Author Topic: Gillette Slim Adjustable brijač  (Read 45917 times)

Offline zare

• Doktor za brijanje
Re: Gillette Slim Adjustable brijač
« Reply #105 on: March 07, 2021, 04:05:06 PM »
Ja sam 3 puta kupovao i 3 puta prodavao 2 Slima i 1 Lepoticu misleci da je nesto do njih. Stari su po 30-40 godina, mozda nisu u fabrickim tolerancijama... mada su svi bili na izgled u odlicnom stanju i sva 3 su brijala potpuno isto.
Na kraju sam digao ruke i rekao sebi da tu ima nesto sto mi ne odgovara bas 100 % i necu da kupujem cetvrti  :D :D.
Reko i poreko  :D.
Jesam stalno "kukao" da mi Slim ne odgovara baš savršeno ali daleko je to od toga da ne mogu da se brijem. Nekako mi je na trojci bio nedovoljno efikasan a na četvorci malo više agresivan nego što mi se sviđalo. Praktično sam mogao sa njim da se brijem bez nekih problema ali nije bilo to, baš to.

Onda sam se zainatio i na trojci isprobavao različite tehnike dok nisam pogodio ono što mi odgovara. Najzad mogu da stanem u red onih kojima je Slim jedan od omiljenih brijača  ;).

Malo slika, pre i posle...

The following users thanked this post: milostdr

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #106 on: March 07, 2021, 06:43:05 PM »
Ja sam 3 puta kupovao i 3 puta prodavao 2 Slima i 1 Lepoticu misleci da je nesto do njih. Stari su po 30-40 godina, mozda nisu u fabrickim tolerancijama... mada su svi bili na izgled u odlicnom stanju i sva 3 su brijala potpuno isto.
Na kraju sam digao ruke i rekao sebi da tu ima nesto sto mi ne odgovara bas 100 % i necu da kupujem cetvrti  :D :D.
Reko i poreko  :D.
Jesam stalno "kukao" da mi Slim ne odgovara baš savršeno ali daleko je to od toga da ne mogu da se brijem. Nekako mi je na trojci bio nedovoljno efikasan a na četvorci malo više agresivan nego što mi se sviđalo. Praktično sam mogao sa njim da se brijem bez nekih problema ali nije bilo to, baš to.

Onda sam se zainatio i na trojci isprobavao različite tehnike dok nisam pogodio ono što mi odgovara. Najzad mogu da stanem u red onih kojima je Slim jedan od omiljenih brijača  ;).

Malo slika, pre i posle...

Super si ga sredio. Lepo si takođe odredio ili ofarbao dial. Meni je slim jedan od najomiljenijih brijača.
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #107 on: March 07, 2021, 07:09:00 PM »
Nije farban dial. Ostalo je nekoliko "fleka" na vratancima, ne vide se na slici. Okrugle, kao da su od kamenca ali ne mogu da se skinu.
Na drugoj slici se lepo vidi krug na desnim vratancima. Ima ih jos nekoliko.

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #108 on: March 08, 2021, 11:27:31 AM »
Da se i ja upišem u klub, zahvaljujući imenjaku milostdr jedan veoma lep primerak je završio kod mene.

The following users thanked this post: milostdr

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #109 on: March 08, 2021, 02:14:55 PM »
Jurim danima neki, ali su sve krševi ili su bezobrazno skupi.
Uživaj u brijanju, ovog prelepog primerka.

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #110 on: March 08, 2021, 02:48:43 PM »
Što su skupi i ne bi bio problem da cena opravdava stanje. Ali i tu ima svega i svačega, posebno kada preprodavci i "antikvari" umešaju prste.

Offline Brado21

• Iskusni brijač
« Reply #111 on: March 08, 2021, 03:17:12 PM »
Evo jednog primerka koji deluje dosta dobro, prodavac verovatno slucajno stavio oglas u oprema za tetoviranje:

https://www.kupujemprodajem.com/nega-lica-tela-i-ulepsavanje/oprema-za-tetoviranje/vintage-gillette-adjustable-safety-razor/oglas/111338867?filter_id=110419535

Verujem da se i cena moze spustiti
"Everybody has a plan until they get punched in the mouth." M.T.

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #112 on: March 08, 2021, 03:25:44 PM »
Da se i ja upišem u klub, zahvaljujući imenjaku milostdr jedan veoma lep primerak je završio kod mene.
U zdravlju te služio i lepa brijanja ti pružio.
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #113 on: March 08, 2021, 10:25:31 PM »
Evo jednog primerka koji deluje dosta dobro, prodavac verovatno slucajno stavio oglas u oprema za tetoviranje:

https://www.kupujemprodajem.com/nega-lica-tela-i-ulepsavanje/oprema-za-tetoviranje/vintage-gillette-adjustable-safety-razor/oglas/111338867?filter_id=110419535

Prodavac je toliko nadmen i bezobrazan da je to strašno.

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #114 on: March 09, 2021, 09:50:39 AM »

Prodavac je toliko nadmen i bezobrazan da je to strašno.
Necu da ulazim u to kakav je prodavac, ne poznajem ga. Slim izgleda lepo i cena je skroz korektna. Ima ih za 1500din u bas losem stanju kao i za 6000din u solidnom stanju. Pitanje je samo ko sta zeli i koliko je spreman da za to izdvojiz

Sent from my iPhone using Tapatalk
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 23
Total: 23