Author Topic: Shavette, šta je to, da ili ne ...?  (Read 92308 times)

Offline Sakal

• Početnik
  • *
Re: Shavette, šta je to, da ili ne ...?
« Reply #225 on: September 21, 2019, 02:46:18 PM »
Ahaa, znam onda kako ide, moj brica verovatno da ima bas tu, jer sam vidjao da ivice zileta sece makazama.
Pogledacu bas veceras gde ima i kako im se krecu cene

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Offline SweeneyTodd

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #226 on: September 22, 2019, 12:23:19 AM »
Uzmi najeftinuju EuroStill pa probaj, može da se nađe po prodavnicama frizerske opreme za smešne pare, za tu jeftinoću uopšte nije loša, lako se nameštaju žileti i ne štrče previše jedino što je prilično lagana pa moraš da imaš veštiju ruku, ali ako u nju staviš neki manje agresivan žilet više će ti i tolerisati greške
Neke slične modele imaš i na alexandar cosmetic, a skuplja varijanta koju sam video da ima kod nas je Parker ali to već stoji skoro 2500din

Offline Sakal

• Početnik
  • *
« Reply #227 on: September 22, 2019, 12:26:31 AM »
Hvala na savetu, probacu da nadjem
Mislis mozda na Parker SRX ?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Offline SweeneyTodd

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #228 on: September 22, 2019, 11:35:31 AM »
http://www.brijacshop.com/Home/Details/77#.XYc_-maxU2x

To je ta, mislim da je to jedina kvalitetnija shaveta koju sam video da može da se poruči kod nas, sve ostalo su jeftinoća varijante
Deluje super, iako je nisam video uživo

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #229 on: September 23, 2019, 12:41:27 PM »

Stigla shavetta 😉 Sutra sledi test
Ukupna duzina 15 cm - totalno korektno po meni. Inace ja sam dobio samo jedan nozic, sreca pa sam uzeo i druge nozice posle toga sa g&c
Na prvu izgleda svetski ali pitam se kakav je kvalitet ? 🤔 Tj. koliko ce trajati mehanizam za stezanje nozica

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #230 on: September 26, 2019, 12:15:53 AM »
Mogu reci da je bolje sto mi nije stiglo vise ovih nozica 😂 prvi prelaz par poteza i zakljucak da je tup
Zavrsim prvi prelaz sa DE brijacem i onda druga dva sa ovim cudom 😉 Nekako polako i nije ispalo lose. Ali zilet cupa duzu bradu jednostavno neprijatan osecaj. ATG kad sam zavrsio pomislio sam da ce mozda lice da mi bukne ali ni trunke iritacije. Sad cekamo Kai Captain pink blades - inace ocekivao sam da ce ovi zileti biti jos duzi 😂 Sto se tice shavette dobro drzi zilet, grip je dobar i lako sam se navikao na kamisori. Sutra moram poslikati pored DE shavette da vidim malo razlike pa cu okaciti i ovde

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #231 on: September 27, 2019, 10:08:24 PM »
Prvi put sam video kamisori u filmu 7 samuraja 🙂 Pitao sam se kako se time moze obaviti brijanje glave

Danas sam to mogao uraditi da sam ubacio ostriji zilet. Ali kad nisam siguran u sebe lakse mi je bilo da pokusam sa kineskim ziletom 🙂
E sad posto me britve nisu nikad privlacile zbog odrzavanja a volim izazove onda mi ove shavette dobro dodju.
U proslom postu sam pisao o izlozenosti zileta - po meni ne sme da bude premala jer u suprotnom shaveta cupa.

Turski berberi na primer koriste Sedef na kome izlozenost takodje nije mala. Kad sam pocinjao ovde sam dosta citao da izlozenost treba da bude minimalna sto je po meni velika greska 😉
U principu treba vremena za tehniku srecom i shavette i zileti nisu preskupi. Ja licno ne bih isao preko 40 $ za shavettu. Ovaj kamisori je oko 10 ova druga 30
Jos nesto o ziletima

Ovi “AC” zileti su mislim samo 1 cm duzi od DE. Ovo na slici je kineski zilet ovaj Kai deluje kao da je kaljen 😂 Videcemo kad probam njega i feathere sta je ostrije oni ili DE 🙂

Offline SweeneyTodd

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #232 on: September 28, 2019, 08:47:31 AM »
Ovaj Kai Captain feather-kamisori klon mi deluje interesantno i bio sam skoro spreman da ga poručim ali mi se ne sviđa što moraju posebni žileti - to znači da treba dati sveukupno 20e ako se žele neki kvalitetniji žileti tipa Feather umesto ovih kineza, a standardnih DE žileta već imam čitavu gomilu i ne volim da gomilam stvari koje mi posle skupljaju prašinu
Za te pare može da se dobije sređen Gold Dollar ili neka polovna britva, ili skoro da se uzme npr Merkur 42c ili neki strop pa čak i kamen za oštrenje ako je na nekoj akciji
Doduše, sa paklom od 10 Feather žileta sa ovim tek mogu da se brijem godinama jer se brijem 1x nedeljno

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #233 on: September 28, 2019, 10:08:28 AM »
I ja sam tako mislio
Hteo sam da kupim jos jednu i mislio sam da to bude Sedef ...
Ali Turski preprodavci na ebay su postali bezobrazni sa cenom od 7 dolara za komad - sto je mnogo mnogo je
I onda mi je ovo uletelo kao ok varijanta 🙂

Offline Cvele

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #234 on: September 28, 2019, 06:41:07 PM »
Opet sam danas uradio jedan prelaz feather klonom pa sam iskoristio priliku da uradim mali test. Dakle ista priprema,isti prelaz,jedna strana shaveta plus japanac uz nju,druga yuma  plus PSSI. I dok yuma glatko skida sve  saveta cupa i mnogo teze skida dlaku. Imam nesto i do tehnike sigurno ali rekao bih da je po ostrini PSSI ispred japanca. Nemam nameru trenutno da narucujem AC zilete zbog cene,tako da cu ipak probati da savladam tehniku ziletima koje imam.

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 64
Total: 68