Author Topic: Gillette Slim Adjustable brijač  (Read 23928 times)

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: Gillette Slim Adjustable brijač
« Reply #60 on: October 09, 2018, 10:16:48 PM »
Složio bih se sa pozitivnim utiscima o ovom brijaču, a tu bih dodao i njegovog bliskog rođaka Black Beauty. Odlično je što se od svakog pristojnog žileta može izvući maksimum ne samo po pitanju dužine korišćenja, već pre svega po učinku.

U praksi mi se pokazalo da je one oštrije žilete najbolje držati na 1-3, eventualno 4, a ostale na 3-5, ponekad 6. Da bi se izbegle posekotine postoji i jednostavan trik - kod obraza se slobodno može povećati jer su ravni, dok kod ostalih delova, kao što su vrat (naročito ukoliko je sklon iritacijama, Adamova jabučica, deo oko donje vilice ili ispod nosa agresivnost treba smanjiti. Naravno, ukoliko su dlake na tim delovima nezgodne, agresivnost se može povećati radi boljeg efekta, ali onda ruka mora da bude veoma lagana.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Shavenovich

• Doktor za brijanje
  • shave is meditation,not iritation
    • Email
« Reply #61 on: October 09, 2018, 11:47:13 PM »
u potpunosti se slazem  8) Ali kad pricamo o adjustible brijacima toggle i red ring eclipse (onaj koji sam napljuvao) su mozda i naaaaajbolji adjustibleri koju su ikad napravljeni  :D

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #62 on: October 10, 2018, 12:38:44 AM »
E, kad si već krenuo sa poređenjem, tu bih stavio i Qshave koji mnogi koriste. Kod njega je mana što je glava prevelika i pravi probleme kada se brije deo ispod nosa, a mislim da je mogla da bude i bolje rešena, ne samo po pitanju veličine, nego i po pitanju zamene žileta. Ona izbočina koja označava desnu stranu bi mogla da bude i vidljivija, dok sam sistem zamene žileta može da izazove posekotine i kod početnika i kod iskusnijih.

Offline Shavenovich

• Doktor za brijanje
  • shave is meditation,not iritation
    • Email
« Reply #63 on: October 10, 2018, 09:11:10 AM »
a sto se rezultata brijanja tice dal je 100% isti kao merkur ili ipak ima svoj karakter

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #64 on: October 10, 2018, 07:33:45 PM »
Ovde bih dao prednost Gilletteovim modelima, i to prvenstveno zbog brijanja onog dela oko nosa. Iako sa oba mogu da napravim isti efekat, Merkur, tj. Qshave, ume da bude malo nezgodan za rukovanje zbog glave, a koliko znam, nekima smeta i velika ručka. Gillette naprosto brže odradi posao, zahteva manje veštine i ume da bude precizniji.

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 27
Total: 30