Poll

FATIP:

Piccolo
6 (31.6%)
Grande
3 (15.8%)
Oba!
8 (42.1%)
Preagrisivni za ovog macana
2 (10.5%)

Total Members Voted: 19

Author Topic: Fatip Piccolo & Grande  (Read 46862 times)

Offline manjina

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: Brijac Fatip
« Reply #30 on: February 14, 2014, 06:10:05 PM »
Ja sam ti jedno 700din i 2 sata vozom od Beograda  :)

Offline duki92

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #31 on: February 14, 2014, 07:32:15 PM »
Zahvaljujem na odgovorima. Pošto mi je rođendan uskoro, dobio sam kao poklon da izaberem brijač i četkicu.  R41 mi je delovao kao rešenje kojim bih dobijao dobar rezultat bez ATG, ali trudio sam se da budem skroman pošto je tu i četkica pa sam odabrao Fatip Grande (crni nikl), nalazeći dobre komentare o njemu na netu gde ga ljudi navode kao nešto manje agresivnog i učinkovitog od R41. Kasnije sam naišao na komentare o lošem centriranju žileta, slikama iz prethodnog posta itd. čak i na jednu gde je otpalo parče hroma  :o Zato i postavih pitanje ovde, nadam se da će moj biti ok.

@Slice: Tvoj mi je zaključak naročito zanimljiv, jer je kontradiktoran ostalima, mada sam ga već pročitao na brijačnici :) Ne znam da li si koristio Gillette Slim Adjustable i kako bi sa  njim uporedio, naime (opet ja s mojim pročitao sam na netu ???) kažu ljudi da je EJ89 uporediv sa slimom na 2-3, dok Fatip uveliko premašuje agresivnost slima. Nešto mi tu ne štima  :D

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #32 on: February 14, 2014, 08:02:10 PM »
Имам један бријач који никак ода средим, чини ми се да му дизајном дође неки микс Фатипа и Р41, процените:

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Slice

« Reply #33 on: February 14, 2014, 08:05:14 PM »
@Slice: Tvoj mi je zaključak naročito zanimljiv, jer je kontradiktoran ostalima, mada sam ga već pročitao na brijačnici :) Ne znam da li si koristio Gillette Slim Adjustable i kako bi sa  njim uporedio, naime (opet ja s mojim pročitao sam na netu ???) kažu ljudi da je EJ89 uporediv sa slimom na 2-3, dok Fatip uveliko premašuje agresivnost slima. Nešto mi tu ne štima  :D

Točno, Fatip je mnogo agresivniji od EJ-a, ali sam pisao o efikasnosti, a ne o agresivnosti. Naime, Fatip je agresivan brijač, ali mu je efikasnost na razini EJ-a, čime ne opravdava tu agresivnost.
I da, ovo što si napisao za Fatip da je "nešto manje agresivan i učinkovit od R41." Naime, kad bi imao oba brijača pored sebe, a onda se njima i obrijao, shvatio bi kakvu si pogrešku napravio što si uopće išao uspoređivati ta dva brijača. R41 (2013) je superiororan u svakom pogledu i može postići više u jednom WTG-u nego što Fatip može tehnikom WTG + XTG.

Offline duki92

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #34 on: February 14, 2014, 08:16:52 PM »
Mislio sam na poređenje efikasnosti ovih brijača, pogrešno sam se izrazio.
Videću i sam kad dođe kako stoje stvari kod mene.

@Učenik: Je l' to Zwiilling logo, kao na britvama?
Zanimljivo izgleda...

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #35 on: February 14, 2014, 08:21:00 PM »
Mislio sam na poređenje efikasnosti ovih brijača, pogrešno sam se izrazio.
Videću i sam kad dođe kako stoje stvari kod mene.

@Učenik: Je l' to Zwiilling logo, kao na britvama?
Zanimljivo izgleda...

Јест
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #36 on: February 14, 2014, 09:11:02 PM »
Adams, čitao sam po netu za Fatip, dosta ljudi se žale na finiš (manje-više bitno) i na centriranje žileta, od toga da je nekima skroz ok, nekima da je potrebno baš se potruditi da se nacentrira žilet, do toga da kod nekih nije bilo moguće da se lepo namesti žilet pa su dobijali zamenu  :o

Kakav je tvoj po ovim pitanjima?

Evo jedan post sa slikama koliko je moguće poigrati se sa jednim fatipom :o:

http://shavenook.com/thread-blade-alignment-issue-on-fatip-head?pid=262972#pid262972

