Author Topic: MEM vs. Derby  (Read 7386 times)

Offline herceg06

• Početnik
  • *
MEM vs. Derby
« on: November 24, 2012, 12:16:03 AM »
Koji nožići su po vama bolji i zašto?

Offline inemet

• Administrator
  • Doktor za brijanje
    • Email
Re: MEM vs. Derby
« Reply #1 on: November 24, 2012, 04:45:36 PM »
Derby su tanji i oštriji, ali se brže tupe i neujednačenog su kvaliteta. MEM je možda manje oštar, ali dugotrajniji i boljeg kvaliteta.
Moraš probati oba pa da vidiš šta tebi odgovara. Nemoj kupovati MEM na pijaci, to su kineske kopije.

Meni je npr. Derby boji u shavette negu u brijaču.

Offline herceg06

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: November 25, 2012, 12:15:57 AM »
MEM-ove kupujem u supermarketima i najbolje brijanje sa njima mi je kada je zilet nov. Drugo brijanje mi je malo losije, a trece skoro pa nikakvo. Za Derby zilete sam citao i pohvale i mane, pa posto sam razmisljao da kupim ono pakovanje od 100 komada reko bolje da prvo pitam ovde na pravom mestu.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: November 25, 2012, 04:55:24 PM »
Sto se Derby zileta,kvalitet,bar po mom miisljenju jako varira!Letos sam napisao u jednom postu sve najbolje o njima,i zaista je tako bilo.Medjutim nedavno sam se malko i razocarao,jer su poslednja dva zileta u paklici trajali svega 2 brijanja.Naime jako su se brzo istupili.
ne znam u cemu je stos,ali prva  3 zileta su bili jako dobri,a ostala dva ocajni.
E  sada,tako je isto i sa MEM ziletima.Par puta su bili jako jako losi,ali su bili i jako dobri,prosto sam se odusevljavao kada sam se brijao njima.
Mozda treba ipak da se kupi par paklica na kupindu (mislim da se jos prodaje na paklice a ne samo na 100 kom.)i da se vidi kakav je kvalitet,oceni i onda krene u akciju sa kupovinom od 100 kom.Jer,avaj...ako tii se ne svidi...sta ces sa onih preostalih 99 kom?
Mozda da obrijemo Sulejmana Velicanstvnog i tako od njega napravimo Onura  ;D ;D ;D

Offline herceg06

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: November 27, 2012, 02:44:04 PM »
Danas mi je sa shaving.ie stigao EJ DE89 i prika koji je pakovao upakovao i jednu kutijucu Derby zileta.
Taman za probu  :D

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: November 28, 2012, 09:45:46 AM »
Odlicno!!
Ajde probaj Derby...bas me zanima kakvi su??
I da li je na njima napisano turskim ili engleskim slovima??

Offline IgiN

• Majstor brijanja
« Reply #6 on: November 28, 2012, 11:36:24 AM »
Nadam se da ces bolje da prodjes sa Derby nego ja (isto stigli sa EJ DE89), prvi zilet je imao jednu ostru a jednu tupu stranu :( .

Offline herceg06

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: November 28, 2012, 12:47:04 PM »
@adams Na engleskom pise na kutijici, a na samom ziletu sa jedne strane engleski a sa druge turski. Sta mu to znaci? Sutra cu ga probati, pa cemo videti...

@Igin Otpakovao sam jedan i cini mi se pod prstom ostriji od MEM-a sad jebem li ga. Bilo kako bilo DE89 je cista perverzija!!! Odusevio sam se!  :D

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #8 on: December 01, 2012, 08:50:04 AM »
@adams Na engleskom pise na kutijici, a na samom ziletu sa jedne strane engleski a sa druge turski. Sta mu to znaci? Sutra cu ga probati, pa cemo videti...

Ooo pa to znaci da je radjen za zapadno trziste i moguce ,ako je tako da je i bolji kvalitet!
Ne znam da li je neko probao ovde takve "Derby" zilete!Mi ovde nabavljamo turske,i sve je na turskom napisano!
Te koji su na enggleskom,na drugim forumima ne ki jako hvale!!
Hajde kada ih probas ,napisi kakvi su!

Offline herceg06

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: December 02, 2012, 02:19:42 PM »
Probao sam danas drugi put Derby zilete koje sam dobio. Prvi put sam imao blagu iritaciju na vratu, ali i brada mi je bila sveza, imala je tek jedan dan. Pustio sam malo da brada nikne jedno dva tri dana i sada je brijanje mnoooogo bolje!
Generalno mislim da su bolji od MEM-a ali ne bas mnogo, i zbog jacanja naše drzave mislim da cu ostati uz MEM! Ostale Derby zilete cu ostaviti da ponekad malo ''iskuliram''  :D

Offline StefanBre

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #10 on: October 13, 2013, 04:56:15 PM »
Moje misljenje u vezi ova dva zileta je da MEM malo duze drzi ostricu a da se Derbi malo brze istupi. Nekako se lepse obrijam sa MEM-om nego sa Derbijem sto znaci da moj glas ide MEM-u.

Offline drmr

• Majstor brijanja
« Reply #11 on: October 14, 2013, 09:16:44 AM »
Moje misljenje u vezi ova dva zileta je da MEM malo duze drzi ostricu a da se Derbi malo brze istupi. Nekako se lepse obrijam sa MEM-om nego sa Derbijem sto znaci da moj glas ide MEM-u.

delim tvoje misljenje! :) jos jedan glas za MEM!

Offline husky011

• Majstor brijanja
« Reply #12 on: September 11, 2015, 11:16:57 AM »
Sad probah MEM zilete, po prvi put, stigli u kutiji MEM brijaca, meni su licno bolji i od Wilkinsona a od BIC-a da i ne pricam...
Derby nisam probao, ali opet kazem cudno da nasa propala industrija moze da napravi nesto ovako kvalitetno...

Offline ap0qalypto

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #13 on: September 11, 2015, 04:34:59 PM »
Nisu losi, ali ima i boljih. Proslo brijanje mi je bilo katastrofalno

sent using Lumia 930

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #14 on: September 11, 2015, 08:54:57 PM »
Nedavno sam se obrijao MEM ziletom,i jedba da je trajao jedno brijanje. :icon_crap: 
Bas me je odrao.Steta sto ne mozes da racunas na njih.Neki put zapadne odlican,dok ponekad na letis ma katastrofu od zileta.

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 25
Total: 29