Author Topic: BIC Chrome Platinum  (Read 23776 times)

Offline filipmd

• Iskusni brijač
    • Email
Re: BIC Chrome Platinum
« Reply #75 on: February 16, 2021, 05:00:31 PM »
Po ovom testu su samo Feather i Nacet oštriji od Bic-a. A ti kažeš da ti je oštriji Gillette Platinum (i jeste oštar, slažem se). Ali testovi su jedno a praksa očigledno može biti nešto sasvim deseto.

Kupljen Bic iz Grčke, sutra ujutru brijanje  ;).
Pridruzicu se i ja tom brijanju sutra uz bic pa da vidimo ko je kako prosao

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #76 on: February 16, 2021, 06:14:15 PM »
Eto vidiš, meni je Gillette Platinum baš legao, pa mi je etalon za sve ostale žilete
Bolji mi je od MEM-a, Gillette Stainless pa i od BIC-a (ove nabrojane sam koristio do sada u svojoj brijačkoj karijeri)
Očigledno zavisi dosta i od brijača, tipa kože, tvrdoće brade
Po mojim utiscima Yuma je agresivniji brijač od Merkura 41c pa treba paziti kada se prvi put stavi svež Platinum, ne treba previše pritiskati i deljati jer će se u protivnom stvoriti taj efekat "deranja" posle brijanja kao i "tačkice" ali se posle par brijanja ugladi, pa ga je milina koristiti a traje dosta dugo (pošto se brijem jednom nedeljno, zaboravim i kada sam ga ubacio u brijač, koristim ga bukvalno dok mi se smuči  8) )
Ne znam, meni je veoma oštar - od svih pobrojanih žileta on mi u najmanje poteza skida bradu (koja je prilično jaka)

Offline filipmd

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #77 on: February 16, 2021, 07:07:51 PM »
Eto vidiš, meni je Gillette Platinum baš legao, pa mi je etalon za sve ostale žilete
Bolji mi je od MEM-a, Gillette Stainless pa i od BIC-a (ove nabrojane sam koristio do sada u svojoj brijačkoj karijeri)
Očigledno zavisi dosta i od brijača, tipa kože, tvrdoće brade
Po mojim utiscima Yuma je agresivniji brijač od Merkura 41c pa treba paziti kada se prvi put stavi svež Platinum, ne treba previše pritiskati i deljati jer će se u protivnom stvoriti taj efekat "deranja" posle brijanja kao i "tačkice" ali se posle par brijanja ugladi, pa ga je milina koristiti a traje dosta dugo (pošto se brijem jednom nedeljno, zaboravim i kada sam ga ubacio u brijač, koristim ga bukvalno dok mi se smuči  8) )
Ne znam, meni je veoma oštar - od svih pobrojanih žileta on mi u najmanje poteza skida bradu (koja je prilično jaka)
Pa ti si tek poceo da isprobavas opremu

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #78 on: February 17, 2021, 09:56:57 AM »
Obrijah se ja Bic-om. Obzirom da do sada svaki put kada sam pokušao, morao sam da završim brijanje drugim žiletom, ovo i nije loše prošlo  ;).

Kao posledicu brijanja i dalje osećam iritaciju na vratu, mnogo duže i mnogo više nego što mi se po nekada inače desi. Prvo brijanje je, videću narednih dana ali nema veze sa onim Bic žiletima sa kojima sam ranije pokušavao da se obrijem.

Da sam oduševljen, iskreno nisam. U odnosu na Astru, Gillette Platinum, Willkinson ovo je bar klasa ispod. Šta god da piše u testovima meni ovo nije oštar žilet a ni nešto uglađen. Nije da čupa ali nije to to, nekako se oseća da se muči. Plus što na kraju nisam obrijan kako obično budem. Nije skinuo ono što ostali žileti skinu. Videćemo narednih dana.

Slim na trojci i Dendi sapun, brijem se već neko vreme sa njima tako da nema šta drugo da utiče na brijanje sem žileta.

Offline filipmd

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #79 on: February 17, 2021, 01:04:16 PM »
Obrijah se ja Bic-om. Obzirom da do sada svaki put kada sam pokušao, morao sam da završim brijanje drugim žiletom, ovo i nije loše prošlo  ;).

Kao posledicu brijanja i dalje osećam iritaciju na vratu, mnogo duže i mnogo više nego što mi se po nekada inače desi. Prvo brijanje je, videću narednih dana ali nema veze sa onim Bic žiletima sa kojima sam ranije pokušavao da se obrijem.

Da sam oduševljen, iskreno nisam. U odnosu na Astru, Gillette Platinum, Willkinson ovo je bar klasa ispod. Šta god da piše u testovima meni ovo nije oštar žilet a ni nešto uglađen. Nije da čupa ali nije to to, nekako se oseća da se muči. Plus što na kraju nisam obrijan kako obično budem. Nije skinuo ono što ostali žileti skinu. Videćemo narednih dana.

Slim na trojci i Dendi sapun, brijem se već neko vreme sa njima tako da nema šta drugo da utiče na brijanje sem žileta.
To je ono o cemu sam ti pricao, ne cupa ali je grub i tera te da budes blazi a rezultira opet u negativno. Ne znam da l si imao neke posekotine posto mene uvek negde zakaci

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #80 on: February 17, 2021, 01:29:09 PM »
Nemam posekotine, nije ni bradu skinuo kako treba.
Premišljam se da li i sutra da se brijem sa njim ili da ga za stalno premestim u kantu. I dalje me vrat "boli" od brijanja. Nikada mi se to nije desilo ni sa jednim žiletom i brijačem.

Offline filipmd

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #81 on: February 17, 2021, 01:33:27 PM »
Ja sam odustao od ideje za bic, nekako mi se ne trpi upaljen vrat ako nije nuzda

Offline Petar86

• Iskusni brijač
« Reply #82 on: February 17, 2021, 02:41:20 PM »
Polako mi razbijate entuzijazam kojeg je juče bilo za izvoz  ;)

Offline aleksandar0032

• Mladi brijač
  • **
    • Email
« Reply #83 on: February 22, 2021, 10:04:57 AM »
Мени је бик супер жилет. Од доступних жилета у Србији (вилкинсон, џилет платинум и бик) бик ми је убедљиво најбољи. Џилет чупа, вилкинсон неугодан и обавезно посеку оба, док ме бик увек добро обрије у сваком апарату

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #84 on: February 22, 2021, 08:32:38 PM »
Evo palo je i drugo brijanje, za razliku od prvog utisak mi je sada mnjeh
Kao da je žilet postao tuplji i grublji pa brijanje zahteva i više "deljanja" što posle brijanja stvara na koži utisak "deranja" (koga prošli put nije bilo)
Takođe manja temeljnost brijanja nego prvi put
Ok može proći, nije tragedija ali u odnosu na Gillette Platinum pa čak i MEM ovo je bar za nivo ispod
Probaću ga jednom u Yumi pa ćemo da vidimo kako će se tu ponašati
« Last Edit: February 22, 2021, 08:41:15 PM by SweeneyTodd »

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 35
Total: 36