Poll

Feather žileti:

Katana! Nema boljeg realno.
1 (12.5%)
Jedan od boljih, u rotaciji mi je.
4 (50%)
Baš ga i ne volim, iritacije, krvave tačkice...
1 (12.5%)
Nisam ga nikad ni probao.
1 (12.5%)
Bojkotujem skupe žilete.
0 (0%)
Mene ovaj žilet zbunjuje, ne znam još šta da mislim o njem'.
1 (12.5%)

Total Members Voted: 8

Author Topic: Feather žileti i gde se mogu nabaviti  (Read 30534 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Feather žileti i gde se mogu nabaviti
« Reply #90 on: December 09, 2018, 10:19:11 AM »
@Gile
Да ли си можда пробао Меркур??
Или 42C или 34C HD....главе су исте, благе, а ефикасне, за разлику од Gillette Brazilere, коjа итекако реагуjе на неравнине и не прашта их никако!
А мислим сам да Feather љуби благе а ефикасне бријаче, и да ће га Меркур лако укротити!

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #91 on: December 09, 2018, 02:04:29 PM »
@Gile
Да ли си можда пробао Меркур??
Или 42C или 34C HD....главе су исте, благе, а ефикасне, за разлику од Gillette Brazilere, коjа итекако реагуjе на неравнине и не прашта их никако!
А мислим сам да Feather љуби благе а ефикасне бријаче, и да ће га Меркур лако укротити!

probao sam u progresu na 1. Opustim ja ruku i sve djeluje dobro dok ne odradim drugi prelaz kad se na vratu pokaze mnogo sitnih tačkastih posjekotina. Recimo sinoć sam se obrijao sa progresom i novim platinumom kome je to bilo četvrto brijanje. Mogao sam da drljam po vratu do sjutra i ne bi me posjekao niti dao bilo kakav neugodan osjećaj a obrijanost za 10.

dule

• Guest
« Reply #92 on: February 24, 2019, 07:11:37 PM »
Ovaj zilet mi bas lezi. S obzirom da se brijem svaki dan slim twistom, zilet temeljno brije a pritom je vrlo prijatan. Ostrina se ne oseti.
Hvala Nuur.
« Last Edit: February 24, 2019, 07:13:28 PM by dule »

The following users thanked this post: nuur

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #93 on: July 12, 2019, 12:48:28 AM »
Dragi gosti *fala vi sto smo se nakupili ovako ki list nagoreo.Feder iliti ga perce....Moram priznati da nikad nisam imao neku veliku zelju da ga probam jer sam slucao i citao komentate da je previse ostar i da je je pitanje sta tu ne valja ostrina ili ugadjenost ?Mozda je previse previse ostar pa te posjekotinice davaju znake lose ugladjenosti ? Napokon mrdnem dupence brijacko i kupim paklicu federa od 10 komada.Probam ga u GIBBS 15/17 i brate mili,zastanem i pitam se da li je ovo najbolje brijanje ikad !!! Da nebih stetio roketa sa GIBBS zilet tipom feder konvertovanja stavim novi feder i brijem se vec par dana istim i mogu da vam kazem sledece.Mozda ali mozda moj omiljeni zilet (perma sharp i stari iridium koji mi je Gile poklonio (hvala Gile) su konkurencija ovom japanskom golubu).Zato sto kad koristim feder skoro pa da ne osjecam da me ista brije koliko je ostar,a to mu je takodje benefit jer nema povuci potegni pa opet povuci vec samo ,,frrrrrrrkkkkk" i ko lutka.Sam zilet izgleda veoma kvalitetno napravljen,izuzetno ostar ali to je zilet a ne bauk pa nema potrebe za strahom,ugladjenost je recimo od 1-5 4 i po.Zilet ima i svoje Ali a to je:ne prasta ako naidje na neku razor bump ili slicno i stvarno koza osjeca da je on tu u fazonu da nije bas za svaki zivi dan ali to je slucaj kod mene ne mora da bude i kod vas.Ako nadjete zajednicki jezik,ceka vas jedan jako jako lijep i udoban zilet kojeg bije glas da je bully boy Kad sam vec tu da podijelim sa vama SOTD od prije 2 dana dje je perce uradio svoj posao !

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

The following users thanked this post: Merkur34c

Offline Markovicmarko87

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #94 on: July 12, 2019, 03:13:31 PM »
Burazeru gde nađje ovaj žuti fedr, ja imam onaj sivo-crni? Jel ima neke razlike u kvalitetu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Bojko

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #95 on: July 12, 2019, 07:58:37 PM »
https://www.feather.co.jp/en/g_Products/general01.html

nema razike u samom ziletu ... samo u pakovanju jedno je sa 5 komada a drugo sa 10.

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #96 on: July 13, 2019, 08:52:30 AM »
Burazeru gde nađje ovaj žuti fedr, ja imam onaj sivo-crni? Jel ima neke razlike u kvalitetu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Razlike izmedju crnog i zutnog apsolutno nema,oba se mogu uzet na ebay samo kako ke Bojko rekao crni imaju 5 a zuti 10 (meni je lakse da ih uzmem na veliko s obzirom koliko ih trosim )

