Author Topic: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad  (Read 137440 times)

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad
« Reply #420 on: February 01, 2020, 04:55:36 PM »
Možda je glupo pitanje, ali jesi li probao da praviš penu hladnom vodom? Topla voda sadrži više kamenca koji izgleda ne prija sapunu. Ovaj štos mi je spomenuo kolega Limoozina, a definitivno deluje.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #421 on: February 04, 2020, 09:02:10 AM »
Jeste, treba više vremena da se pena napravi kod Palmire nego kod recimo Dendija ali se može napraviti dovoljno gusta pena - verovatno si stavio nešto više vode pa ti je pena vazdušastija, eksperimentiši malo dodaj vode po potrebi ili muti još ako je ima previše i sigurno ćeš dobiti zadovoljavajući rezultat
Nije loša fora sipati vodu u šolju sa sapunom da dodatno smekša i zamočiti četku na jedno 5-10min, otresti četku i prosuti vodu ali ostaviti malo da ima i za mešanje, pričalo se o tome na ovoj temi pa prelistaj

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #422 on: February 11, 2020, 06:25:05 PM »
Možda je glupo pitanje, ali jesi li probao da praviš penu hladnom vodom? Topla voda sadrži više kamenca koji izgleda ne prija sapunu. Ovaj štos mi je spomenuo kolega Limoozina, a definitivno deluje.

Ne smeta ti hladna cetka?
U sto to mene izludjuje...
Kada mi se ohladi pena na sapunu smraci mi se...

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #424 on: May 31, 2020, 05:25:44 PM »
Probah i ovaj sapun, odradio sam pet brijanja ukupno, na šesto nikako ne mogu da se nateram.
Pena solidna, malo tanka ali može da prodje. Klizavost odlična, za svaku pohvalu. Zaštita takodje veoma dobra. Obrijao sam se svaki put bez posekotine i iritacija. Čak ni osećaj posle brijanja nije uopšte loš.
Ali miris je prava katastrofa. Original miris domaćeg sapuna za pranje veša koji je moja baba na selu pre trideset godina pravila u limenom koritu i sekla na komade od po pola kila. Ne miriše slično, to jeste taj miris i verujem da potiče od istih sastojaka. Ni tad nisam mogo da ga podnesem a ne mogu ni sad. Nije baba bez razloga upozoravala da nije za ruke i kožu nego samo za ribanje prljavog veša.
Brijanje prilično kvalitetno, miris meni na žalost nepodnošljiv. Proslediću ga ocu možda je njemu babin sapun za veš ostao u lepšem sećanju nego meni.

Nadam se da krema ima iste performanse kao sapun a drugačiji miris.

« Last Edit: May 31, 2020, 05:40:02 PM by ckvrlj »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #425 on: May 31, 2020, 05:41:09 PM »
Ко зна шта си ти користио...
То није оригинална Палмирина амбалажа, није ни чудо да ти се не допада...
Мислим, она јесте коцка али није правоугаоник...

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #426 on: May 31, 2020, 05:45:01 PM »
Naravno da nije, ovo je plastična kutija za sapun na koju sam naleteo u Idei i u nju utisnuo Palmira kockicu pre prvog brijanja.
Karton sa pakovanja kockice sam isekao i zalepio na plastičnu kutijicu. Bar se vidi da sam imao želju da ga lepo spakujem i koristim, ali džaba kad nosu nikako ne prija.
Isto sam uradio sa Arko stikom, samo je kutijica druge boje. Praktičnije mi za korišćenje i čuvanje, a na žalost nisam imao okruglih praznih kutijica trenutno.
« Last Edit: May 31, 2020, 05:54:54 PM by ckvrlj »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #427 on: May 31, 2020, 06:05:05 PM »
Само је пусти да изгуби мирис и користи је за пар месеци, биће ти ок.

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #428 on: May 31, 2020, 06:11:21 PM »
Hvala, niije ni to loša ideja. Mogao bih da je ostavim otvorenu nekoliko meseci pa da probam ponovo. Čini mi se da je neko ovde u temi napisao da mu je žao što brzo izgubi miris, meni bi to potpuno odgovaralo.
U svakom slučaju vredi pokušati.

