Author Topic: Iritacija (crvenilo) posle brijanja  (Read 88122 times)

Offline Choman

• Početnik
  • *
Re: Iritacija (crvenilo) posle brijanja
« Reply #135 on: April 14, 2019, 09:06:09 PM »
Kolega Gile je sjajno upozorio na pretjeranu pripremu. Ko zeli da koristi vruc peskir nikako ne savetujem da to odradi tek onako po sistemu "ugri i udri" pogledajte na.youtube ima jedan ili dva sjajna klipa kako to rade talijanski majstori. Takodje peskir pa cak i posebno topla voda su maltene nepotrebni za neke tipove brade. Takodje za odtedjeno.doba godine "hladno brijanje" je bolja opcija. A za kolege koji pocinju nije lose da se kane kap pre shave ulja. Dok se malo tehnika izbrusi ulje pomaze. Kap maslinovog ulja je sasvim ok "domaca" varijanta.

Bas sam danas gledao neke klipove na temu hladnog brijanja i mislim da je to definitivno nesto sto cu probati u buducnosti. Trenutno obavezno koristim Prorasov preshave i definitivno mi pravi razliku. Ovo za peskire moram da prostudiram. Po onome sto ja znam vruc peskir je tu da otvori pore malo i da omeksa kozu. Iskreno nisam znao da ima neke dublje filozofije u celoj toj prici.

Све је тачно што предходници изрекоше, највише ствари које се односе на различитост брада сваког од нас. Ја, на пример имам толико осетљив врат да не смем да користим тежину бријача на том делу, већ налазећи прави угао, полако бријем део по део врата.
Мислим да ти је МЕМ мало зезнут за ту ствар, ЕЈ је свакако боља опција па полако, нађи угао и захватај по мањи део површине врата, никако дугачки потези.
Ајд са срећом!

Po predlogu jednog kolege s foruma sam pogledao malo blize taj MEM i ispostavilo se da je glava kriva, tj da klacka na ravnom. Tako da s njim sam zavrsio. Edwin Jagger stize nadam se vec sutra pa cu da vidim kako ide. Ja oduvek imao problema sa vratom. Toliko mi je bilo muka da se brijem da sam jednostavno pustao bradu dobrih 6-7 godina. Sad kad sam izvalio svet wetshaving-a, mnogo bolje prolazim sto se tice iritacije ali jos je ima. Povatao sam kako mi raste dlaka na vratu pa je prelaz niz dlaku prilicno ok sad. Problem mi je uz dlaku. Vrat nikako ne smem tako niti sam smeo ni sa Gillette Mach3 i ostalim cudima. Lice mogu i zato pokusavam da nadjem neki nacim kako i vrat da odradim.

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #136 on: September 26, 2020, 07:35:16 PM »
Ovako dragi prijatelji, mrzim da tražim pomoć ili savjet za bilo šta ali ova situacija/pojava me izluđuje godinama i ne mogu više da trpim. Naime, brijem se klasičnim načinom već neke 3 i po godine, od svoje 19-e. Mnogo faktora i činilaca se mijenjalo, ali jedna stvar je ostala ista = crvenilo i krv na jednom istom mjestu! Naime, radi se o vratu, otprilike 1cm desno od Adamove jabučice, onako 3cm visine i 1-1,5cm širine. Ne prođe brijanje da tu ne pustim krv. Nije do tehnike, srodio sam se sa svojim arsenalom, izuzetno sam pažljiv kad prilazim tome ali uzalud. Ne pomažu ni preshave preparati, ama baš ništa. Ostatak lica je perfektno obrijan, iako brada raste uz kožu i u 1000 smjerova.
Znači pomagajte, ne želim da se odreknem ovog prelijepog rituala i hobija, ali ako ovo nastavi puštam bradu samo da se ne stresiram bezveze.

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #137 on: September 26, 2020, 08:04:07 PM »
Iskreno moraš otići prvenstveno do dermatologa. A u međuvremenu probaj iritaciju smiriti sudokremom. Ja povremeno imam na obe strane vrata nešto slično i posle brijanja uveče stavim i pomogne mi. Takođe koristi i tonike sa hamamelisom, koji su delotvorni za iritacije u ostale upale tj. smiruju ih.
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #138 on: September 26, 2020, 08:14:42 PM »
Ne znam koji brijac koristis, probaj da ga promenis. Ja sa nekim brijacima imam isti problem, skoro i na istom mestu, dok sa drugim nemam.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #139 on: September 26, 2020, 11:27:50 PM »
Ako si menjao brijače, žilete i druge stvari, mislim da je kolega u pravu kada kaže da obavezno odeš kod dermatologa jer je moguće da na delu vrata imaš neko kožno oboljenje i ne znam koliko bi brada sredila situaciju. Ako je obično crvenilo, to pinekad rešava propilen glikol, a koji mogu da ti naprave u apoteci koja spravlja lekove. Ipak, nemoj ni njega da koristiš bez saveta dermatologa.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #140 on: September 27, 2020, 12:34:46 AM »
Ma nemam ja problem sa kožom, jednostavno i na običan dodir prstima se osjeti da je tu najtanja na cijelom vratu. Ja odradim wtg nekako, čim treba drugi atg tu nastaje problem. Probaću kao kad sam kretao tipa dupli wtg prelaz, možda žrtvujem izbrijanost zarad otklanjanja problema. Probaću i još opreme, možda da zbavim trajno R41 jer bi on mogao iz jednog prelaza da postigne pristojnu izbrijanost, pa da ne drljam tu osjetljivu zonu previše puta.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #141 on: September 27, 2020, 12:53:44 AM »
Јеси пробао са Нивеа помадом, или маслиновм уљем, да узмеш малкице и утрљаш пре бријања на ту регију?

