Poll

Da li je uvek oštar žilet, dobar žilet ?

Naravno, kakvo je to pitanje!?
2 (20%)
Bitnije je da je uglađen.
4 (40%)
Može da bude - ali ne mora da znači.
4 (40%)

Total Members Voted: 10

Author Topic: Da li je uvek oštar žilet, dobar žilet ?  (Read 50923 times)

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: Da li je uvek oštar žilet, dobar žilet ?
« Reply #90 on: November 19, 2017, 11:05:06 PM »
Što se tiče Wilkinsonovih žileta, kupio sam ih kada sam došao na forum u kompletu sa crnim plastikanerom. Jeste da plastikaner sada čuči u ormariću pošto preferiram druge brijače, ali mi se čini da ovi žileti najbolje leže u samom plastikaneru, ali i u Black Beauty. Lepotica je zaista zgodna, jer zahvaljujući tome što se podešava agresivnost, mogu da izvučem pristojno brijanje maltene svakim žiletom, a verujem da bi efekat bio isti i da u nju stavim tupe makaze  :smiley:

Uzgred, da li je neko probao ruske žilete Ladas? Neki prijatelj mi se upravo vraća iz Rusije, a pošto zna za moj hobi, kupio mi je jednu kutijicu da bi potrošio neki sitniš koji mu je ostao jer mu rublje nisu potrebne.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #91 on: December 06, 2019, 07:24:13 PM »
Ovaj post ce biti inspirisan jucerasnjim brijanjem . . .
Nakon prelaska na R41 poceo sam malo cesce da se brijem. Probao sam dosta zileta i nakon toga gledam u kutiju i padne mi na pamet da stavim gilette stainless 🙂 Ocekivao sam da cu osetiti da je tup mislio sam da ce slabo seci dlaku ali mogu slobodno reci da je ostavio sve ostale daleko iza sebe. I tako sam ostao zatecen. Najbolja moguca izbrijanost - a zilet po mnogima tup

Koliko je realno da mozemo osetiti ostrinu? Jedino kad vidim da zilet odskace i zapinje shvatim da se istupio 🙂
Takodje ovo zavisi i od nekih faktora. Na primer gustina pene. Ako je redja zilet bolje sece dlaku . . . Takodje pre shave rutina

Nekad i sam brijac pravi razliku. U ATT slant sam stavio rapiru platinum lux i imao iritaciju sa tackastim krvarenjem i zakljucio da je zilet tup. Isti taj zilet u R41 bez zapinjanja i bilo cega radi posao. Ili u shavette

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #92 on: December 07, 2019, 11:40:09 AM »
Oštriji žilet je bolji za jaku bradu, ali je nezgodno ako je brada jaka a koža osetljiva kao kod mene
Kada kažem jaka brada mislim na tvrdoću dlake, a ne gustinu brade, mada to obično ide zajedno
Gillette Stainless je prvi žilet koga sam koristio i odličan je - tu je negde kao i Platinum, nešto blaži doduše
Videh i ja na temi da su se ljudi žalili kako je tup, ali ja dok sam ga koristio bio je odličan, mada nisam ga koristio godinama jer ga nešto i nema po radnjama a bilo ga je skoro svugde pa ne znam kakav je sada
« Last Edit: December 07, 2019, 12:08:21 PM by SweeneyTodd »

Offline viden

• Početnik
  • *
« Reply #93 on: February 27, 2020, 12:31:38 PM »
Oštriji žilet je bolji za jaku bradu, ali je nezgodno ako je brada jaka a koža osetljiva kao kod mene
Kada kažem jaka brada mislim na tvrdoću dlake, a ne gustinu brade, mada to obično ide zajedno
Gillette Stainless je prvi žilet koga sam koristio i odličan je - tu je negde kao i Platinum, nešto blaži doduše
Videh i ja na temi da su se ljudi žalili kako je tup, ali ja dok sam ga koristio bio je odličan, mada nisam ga koristio godinama jer ga nešto i nema po radnjama a bilo ga je skoro svugde pa ne znam kakav je sada
Ne želim da pravim reklamu ali ako ti je brada jaka a koža osetljiva preporučio bih ti jednu kremu (pomadu  8) .  ANTISEPTIC sa uljem od kamilice. Proizvođač je BOTANIKA iz Leskovca (računam da su devedesetih mnogi napustili "Zdravlje" Leskovac i pokrenuli svoje privatne biznise).
Krema je jednostavno idealna za ove naše "brijačke bravure". Moja preporuka je da se se ne nanosi na lice odmah nakon brijanja (to ja iz ličnog iskustva) nego 2-3 sata kasnije. Ako Vam se ne uklapa u raspored onda obavezno pre spavanja.
Videćete, neverovatno delovanje. Krema nema miris (osim mirisa kamilice), brzo je koža upija i što u ovim vremenima nije nebitno-jeftina je (ja sam piroćanac :laugh:)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #94 on: February 27, 2020, 01:40:42 PM »
Koristio sam godinama njihove kreme za ruke (sa nevenom i kantarionom)
Jesu solidne, nisu ni skupe ali mislim da ih više neću koristiti jer sadrže parabene (a takve proizvode treba izbegavati)
« Last Edit: February 27, 2020, 01:42:45 PM by SweeneyTodd »

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #95 on: March 02, 2020, 08:02:29 PM »
И овој теми је придодата анкета - па гласајте слободно бријаџије.
Сондирајмо.
Интересантно ми је видети резултате после пар година.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #96 on: March 02, 2020, 08:03:51 PM »
Mom licu vise odgovaraju ostri brijaci.
Tupima kad krenem da rovarim...samo napravim haos. I ne obrijem se kako treba

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #97 on: March 03, 2020, 01:38:03 PM »
Konkretno svi uzimaju Feather-e zbog toga sto su najostriji na svetu.
I stvarno nije to los zilet bas je dugotrajan, moze se izvuci solidan broj brijanja. Ali postoji i druga strana medalje zbog prevelike ostrine i ne bas zavidne ugladjenosti narocito prvo brijanje iako se radi polako moze dovesti do posekotina.
Zato mnogi koji imaju ovaj problem pribegavaju triku da ga ubace u neki brijac i nezno prevlace preko nekih starih farmerica.
Postavlja se pitanje da li je ovo neophodno ili je jednostavno pametniji izbor preci na neke druge zilete.
Tako da treba traziti neki balans izmedju ugladjenosti i ostrine. Pa kome sta odgovara

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #98 on: March 03, 2020, 06:25:05 PM »
Feather nisam jos probao bas iz tog razloga.
Ali ima toliko zileta ispod tog nivoa ostrine da stvarno moze da se bira.
Ali ako se bira ostriji ili tuplji...
Mom licu vise odgovara prvi

Offline Panonian

• Početnik
  • *
« Reply #99 on: March 08, 2020, 10:00:34 AM »
Meni feather odlično paše, koristio sam ga u EJ 89. Nakon njega nikakvih problema sa iritacijama i sl.  Dok sa Astrom SP znam ponekad dobiti iritaciju na vratu ali ništa strašno. Eh sad da li je zbog toga što sam featherom išao stvarno bez pritiskanja pažljivo... Dok sa Astrom žilet gotovo i ne osjetim da je u aparatu. No jedan stvarno problematičan dio na desnoj strani čeljusti čak ni sa featherom nisam mogao dobiti bbs.,čupao me... Tj dobio bih bbs ali mislim da bih si oderao kožu pošteno....

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 19
Total: 19