Duki,sto se tice finiša za Fatip...tu je sasvim o.k.-ne zalim se.Sto se tice centriranja zileta,sasvim je normalno!Svakako nije idealno,u tom smslu da zilet pada na vec fiksirano mesto.ali se sasvim normalno namesta.Samo treba da se zilet drzi ravno kada se zavrce drska,jer istina,neki put hoce (ukoliko se rukom ne pridrzava zilet) da malko izorkene-opet to je u odnosu sa Yumom sasvim zanemarljivo.Medjutim,to kod Fatipa uopste i nije problem (ukoliko se uopste moze traziti kod Fatipa problem).Zilet se jednostavno namesta i zaista ravno stoji.ne znam kod drugih ljudi koji nisu time zadovoljni kakav su model dobili i da nisu mozda  losije napravljen model dobili.
Ono sto je kod Fatipa jedinstveno i na sta svakako treba PRVO obratiti paznju jeste,da je gornji deo glave brijaca (kapica) jako mala i uska-uza od ostalih brijaca.To naravno dovodi do toga da je zilet u vecoj meri otkriven i samim tim suroviji prema kozi sto Fatipa cini prilicno agrsivnijim i manje "safety" od ostalih brijaca.Zasto je to tako i sta su Italijani hteli time da dobiju-ne znam,ali znam da se time dobija  to da je prvi prelaz pri brijanju Fatipom definitivno najbolji,posle drugi prelaz i popularno "izbrijavanje" je vec surovo i agresivno.Stoga treba imati na umu koje zilete treba koristiti i stavljati u brijac Fatip. Na primer tupe,grube,agresivne zilete ne treba nikako stavljati (pogotovo ne tupe).Na moju veliku zalost zilet Bolzano nikako nije za Fatip,ali je zato Tempo Personna odlicna,pa je Feather odlican,i jos Polsilver (iridium) je idealan.
No sto se tice toga da li zilet stoji ravno-to ne treba da te obespokoji-zilet stoji ravno i lepo u Fatipu.

U poslednje vreme razmisljam da probam (iako to nisam nikada radio) da za jedno brijanje menjam dva brijaaca: na primer Fatipa za  prvi prelaz,pa mozda neki drugi za drugi prelat,itd...
U svakom slucaju efikasnost Fatipa je neuporediva,iako neki put zna da ostavi itekakve "tragove" agresivnosti na licu...no  to ne treba da nas plasi i jos manje da odvraca od legendarnog Fatipa!

Offline manjina

• Email

Offline duki92

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #38 on: February 23, 2014, 06:12:47 PM »
Pošto je kapica šira, smanjuje se vibriranje žileta i verovatno donekle menja ugao, pa pretpostavljam brijač postaje blaži.

Moj sutra ide nazad, pa videćemo kakav će zamenski da stigne...nadam se bez defekta poput ovog.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #39 on: February 23, 2014, 07:53:54 PM »
Ovo je fenomenalno!!I ja sam imao takve ideje,ali na zalost nisam imao pogodan brijac!
Naime probao sam da kombinujem kapice MEM Super silver brijaca,Yume,i EJ,jer je to sve sto imam (ukoliko se izuzmu Gillette "Fat boy,i Brazilski aristokrata,koji su brijaci TTO tipa,pa i nemaju kapice),ali na začost nijedna kapica ne ide u Fatipovu drsku....:(
Smatram da sa takvom kombinacijom se moze dobitii izuzetno dobar brijac!!

Offline Nenad.

• Global Moderator
    • Email
Re: Fatip Piccolo & Grande
« Reply #40 on: June 24, 2015, 05:09:15 PM »
Морам и ја да се упишем у ову тему с Пиколом. :icon_beer:

Израда није врхунска, али за 17 еура нисам очекивао израду као код ЕЈ89. Дршка јесте мало краћа, али то доприноси бољем проналаску угла. Није претерано агресиван. Нека златна средина је у питању. Све што је већа длака, то се и више осети агресивност. Центрирање је слично као код јуме, али не сматрам то неком великом маном.

Ево и пар слика https://mega.nz/#F!P44GiSoT!nB9D00P4R1ZX_ptyt9ru-A
« Last Edit: October 09, 2015, 07:12:06 PM by Nenad S. »
"Више чујемо једни друге него што се разумемо"

Offline feston

• Doktor za brijanje
« Reply #41 on: June 29, 2016, 06:31:26 PM »
Fatip Grande u Böker-ovoj koži po "Solingen" ceni:

https://www.boker.de/rasiermesser/rasierhobel/04BO171.html

Offline PecaSM

« Reply #42 on: June 29, 2016, 09:42:10 PM »
Mislim da to teže postavljanje žileta ima svoje prednosti. Naime, ja na mom Fatipu namerno pomerim žilet na jednu stranu tako da na jednoj baš, baš viri, a na drugoj se tek nazire.
Kada se brijem, što sam upravo uradio, odradim dva prelaza WTG i XTG sa blažom stranom, a treći prelaz opet XTG odradim sa agresivnijom stranom. Tako dobijem baš dobro brijanje. Naravno, sve to uz samo držanje i rukovođenje brijača BEZ IKAKVOG PRITISKA. Ponekad se zaboravim, ali brijač to neoprašta.

Fatip sam nabavio od Miše, zlatan, OC. E sad, ko zna čiji je to brijač...  ^-^

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #43 on: June 29, 2016, 10:01:42 PM »

Za vlasnike Fatipa, probao sam da stavim kapu od Merkura. Ne moze jer je na Fatipu navoj sitniji. Neko jeftino resenje bi bilo da se uzme glava od YUME i da se navoj prilagodi ;) Ako nas se skupi dovoljno mogli bi da ih damo na galvanizaciju  ^-^ i da na kraju tol ici na nesto
Svinja je za razanj, Jazavac je za Wet shaving
 I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #44 on: June 30, 2016, 02:45:33 PM »
Neee, ova mi je bas taman ;) al probacu  ^-^
« Last Edit: June 30, 2016, 02:50:48 PM by kobayashi »
Svinja je za razanj, Jazavac je za Wet shaving