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #97 on: December 25, 2019, 11:00:00 PM »
Danas obrijao glavu
Feather u Muhle R41
Nekako bas grub zilet, nije mi bilo prijatno brijanje. Kad sam prelazio vise puta preko nekih mesta morao sam bas da pazim. Par posekotina koje su nestale posle aluma.
Iako sam dobio bbs nisam uopste toliko odusevljen ziletom 🙂
Probace se jos u nekim situacijama.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #98 on: December 26, 2019, 08:19:55 PM »
Предлог. Пробај прво да га мало потрошиш на бради у неколико бријања - па онда види какав је утисак на лобањи кад наступа са нестраобалнијом оштрином.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #99 on: March 22, 2020, 08:30:08 PM »
Odradih jos neka brijanja
Recimo da sam probao sve i svasta i ne lezi mi perce
Prvo brijanje zacudim se kako grub zilet. Brijuci glavu jurim BBS i sto je najsmesnije ne dobijem ga(recu samo da sa svim ostalim ziletima a ima ih mnogo koje sam koristio u R41 dobijem samo zavisi koliko mi vremena treba - zavisi od zileta do zileta).
Drugo brijanje mi je mozda i najbolje opet bude par tackica krvi i to smara. Posle toga izgubi i na ostrini i na grubosti i osecaj je kao kad se brijem nekim tupljim ziletom. Doduse mnogo brijanja uspe da se izvuce / ako je nekom to bitna stavka, a s obzirom na cenu trebalo bi da bude.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #100 on: March 22, 2020, 10:37:35 PM »
Приметио сам да има људи који не љубе баш много овај ножић, што је и нормално, зато постоји избор па "ко воли нек изволи".
Мени је у ово модерно време, у овој немаштини винтеџ жилета, Перце једно право освежење. Нема сумње да је врло оштар и данас после десетог бријања овим жилетом, сам се баш замислио над оном темом "Да ли је баш оштар жилет увек добар жилет"?
Све у свему закључих да је Федер ипак малко бољи и несумњиво угоднији, када је онако истрошен, дакле нешто иступљен. Међутим није то све: будући да се бријем сваки дан, принуђен сам да користим блаже бријаче.
Стога закључујем да је Федер савршен после трећег бријања, али у блажем бријачу, који не дозвољава ни трунку иритације. На пример, за мене је прекјучерашње и јучерашње (осмо и девето) бријање било савршенство!
Али у благом Меркуру 42C.
Можда је то и моја препорука свим онима којима је овај ножић пргав!
Дакле не Merkur Progress, не ни класика Merkur 34C, или добри EJ 89, него само благо и преблаго: Merkur 42C, или благи Gillette Tech!
« Last Edit: March 22, 2020, 11:15:49 PM by adams »

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #101 on: March 22, 2020, 11:09:44 PM »
Očigledno je kod ovog nožića stvar ukusa. Dok sam bio mladi neiskusni brijadžija nije mi nikako odgovarao. Ta prevelika oštrina u bilo kom brijaču mi jednostavno nije praštala greške. Koliko god se trudio i vodio računa vrat mi je izgledao kao bojno polje. Tada sam odlučio da to nije nožić za mene i da ih ima mnogo drugih koji mi odgovaraju da neću da trošim vrijeme na njega.

Neko vrijeme kasnije prvo kolega Stanišić pa moja malenkost dođemo u posjed karvea, vrhunskog brijača koji jednostavno voli oštre nožiće i nekako ih ukroti. Nakon insistiranja kolege Stanišića da je najbolja kombinacija koju je ikad probao upravo feather i karve odlučih da mu dam još jednu šansu.

Prvo brijanje je bilo malo nervozno zbog oštrine ali prvi put posle brijanja sa featherom nisam imao niti jednu posjekotinu na vratu. Naredna brijanja su bila maksimalno ugodna a oštrina nožića je doprinijela da rezultati budu vrhunski. Izvlačio sam oko 5 brijanja i jednostavno imam neku naviku da nožiće ne forsiram mimo toga.

Nakon ove uspješne epizode odlučio sam da probam feather i u drugim brijačima u kojima ranije nisam imao uspjeha. Konkretno u tech i rocket i nisam imao nikakvih problema ni u njima. Sve ovo me navelo na razmišljanje i nekako mi se nametnuo zaključak da nije bilo do nožića već do mene i moje neispeglane tehnike. Nekako vrhunac za mene je brijanje sa featherom, dobijanje bbs-a i nanošenje alkoholnog aftershave-a koji ne pecne ni najmanje.

Naravno nekome jednostavno neće leći ovaj nožić ali mu svako treba dati šansu jer zna da vrati i to mnogo više nego što se očekuje od njega.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #102 on: March 31, 2020, 07:49:22 PM »
Možete i kroz pridodatu brijoanketu u temi iskazati glasom šta mislite o ovom kontraverznom žiletu (nekome majka - nekome maćeha).
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #103 on: March 31, 2020, 09:18:01 PM »
Први сусрет са Feather-ом беше крвав и пун иритација, тадашњи мање искусни ја се питао ко нормалан може ово зло да користи и брже боље све распрода и нека ти је срећан пут... Но једна кутијица преживе срџбу неискуства и после пар година када га угледах крајем ока рекох дај да му дам још једну прилику да ме искасапи. Нисам смео кутијицу као човек од срама да погледам - де факто најудобинији, најефикаснији жилет који до тад пробах. Једини са којим могу да избријем врат без трунке црвенила. У 37С се готово не осети а у Leresche 77 га нема као да празан бријач скида длаку. Бели платинум је био ту негде, сада доступни жилети су пар празних места испод њега. Постах и ja један од оних нејасних ми из младости...
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #104 on: March 31, 2020, 09:29:38 PM »
Реално, ниси једини
Мој пут Перчевог самураја беше брз и сличан твом с тим да ме је одмах одушевио те га не распродах али млађана рука још није нашла свој пут са овим змајем у себи.
То се, у протеклих годину дана, кудикамо поправља, а изненађења која ми пружа у разним бријачима су све боља.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 25
Total: 25