Offline yu-brijanje

• Majstor brijanja
« Reply #429 on: May 31, 2020, 09:01:12 PM »
Možeš da je držiš otvorenom a mogli bi nekako i da obavestimo ove iz Albusa da nije protivzakonito niti smrtni greh praviti sapun u više mirisnih nota.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #430 on: May 31, 2020, 09:30:54 PM »
Мени се врзма одавно по глави нека верзија Палмире са медом... Не знам шта би се конкретно добило убацивањем меда, нисам стручњак, али не могу да се отмем утиску да би онда заличила италијанској Ћели, а верујем да ни квалитетом не би била далеко од ње.
Наравно, сјајни би били варијетети мириса али не знам да ли ћемо тај филм гледати.

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #431 on: May 31, 2020, 09:40:29 PM »
...
Nadam se da krema ima iste performanse kao sapun a drugačiji miris.
...

Krema ima sasvim OK performanse, a miris je drugačiji. Sapun koji si koristio ima mirisnu notu badema, a krema podseća na starinske berbernice. Jedino što mi se ne sviđa je to što se sada krema pakuje u tube od 65 ml i moglo bi da je ima više.

Ako ti se ne sviđa miris sapuna, možeš da mu dodaš mrvicu neke kreme iz tube, trebalo bi da odradi posao. Slažem se i sa kolegom da bi mogli da stave još neku mirisnu notu, ali verujem da se plaše jer njihove sapune kupuje uglavnom starija populacija koja je navikla da koristi ono što se nekada prodavalo. Primetio sam i da kremu u tubi kupuju uglavnom penzioneri i da se u prodavnici kod mene sasvim pristojno prodaje.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #432 on: June 01, 2020, 10:50:03 AM »
Kada se naviknes na miris (posle vise meseci) onda ne smeta  ;).

Ostavi da odstoji, izgubi se miris Karbofiksa posle nekoliko meseci i postane podnosljiv. A da tolike decenije ne mogu da promene "miris" koji je i najveci problem ovog sapuna, ne mogu nikako da shvatim.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #433 on: June 01, 2020, 12:18:05 PM »
 Ajde da se osvrnemo na mirisnu notu badema, koju Palmira sapun ima. Taj miris nisu izmislili neki komunistički aparatčici u SOUR Albus-OOUR Laboratorija.
 Taj miris spada u grupu klasičnih mirisa brijačkih sapuna od kada se brijački sapuni prave. Pošto je Palmira sapun pravljen po ugledu na italijanske sapune, tako su odatle uzeli i mirisnu notu. Dok u Italiji na temu mirisa badema postoje varijacije od slatkastog mirisa (Cella) pa do jako "gorkog" (ako opisnim pridevom za ukus mogu da definišem miris), nama je zapao gorki miris badema.
 Mirisnu notu prvenstveno nosi Benzaldehid, ali vidim u sastavu da ima i mirisna komponenta, koja nije detaljnije razlagana.
  Jako sličan miris našoj Palmiri ima, recimo; italijanski 3P sapun za brijanje. Samo što njemu mirisna komponenta ne izvetri kao kod Palmire. Postoje i sapuni sa mnogo jačim i gorčim mirisom badema. Probao sam od forumskog kolege Neše italijanski sapun pre godinu ili dve, ne mogu da mu se setim imena. Sapun je bio jako tvrd, fantastičan u brijanju i sa mirisom koji bi Palmiru naterao da se pokrije ušima.
 Inostrane brijadžije kojima sam slao Palmiru, a koje se deklarišu kao ljubitelji mirisa badema, opisuju miris Palmire kao blag i prijatan miris badema.
 Na kraju se sve svodi na to da svako lično svaki miris doživljava na svoj način. Mene Palmira podseća na prva brijanja u pubertetu, dok je još živa i zdrava bila pokojna SFRJ. Mirisi su jako povezani sa podsvesnim emocijama i one se najlakše evociraju baš tako, mirisima.
 Ja miris Palmira sapuna volim. Ne, obožavam ga. Mirisa Karbofiksa se, praktično ne sećam. Ne figurira mi ni malo u sećanjima koje mi budi miris badema...

The following users thanked this post: nuur, hordak, Babadzonka

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #434 on: June 01, 2020, 01:40:35 PM »
Meni je miris od Palmire odličan
I ne znam otkud u celoj priči Karbofix lepak kada miris veze nema sa njim, možda podseća samo - kod Palmire je dosta slatkastiji i nije toliko "hemijski" kao kod Karbofix-a

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 35
Total: 38