendi
Можда...
Мало бих да елаборирам овај свој сажет утисак
Елем, Палмира заиста има својства која налазимо у многим сапунима више тржишне вредности, па и вишег квалитета. Рецимо, ја је мерим са Мичелс Вул Фетом у домену осећаја и хранљивости коже након бријања и ту је, малтене, раме уз раме са поменутим сапуном. Са друге стране, Мичел далеко привлачније мирише и свеукупно изгледа, али ме то неће спречити да Палмиру користим са радошћу и даље.
Направио бих још једну паралелу и веома бих се обрадовао уколико би неко из Албуса, задужен за технологију производње Палмире, ово читао, јербо...
скоро пробах италијанску Ћелу (Cella, хвала много @Babadzonka ) и осетих толику сличност са Палмиром у једном моменту, да сам се баш збунио на трен.
Изронио је исти мирис бадема али надограђен мирисом меда и млека, за које верујем да нису ту само мирисом, већ и као састојци сапуна.
Е, то бих обожавао у некој потенцијалној изведби неке Де Лухе Палмире, де факто!
(Што не значи да се нећу распитати како да то и сам убуџим, а по узору на грандиозни лик Жилијена из антологијске Националне класе, где буџи ђунту са ситним нутом).
Тако да, што се мене тиче, немојте Палмиру пропустити, бријачка браћо драга, али никако. Како ове нове изведбе сапуна и сапокреме, тако и старе сапуне, некада зване само Албус, које ту и тамо можете наћи на бувљацима или у остацима нечије старе бријоколекције.
Живела нам дуго Палмира!

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #406 on: October 05, 2019, 09:22:48 AM »
Strani proizvodi su skuplji jer imaju bolji marketing, a novac daješ ne toliko na kvalitet koliko na brend i lepo pakovanje
Meni je miris od Palmire super, mogao bih ceo dan da mirišem taj sapun haha, mada vidim da ga neki ne podnose
Još jedan naš proizvod koji je sličan Palmiri na relaciji cena-kvalitet je Brion - ja imam Sensitive varijantu i mislim da za te pare nema bolje, iskreno meni je super miris, lista sastojaka takođe, lepo smiruje lice i ne peče mnogo iako je alkoholni af, čak bih rekao da je kvalitet dosta bolji nego dosta skuplje marke
« Last Edit: October 05, 2019, 04:17:28 PM by SweeneyTodd »

Offline hordak

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #407 on: January 09, 2020, 06:28:04 PM »
Kockica je prvi sapun koji sam probao. Kada sam ulazio u brijački svet, kreme su mi delovale praktičnije. Posle sam otkrio Vreto, a potom su me zavodili strani, skuplji sapuni, opojnih mirisa i svilenkastih dodira.:D Tako je kockica vrlo lako pala u zaborav.
Pre nekih godinu dana sam je ponovo kupio, ali je opet jadna čekala skoro celu godinu da se nakanim i pružim joj novu šansu. Prošlo je više od 4 godine od našeg poslednjeg kontakta.
Novo druženje se završilo jednim od najprijatnijih brijanja britvom koje sam imao. Izvinio sam joj se i obećao da istu grešku više neću učiniti. :laugh:

The following users thanked this post: nuur

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #408 on: January 09, 2020, 06:48:34 PM »
I ja ću joj definitivno ponovo dati šansu. Koji god sapun koristio savršeno brijanje postižem ako je žilet relativno nov. 2 brijanja i bacam, treće brijanje mogu da izvučem ali nije to to. A i zašto bi štedeo kada pakovanje 100 kom košta ko pola boksa cigareta... Živeo ebay

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #409 on: January 09, 2020, 07:12:06 PM »
Ja Palmiru koristim barem jednom nedeljno, a brijem se svaki dan. I tako vec godinama.
Uvek mi je fantasticno klizava, ali sam primetio da se desi da poneka kickica malo podbaci sa gustinom pene. Nista posebno, jedna u deset. I ne utice na kvalitet brijanja jer je sapun izuzetno klizav i u toku i posle prelaza.
Sto se mirisa tice, ja ga obozavam. Odrastao sam sa njim. Onaj pocetni miris na badem, koji mnogima smeta, vrlo brzo izvetri i meni posle sapun ima neki neutralan miris na mleko sa blagom primesom badema.

The following users thanked this post: SweeneyTodd

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #410 on: January 09, 2020, 07:57:12 PM »
Ćela po mirisu slična palmiri ako ne i ista.

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #411 on: January 09, 2020, 08:25:25 PM »
Ћела ми има нешто богатији мирис, као неки мирис вишње да постоји у позадини.

