Poll

TOBS креме:

Кидају дивотом!
4 (40%)
Нисам имао част пробати их...
5 (50%)
Кидају, кидају, али само са ценама!
1 (10%)

Total Members Voted: 10

Author Topic: TOBS shaving cream  (Read 5909 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: TOBS shaving cream
« Reply #15 on: January 07, 2019, 09:10:01 AM »
И ја сам, као и НУУР имао среће да "загребем",малко ове креме коју је Кибо великодушно делио.
Пре свега да захвалим на овом узорку, и одмах да напишем, како је ова крема, заједно са D.R Harris "Rose" кремом, један од главних адута, зашто треба да се користи четка и сапун/крема при бријању.
Ова крема је толико добра, да је довољно само намазати лице и тако оставити пену на лицу (као некакав козметичким третман) и једноставно уживати!
Пре свега, мирис је погођен 100%. Пена, која се за секунд направи, је идеална! Када се намаже на лице има се осећај као да сам сам Грејпфрут размазао на лицу, што сам исто осетио када сам мазао пену D.R. Harris "Rose", наиме као да сам праве латице руже ставио на лице.
Што се перформанси тиче, чиста десетка....све!
И квалитет пене, и клизавост, и јако, јако добро штити од иритације, коју жилет прави при бријању.
Када се пена спере са лица остаје лепи мирис и лице вапи за новом пеном. После бријања, лице је мекано и влажно.
Ово је пример колико је ТОБС један озбиљан произвођач који, види се, има традицију, држи до квалитета, и наравно увек иде даље у корак са временом!
« Last Edit: January 07, 2019, 05:20:42 PM by adams »

Offline Игор В.

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: TOBS shaving cream
« Reply #16 on: March 14, 2019, 12:27:14 PM »

Јутрос је на ред за бријање дошла ова крема и најпре желим да се захвалим kibo-у на прилици да је пробам.
Моји утисци су веома повољни, и бријање ми је било крајње пријатно.
Користио сам Јаки Саграда Фамилија четку са синтетичком длаком, а мали пропуст који сам нехотице урадио је да сам изгледа захватио превише креме на четку, а провртећи можда 5-6 кругова по посудици тестера.
Упркос томе пена коју сам разрадио на лицу након неких пола минута је била веома добра, богата, са добром клизавошћу, мало пренаглашеном текстуром јер је било више креме него што ми је реално требало а тако је изостала и уједначеност наноса, негде је био вишеслојан а негде једнослојан, те је деловало као да су се неке бразде појавиле у самој пени.
Такође, за тренутак сам помислио како ће се управо неки од наноса сасушити на кожи али се то, ипак, није десило.
Мирис је интензиван, прави грејпфрут, те ко воли цитрусне мирисе верујем да ће баш уживати. Другима, ценим, ће крема веома пријати у летњим месецима.
Први осећај на лицу када сам наносио и разрађивао крему је нека врста затезања коже, у блажој форми од оне коју осетим употребом стипсе, а чинило ми се као да ће ми, ту и тамо, лице бити исушено али се то није остварило.
Осећај након бријања је приметна и угодна мекоћа лица, накнадно бих проценио и додао у опис колико ће потрајати.
Верујем да је крема учинила поприлично добар посао и омогућила Восходу унутар Муле Р41(хвала Fosters-у) да покаже своју изражену способност.
Лосион који сам користио након бријања је остао у цитрусном домену, те још једна захвала иде kibo-у за Duru Limon и данашњи цитрусни бријачки дан.

Едит: осећај меканости се задржао цео дан а делује да ће још потрајати.
Поред тога бих подвукао оно што је адамс описао у свом посту, да је заштита од иритације поприлично добра, тако да је и то велики плус по мени за ову крему.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
« Last Edit: March 15, 2019, 11:08:13 AM by Игор В. »

The following users thanked this post: Kibo

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 47
Total: 50