Author Topic: Alum-mineralni kamen, poznat i kao Magicni Suncani Jednorog Koji Leci  (Read 39898 times)

Offline Blokej

• Majstor brijanja
Re: Alum-mineralni kamen, poznat i kao Magicni Suncani Jednorog Koji Leci
« Reply #60 on: November 25, 2019, 08:47:40 PM »
Pozdrav svima! Dugo me nije bilo, jbga život malo preuzeo primat... Problema oma i dalje al šta ćemo...
Nego da pitam gde nabavljate stipsu?
Ja ranije one "olovke" nalazio u Liliju....
Sad ih nešto nema?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Offline Babadzonka

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #61 on: November 25, 2019, 09:08:21 PM »
Imas ih u DM-u, a ako bi da narucujes, mogu se naci na KP i na jos par sajtova.
Edit: Verovatno je mozes naci i na nekoj pijaci.
« Last Edit: November 25, 2019, 09:10:16 PM by Babadzonka »
"Чим сам купио, одмах сам мало накапао на руку, и кришом на улици мирисао затим кад год никог није било у близини (обазриво, јер знам да то није нормално понашање)."  -  nuur o Malizia AS-u :D

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #62 on: November 26, 2019, 12:12:32 AM »
Има и код чика Нуура... Барем је увек било.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Dva pitanja za iskusnije

Da li postoje neke razlike u kvalitetu alum blokova? Ako idem na neku skuplju varijantu da li se dobija bolji kvalitet ili nesto?

Da li postoje neki stetni uticaji na duge staze prilikom koriscenja aluma?

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
Док год је чист бео нема разлике у квалитету, кад су прашњави унутар и сл. јасно је шта је у питању. Што се штетних последица тиче за првих 5 хиљада година нисмо увидели исте видећемо шта ће будућност донети  ;)
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
Ne bih preporučio ljudima koji imaju iritacije i osetljivu kožu, jer ima tendenciju da je isušuje - treba koristiti samo za posekotine a ne trljati celo lice, zato je možda bolja varijanta od aluma stipsa u obliku olovčice
« Last Edit: Yesterday at 09:28:32 AM by SweeneyTodd »

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
Ja sam alum stavio na lice jednom, i sledećih par sati nisam mogao da smirim crvenilo od njega, izgledao sam kao Indijanac. Nikad više na celo lice.
SAD koristim olovčicu ako se negde secnem i to je to. Mada i nju maksimalno izbegavam.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Као што сам негде прочитао, алум ставим након бријања по делу лица који сам обријао (цео доњи део од носа заједно са вратом) и држим га док не оперем четкицу и чанче за пену и потом исперем лице хладном водом, онда обришем пешкиром и даље иде лосион, евентуално балзам након лосиона (након десетак минута).
Светао сам и кожа ми је осетљива али нисам имао проблема са алум блоком.

The following users thanked this post: Limoozina, floyd

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
Алум не изазива иритације, оштећења или исушеност. Чак шта више смирије већину наведених феномена е сад ако је кожа до те мере измучена а техника или избор опреме лош па долази до негативних реакција на њега кривца треба тражити на другом месту.
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

The following users thanked this post: Limoozina, floyd, Babadzonka

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
Sve je moguće, možda ga moja koža ne podnosi pa je tako odreagovala, ali svakako treba znati da i ta mogućnost postoji.
Ja sam ga naneo posle jednog sasvim lepog brijanja, bez ikakve iritacije ili crvenila. Na mokro lice, odmah nakon brijanja, sa namerom da ga isperem posle 2 minuta. I nakon 30 sek mi je celo lice ( naravno obrijani deo koji sam i prešao alu blokom) bilo toliko crveno da sam ga odmah isprao, ali se crvenilo smirilo tek nakon par sati.

Isti problem imam i sa alu stikom, jer se na mestu gde ga nanesem odmah pojavi jako crvenilo, ali nije strašno jer je površina mala (nanesem samo na posekotinu da zaustavi krvarenje). Naravno isperem vodom posle dva tri minuta.

@YUGO BOSS ako želiš mogu da ti pošaljem ovaj moj, jednom upotrebljen, opran i tako stoji. Da ne naručuješ džabe dok ne isprobaš. U pitanju je ovaj:
« Last Edit: Yesterday at 12:36:34 PM by ckvrlj »

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Ne odustaj druze
Hvala ne treba mi samo planiram neku nabavku u buducnosti.
Iskreno i ja sam pre imao taj “problem”
Ali alum me naucio vrednu lekciju, a to je bez pritiska. I sad recimo crvenilo mi se ne javlja uopste osim na vratu(gde nemam ugao sa shavetom i gde mi je inace koza osetljivija).
U svakom slucaju ne mora da znaci da ti vrsis pritisak. Takodje moj savet da ga koristis makar za prste u toku brijanja, kako kod razvlacenja koze, tako i za bolji grip na brijacima

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 31
Total: 36