Можда - прелаз алумом ту пре бријања, хм?

Које бријаче користиш?
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #142 on: September 27, 2020, 10:43:55 AM »
Ma nemam ja problem sa kožom, jednostavno i na običan dodir prstima se osjeti da je tu najtanja na cijelom vratu. Ja odradim wtg nekako, čim treba drugi atg tu nastaje problem. Probaću kao kad sam kretao tipa dupli wtg prelaz, možda žrtvujem izbrijanost zarad otklanjanja problema. Probaću i još opreme, možda da zbavim trajno R41 jer bi on mogao iz jednog prelaza da postigne pristojnu izbrijanost, pa da ne drljam tu osjetljivu zonu previše puta.
Мислим да ћеш овиме побољшати ситуацију, и да си заправо сам себи одговорио... Два прелаза са WTG варијантом и верујем да ће почети да бива боље, а заобиђи и Р41 на том месту и пробај Слим твист или неки од блажих бријача само за то место па испрати резултате. Наравно, овако терај барем месец дана да би се добио реални утисак и кожа опоравила.
Делује ми да је узрок био тај ATG и порознија кожа на том делу.

Offline macak No1

• Majstor brijanja
« Reply #143 on: September 27, 2020, 10:48:19 AM »
Možda nije baš za ovu temu i možda je neko to ranije i spominjao ali vrijedno je ponoviti preporuku za Esi Aloe Vera gel, vjerujem da ga ima u svakoj apoteci, pristojne cijene, vrijedi i kao redovna njega i kao preparat za poslije brijanja, meni lično odlična stvar koju povremeno koristim nakon pranja lica i stvarno lijepo umiri kožu jer je veoma veliki udio Aloe u gelu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #144 on: September 27, 2020, 10:01:47 PM »
Ne juri bbs na tom mestu. Koji brijac koristis?
Mozda bolje da probas slant ili neki drugi brijac.Realno vrat je mnogo osetljiva regija sklona iritacijama. Pomiri se sa jednom prelazom agresivnijim brijacem na tom delu. Pokusaj da variras sapun I zilete I brijace I vidi sta ti najvise godi.Ako nemas preporuka da nabavis Tabac ili neki kvalitetan sapun.

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #145 on: September 27, 2020, 10:09:29 PM »
Uveravam te da postoji resenje tako da ne odustaj. Pisi sta sve koristis od opreme I kako brijes taj deo kako bi dosli do resenja. Moguce da u Tom delu vrata previse zategnes kozu. To obrati paznju.

Offline alekRe_11080

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #146 on: September 29, 2020, 08:29:21 PM »
Iskreno moraš otići prvenstveno do dermatologa. A u međuvremenu probaj iritaciju smiriti sudokremom. Ja povremeno imam na obe strane vrata nešto slično i posle brijanja uveče stavim i pomogne mi. Takođe koristi i tonike sa hamamelisom, koji su delotvorni za iritacije u ostale upale tj. smiruju ih.

Svaka čast za predlog!
Vrhunska krema, može da se kupi u DM-u!

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #147 on: October 03, 2020, 11:54:31 AM »
Vidjećemo, hvala za prijedloge. Čim bude plata naručiću nešto sa G&C. Doduše, ima li još neki sajt, vidim da su ih podosta zatvorili, a ja sam iz Bosne pa je vazda frka sa dostavom. Inače i ja mislim da bi Slant brijač mogao biti rješenje mog problema. Doduše, uspio sam bez krvi da prođem skoro. Naime, nisam se brijao nakon kupanja. Kapiram da su mi nakon kupanja koža i dlaka previše mekani i da to jednostavno popusti čim dođe u dodir sa oštricom. Ovako je palo samo umivanje toplom vodom, Proraso preshave i udri.

Ćeraćemo se mi još, ne odustajem ja tako lako  :S)

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #148 on: October 03, 2020, 12:19:23 PM »
Vidjećemo, hvala za prijedloge. Čim bude plata naručiću nešto sa G&C. Doduše, ima li još neki sajt, vidim da su ih podosta zatvorili, a ja sam iz Bosne pa je vazda frka sa dostavom. Inače i ja mislim da bi Slant brijač mogao biti rješenje mog problema. Doduše, uspio sam bez krvi da prođem skoro. Naime, nisam se brijao nakon kupanja. Kapiram da su mi nakon kupanja koža i dlaka previše mekani i da to jednostavno popusti čim dođe u dodir sa oštricom. Ovako je palo samo umivanje toplom vodom, Proraso preshave i udri.

Ćeraćemo se mi još, ne odustajem ja tako lako  :S)
Bričenje hladnom vodom

Sent from my iPhone using Tapatalk
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 25
Total: 26