Poll

Vreto:

Bay rum
11 (15.1%)
Sandalovina
4 (5.5%)
Kedar-sandalovina
11 (15.1%)
Opium
4 (5.5%)
Kajsija
2 (2.7%)
Jasmin
1 (1.4%)
Čarobna šuma
3 (4.1%)
Menta-bor
0 (0%)
Kokos-vanila
6 (8.2%)
Limun-menta
2 (2.7%)
Forumski
9 (12.3%)
Menta-eukaliptus
2 (2.7%)
Mošus-sandalovina
1 (1.4%)
Badem
1 (1.4%)
Aloe vera
3 (4.1%)
Ruža
4 (5.5%)
Med-badem
0 (0%)
Citrusni mix
2 (2.7%)
Mandarina-narandza
4 (5.5%)
Lavanda
3 (4.1%)

Total Members Voted: 32

Author Topic: Vreto sapuni, Shave Soap by Me  (Read 208263 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Vreto sapuni, Shave Soap by Me
« Reply #885 on: January 12, 2021, 02:28:42 PM »
Господо ја маштам о једном мирису од кад сам почео но пошто је сваки мој покушај био неуспешан и године су прошле помирио сам се са судбином и са тугом у погледу ставио ту тежњу у фиоку не реализованих идеја. И данас виша свест бријачког космоса реши да мени тужноме и са судбином помиреним у руке стави управо предмет моје тежње. Фантастични класични мирис комунистичких бријачких производа типа Палмира Сапокрем, De Vergulde Hand и слично. Један њух ме враћа у време чак и пре мог рођења. Јес да знам да тај мирис нема никакве везе са врхунским мајсторским сапунима са поносом јављам да је од данас могућ мој сапун са тим легендарним индустријским бријачким мирисом. Кад се најмање надаш живот ти пласира карту која те однесе са ногу  :D
Aman Gorane, govori šta je?  :D

Offline Goran.v

• Moderator
  • Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #886 on: January 12, 2021, 02:32:39 PM »
Ако ниси помирисао ниједан од два наведена сапуна тешко је објаснити. Твој отац и деда су се бријали или бадемом што сам одавно решио Берберским мирисом или овим што га опевах горе. Црна Мачка парфем је извор те бријачке легенде.
« Last Edit: January 12, 2021, 03:06:05 PM by Goran.v »
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #887 on: January 12, 2021, 03:04:35 PM »
Ако ниси помирисао ниједан од два наведена сапуна тешко је објаснити. Твој отац и деда су се бријали или бадемом што сам одавно решио Берберским мирисом или овим што га опевах горе.
Nisam razumeo da bas o njima govoris. Mislio sam da ih navodis kao primer tih klasicnih mirisa. Naravno da sam ih pomirisao. Cuj pomirisao...

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #888 on: January 12, 2021, 05:09:09 PM »
Ако ниси помирисао ниједан од два наведена сапуна тешко је објаснити. Твој отац и деда су се бријали или бадемом што сам одавно решио Берберским мирисом или овим што га опевах горе. Црна Мачка парфем је извор те бријачке легенде.
Ako mislite da osnova bude ovaj parfem, samo malo drvenastiji to je onda neshto.
« Last Edit: January 12, 2021, 05:12:48 PM by michurin »
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline Goran.v

• Moderator
  • Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #889 on: January 14, 2021, 06:33:16 PM »
Ево га у свом пуном сјају драги читаоци. Тај дивни, фантастични, опојни Fougere. Настао крајем 19 века и од тада израстао у фамилију мириса који носе разна имена (једно од којих је Амерички Barbershop) и красе многе култне производе. Само име (Франц. Папрат) је по речима творца овог дара људском роду мирис који је Бог требао дати Папрати. Мојој срећи краја нема што напокон у моме арсеналу има ове мирисне величине. 

« Last Edit: January 14, 2021, 07:36:20 PM by Goran.v »
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

The following users thanked this post: nuur, Limoozina, Kibo, Babadzonka, savovuk, Musa996

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #890 on: January 14, 2021, 06:49:16 PM »
Свака част, Горане!
Година је лепо почела, држим фиге да се тако и настави и да уживамо до неслућених граница

The following users thanked this post: Goran.v

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 32
Total: 32