Author Topic: Pravljenje pene na licu ili u posudici ( face lathering vs mug lathering )  (Read 15524 times)

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Pravljenje pene na licu ili u posudici ( face lathering vs mug lathering )
« Reply #30 on: September 06, 2017, 01:53:56 PM »
Ajd malo i ovde na kopiram post iz teme o Arko i palmira sapunu. kasno sam video temu, stavio bi post ovde.
juce pre spavanja reko aj da probam da napravim penu na ruci. uzeo sam malo destilovane vode, tek toliko da imam da umocim cetku i da imam za dodavanje znaci vrlo vrlo malo. Stavio sam u cinijicu koju sam ugrejao na 30sek u mikrotalasnoj.
kao rezultat s balea proffesional cetkom dobio sam sledece rezultate
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170905/fb5dc74680381989d99ec9da55f8242d.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170905/1808dabb63a46635348fadbae718640f.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170905/5b1ecd0e572db7df5ee97b995cf342a0.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170905/5407d4b3c83f55726924ee8a65681469.jpg

definitivno se pena lakse pravi s destilovanom vodom nego s cesmusom. verovatno da temperatura tela tj dlana odradi svoje i destilovana voda dovode do lakseg pravljenja. s jednim mocenjem u sapun dobio sam pene sa slike. probacu veceras da pravim na ruku pa da cetkom nanesem na lice. Mislim da je bolji osecaj kad se pena pravi na licu, jer se utrljavanjem sapuna nekako podignu dlake i kao da zilet bolje klizi, nego kad se pena napravi mimo lica pa se nanese dal rukom ili četkom nebitno.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #31 on: September 11, 2017, 10:47:07 PM »
Sam sebe ću demantovati. Penu više ne pravim na lice niti u posudici već na ruci. Greške nema pene bude za 4 prelaza plus 5 finiš. Poslednji provučem četku između palca i kažiprsta i lepo nanesem rukom na lice i udarim poslednji prelaz, kao glazura na torti

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока

Offline Blokej

• Majstor brijanja
« Reply #32 on: September 14, 2017, 05:08:36 PM »
Sam sebe ću demantovati. Penu više ne pravim na lice niti u posudici već na ruci. Greške nema pene bude za 4 prelaza plus 5 finiš. Poslednji provučem četku između palca i kažiprsta i lepo nanesem rukom na lice i udarim poslednji prelaz, kao glazura na torti

E a koje vrste prelaza WTG, ATG, ...?

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #33 on: September 14, 2017, 08:02:06 PM »
Wtg x 1, xtg x 1 atg x 2 za mene dobitna kombinacija uz šimovani brijač

Offline Estariol

• Mladi brijač
  • **
Ajde malo da osvežim temu pitanjem.
Naime, juče sam bukvalno prvi put u životu pravio penu u posudici sa slika, dubine oko 6.5cm, promer na vrhu oko 11 a na dnu oko 5.5cm, od rostfraja. Četka Balea sintetika.
Prvo sam malo zagrejao posudu toplom vodom sa sve četkom u njoj, prosuo je, i na vodu koja je tamo ostala sam istisnuo oko 2 cm Denim Original kreme. Otresao sam četku i krenuo da mešam u posudi. Četka je odmah pokupila kremu, počela da pravi penu ali mi se činilo da će je biti malo, pa sam dodao malo vode i još 2cm kreme. Dobio sam penu koja je delovala suvo i previše kompaktno, pa sam dosao malo vode, odokativno, i dobio postojanu penu, koja nije curila ali je delovala retko, tj. vazdušasto. Količina mi je delovala ok za bar 3 nanošenja pa sam još malo mutio i krenuo da nanosim blagim trljanjem po licu, i tu se javio problem u smisli da je sloj pene koja je ostajala na licu bio tanak, pa sam pre brijanja morao da je nanosim farbajućim potezima.

Ono što me zanima je:
Da li je Denim možda krema od koje treba da se pravi pena direktno na licu?
Da li sam možda preterao sa vodom?
Ispostavilo se da je posuda malo duboka ili drška četke kratka, pošto je bilo do pola drške četke, osim ako je razlog za to možda prejako pritiskanje u posudi ili previše vode?
Da li sam bio nestrpljiv pa sam u stvari trebao da posvetim mućenju još 2-3 minuta na prethodnih otprilike isto toliko?
Hvala na savetima i odgovorima, naravno, potražiću i tutorijale na YT.  :smiley:
Slike posudice

« Last Edit: April 04, 2021, 12:40:49 PM by Estariol »

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Ajde malo da osvežim temu pitanjem.
Naime, juče sam bukvalno prvi put u životu pravio penu u posudici sa slika, dubine oko 6.5cm, promer na vrhu oko 11 a na dnu oko 5.5cm, od rostfraja. Četka Balea sintetika.
Prvo sam malo zagrejao posudu toplom vodom sa sve četkom u njoj, prosuo je, i na vodu koja je tamo ostala sam istisnuo oko 2 cm Denim Original kreme. Otresao sam četku i krenuo da mešam u posudi. Četka je odmah pokupila kremu, počela da pravi penu ali mi se činilo da će je biti malo, pa sam dodao malo vode i još 2cm kreme. Dobio sam penu koja je delovala suvo i previše kompaktno, pa sam dosao malo vode, odokativno, i dobio postojanu penu, koja nije curila ali je delovala retko, tj. vazdušasto. Količina mi je delovala ok za bar 3 nanošenja pa sam još malo mutio i krenuo da nanosim blagim trljanjem po licu, i tu se javio problem u smisli da je sloj pene koja je ostajala na licu bio tanak, pa sam pre brijanja morao da je nanosim farbajućim potezima.

Ono što me zanima je:
Da li je Denim možda krema od koje treba da se pravi pena direktno na licu?
Da li sam možda preterao sa vodom?
Ispostavilo se da je posuda malo duboka ili drška četke kratka, pošto je bilo do pola drške četke, osim ako je razlog za to možda prejako pritiskanje u posudi ili previše vode?
Da li sam bio nestrpljiv pa sam u stvari trebao da posvetim mućenju još 2-3 minuta na prethodnih otprilike isto toliko?
Hvala na savetima i odgovorima, naravno, potražiću i tutorijale na YT.  :smiley:
Slike posudice

Ne brini, nisi preterao sa vodom. Preterao si sa kremom :). Prva kolicina je bila sasvim dovoljna, nedostajalo je jos malo vode i mesanja da se pena lepo "popuni" i hidrira. Probaj da vezbas pravljenje pene tako sto ces pomalo da dodajes vodu dok ne dobijes dobro hidriranu penu, konzistencije gusceg majoneza.
 Inace, nema pravila da li je naka krema/sapun bolja kada se pravi na licu ili u ciniji. I jedno i drugo su stvar licnog ukusa. Ja kada pravim penu na licu, stavim malo kreme na jedan i na drugi obraz i onda nastavim cetkicom ostatak posla.

The following users thanked this post: Estariol

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 35
Total: 35