Што се тиче Палмире, ево ја исто завршавам један примерак, и сапун сабија колико је добар! У топ 10 светских народних бријачких сапуна је лаганица.

Мени је жао што се мирис временом изгуби, чак сам пробао и држањем поклопљеног да то спречим, али није помогло.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #412 on: January 18, 2020, 03:17:23 PM »
Iskreno, meni je Palmira bolja nego Dendi - pena je postojanija i klizavost je dosta bolja
Na strani Dendija je miris (stvar ukusa, meni se miris od Palmire veoma dopada) i pena koja se lakše pravi
Nisam koristio puno sapuna, pena i krema ali nigde nisam video takvu mekoću i glatkoću kože posle brijanja sa Palmirom
A cena smešna i traje mesecima ako se ne briješ svaki dan kao ja  ;)

Offline Nenad.

• Global Moderator
  • Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #413 on: January 19, 2020, 11:56:31 PM »
Не знам за вас, али ја се увек обрадујем када видим Палмиру на рафу. Приметио сам да је Дис-ова марка "Добро" почела да пакује крему сличног мириса Палмири.
"Више чујемо једни друге него што се разумемо"

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #414 on: January 20, 2020, 01:02:59 AM »
Svaka čast za sapun, ali mi se čini da je Palmira u tubi pomalo zaboravljena. Tu kremu pamtim od detinjstva jer se otac njom brijao, a vidim da je i sada kupi kada na nju naleti. Miris mi je jednostavno svevremen i veoma drag, a ako ćemo pravo, kvalitet joj je sasvim pristojan.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #415 on: January 21, 2020, 04:03:18 PM »
Слажем се са Нешом, крема Палмира ми је бољи производ од сапуна, али ја константно трошим сапун.  Је л вам нешто јасно ту? Није ни мени.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #416 on: January 21, 2020, 06:48:31 PM »
Mislim da smo ovde kao deca u prodavnici igračaka. Možda je to objašnjenje  :smiley:

Inače, podstaknut ovim što sam napisao, danas sam se obrijao Palmirom u tubi. Ostalo je za jedno ili dva brijanja, ali ću je kupiti ponovo ovih dana. Jeste da smo u nedelju imali prilike da na brijoskupu vidimo različite brijačke đakonije, ali ovih dana vrtim jednostavnu priču - Man max (stara zaliha), La Toja stick (OK, to je novo), danas Palmira, Black Beauty i Astra i lepo ide.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #417 on: January 21, 2020, 08:00:44 PM »
Ja sam Palmira kremu koristio još pri kraju osnovne škole, već sam tada imao bradu  8)
Sa četkicom i pastom sam i krenuo da se brijem iako sam koristio prvo plastikanera, samo ne mogu da se setim da li je Palmira bila moja prva krema, ali znam da sam je sigurno koristio jer sam zapamtio crveno teget ambalažu
Tada i nije bio neki veliki izbor, tek posle se pojavio famozni Gillette Sensor Excel sa izmenjivim patronima (i dan danas mi u ormariću čuči prazna mašinica od toga), kao i gelovi i aftershave balsami, od pena je bio jedino Squibb a tek posle Gillette i ostali

Offline inemet

• Administrator
  • Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #418 on: January 21, 2020, 11:28:58 PM »
Ja sam Palmira kremu koristio još pri kraju osnovne škole, već sam tada imao bradu  8)
Sa četkicom i pastom sam i krenuo da se brijem iako sam koristio prvo plastikanera, samo ne mogu da se setim da li je Palmira bila moja prva krema, ali znam da sam je sigurno koristio jer sam zapamtio crveno teget ambalažu
Tada i nije bio neki veliki izbor, tek posle se pojavio famozni Gillette Sensor Excel sa izmenjivim patronima (i dan danas mi u ormariću čuči prazna mašinica od toga), kao i gelovi i aftershave balsami, od pena je bio jedino Squibb a tek posle Gillette i ostali
To je moja priča čoveče !

Sent from my GEM MICROMATIC

Offline ivan74

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #419 on: February 01, 2020, 11:41:44 AM »
Palmira je bio moj prvi sapun za brijanje koji sam koristio i za isti me vežu lepe uspomene, ali pre neki dan kupim jednu i doživim pravo razočarenje.
Od onoga sapuna od pre 10-15 godina je ostao samo dobro poznati miris. Pena se jako teško dobija, retka, uz sve to je i vrlo nepostojana, brzo nestaje, kao da sam uzeo najobičniji sapun za pranje ruku. Doduše sapun ima masnoću i prilično je klizav, ali proizvođač bi morao malo više da se potrudi.
Nisam zadovoljan kvalitetom, teško da ću palmiru opet kupiti.

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 43
Total: 45