Author Topic: Shavette, šta je to, da ili ne ...?  (Read 105868 times)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
Re: Shavette, šta je to, da ili ne ...?
« Reply #240 on: February 21, 2020, 12:32:18 PM »
Ja sa DE brijačem, shavetom i britvom nikad ne radim više od jednog prelaza i to WTG,  inače bi se samo posekao i iziritirao lice  :D
Kada se umijem, samo još malo popravim gde sam eventualno propustio dok mi je lice vlažno i to je to
ATG sa DE brijačem i nekako, ali se iskreno ne bih usudio sa shavetom ili britvom, kada god krenem i probam imam utisak da ću se odmah poseći i uvek batalim  :D

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #241 on: February 21, 2020, 05:03:28 PM »
Do duse..u odbranu shavete moram reci da je ovo iz herbe...KRS
Nemojte je kupovati nikako...glava joj ima luft i ne filsksira se lepo zilet.
Video sam parkerove shavete koje mi izgledaju znatno stabilnije..
Shavetom sam ja uspevao da dobijem tako dobro brijanje... ali ovaj oziljak na obrazu me poveo na drugu stranu.

Offline viden

• Početnik
  • *
« Reply #242 on: February 25, 2020, 10:34:07 PM »
Imaš li neku sliku ili screenshot? Ne uspevam da ih nađem po oglasima, a zvuči zanimljivo.

Imam samo jednu britvu (ne šavetu) klasičnog tipa, koja mi je sasvim dovoljna, ali voleo bih da probam kako se ova ponaša.
Izvini, nikako da stignem da uslikam Astru (ima više modela ali je ovaj po meni najbolji). Čim ugrabim malo vremena staviću slike. Naišao sam na jedan oglas ali nikako ne mogu da ga postavim ovde. Oglas je na kupujem-prodajem ("ukucaj britve za brijanje" i naći ćeš ga)). Prvom prilikom stavljam slike mojih ševeta.

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #243 on: February 25, 2020, 11:01:33 PM »
Hvala na odgovoru, trebalo bi da je ova sa slike:

Inače, ako ti nekad zatreba da postaviš sliku, evo jednostavnog načina: odeš na www.imgur.com i tamo postaviš sliku. Kada je postaviš, klikneš sa desne strane, gde će se pojaviti „Copy ...". Onda je potrebno kliknuti na tri tačke, odabrati opciju Get share links, pa zatim na BBC code.

Možda zvuči komplikovano, ali nije, videćeš čim otvoriš sajt.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline viden

• Početnik
  • *
« Reply #244 on: February 26, 2020, 08:24:47 AM »
Hvala na odgovoru, trebalo bi da je ova sa slike:

Inače, ako ti nekad zatreba da postaviš sliku, evo jednostavnog načina: odeš na www.imgur.com i tamo postaviš sliku. Kada je postaviš, klikneš sa desne strane, gde će se pojaviti „Copy ...". Onda je potrebno kliknuti na tri tačke, odabrati opciju Get share links, pa zatim na BBC code.

Možda zvuči komplikovano, ali nije, videćeš čim otvoriš sajt.
Jeste to je to. Ovo su moje ASTRA ševete:

Inače, i ja sam britvaš ali ševeta dobro dođe na putu gde se ne moraju vući sa sobom sve one "dodatne" stvari za britvu.
Ove britve sam testirao sa raznim žiletima (polovinama) i moje iskustvo je da je prvo brijanje udobno s bilo kojim. Najduže traje (ja sam piroćanac :) ), bar meni, Gillette platinum (onaj plavi). Naravno da nisam probao sve žilete koji postoje ali šta god sam stavio u ševetu pokazalo se dobro.
Usput, hvala na uputsvu za stavljanje slike.
Inače, ove ševete meni odgovaraju jer imaju masu kao britva. Inače imam i druge ševete (od Sedefa do nekih no name) koje su strašno lagane i posle britve brijanje s njima je neprijatno, a osim toga potrebno je seći ivice žileta, umetati žilet u ševetu (što nekad zna da potraje). Takođe imam i ševetu s metalnom drškom. Kod nje se polovina žileta stavlja kao kod Astre ali je drška meni preteška i ne mogu da imam dobar balans pa se često i posečem. Zato sam je stavio u "zapećak".
« Last Edit: February 26, 2020, 08:46:24 AM by viden »

The following users thanked this post: Neša

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #245 on: February 26, 2020, 12:00:49 PM »
Hvala na odgovoru. Trenutno imam samo jednu britvu, ali veoma dobru (Million), a saveti koje si dao će mi dobro doći.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #246 on: April 02, 2020, 11:46:06 AM »
Nesto sam razmisljao o tome sta kupiti novo

I narucio sam ponovo sedef. Nisam imao limit na budzet, nego mi je nestalo ideja.
Shvatio sam da mi shavete sa malom izlozenoscu zileta cupaju bradu, i da volim vise DE zilete od AC
https://postimg.cc/FYK7xg64

Na slici iznad moja trenutna awans shveta, dobar kvalitet ali mozda se vidi kako zilet ne lezi ravno vec je neravnomerno izlozen.
To kod sedefa nije slucaj, videcemo sta ostaje u kolekciji a sta ne kad stigne

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 42
Total: 45