Author Topic: "Konjska" četkica  (Read 8160 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: "Konjska" četkica
« Reply #30 on: January 08, 2021, 07:51:58 PM »

Коњске четке Вие Лонг.

Десно је четка од чика Неше коју добих на пробу (хвала велико!), модел 13723, а лево је моја (13725).
Обе су 24 мм чворови, са 50-50 %-тним уделом длаке од репа и од гриве. По мени - истоветни чворови су у питању.

Имате и две форумске теме о коњским четкама, од стране бријодр Неше и бријодр Дукија92, које можете посетити кликом:

Četka Vie-Long 13723

Vie-Long 12705B FAN SHAPE

Од мене, за ове четке, са мраморним миром - бријонепрепорука!

Чворови су просто премекани и морају се третирати са посебном пажњом, тј., уколико се нормално притисне четка - ућебаваће се длака у центру чвора и стварати ружна рупчага, и можете је бацити буквлно после једног бријања ако је користитие као остале четке.
Дакле, приметивши то одмах, четку сам притискао веома обазриво, тј., ишао сам превасходно на оне  ''сликарске'' покрете у доради пене на кожи, а у притискивачком стилу сам то радио мегасензитивистички-облакомасажно, док сам на сапуну нормално радио.
Длака је боцкава, после поприличног коришћења - неки врхови се расцветавају - а неки не.
Моја препорука је да се ове четке заобиђу, и купи било које свињче Семог / Омега / Зенит / Јагуар и оствари паметнија бријокуповина драги гледаоци.  Или као под Слобом - макароне сваки дан, док се не купи поштен јазавац.
Најбољи део четке су дршке које су финог квалитета.
- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

The following users thanked this post: Goran.v, Limoozina, michurin

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #31 on: January 20, 2021, 11:05:54 PM »
Nažalost, moraću da se složim sa ovim konstatacijama jer sam prvu i jedinu poruku na temi napisao kada je četkica bila tek kupljena i nisam imao vremena da je isprobam, a kasnije sam i zaboravio na to da sam otvorio temu. Elem, nisam je koristio baš često, ali definitivno je entuzijazam prema četkici splasnuo. Dao sam je na probu zaboravivši da se malo ućebala, a to joj je velika mana. Na početku sam koristio sapune, zatim sam je iz želje da imam špansko brijanje koristio uz njihovu kremu (LEA, podrazumeva se) koja je nešto zahvalnija za upotrebu sa ovom četkom jer četka ne mora mnogo da se pritiska. Četka se bukvalno mora timariti, tj. češljati, kao da je pravi živi konj da bi se dlake dovele u red. Doduše, kako navodi proizvođač, dlake za četku i potiču od timarenja konja.

Verujem da po prirodi veseli Španci i ne haju mnogo za ovu manu četke ukoliko je koriste uz pomenutu kremu, a potpuno ih i razumem jer imaju sunce, more, jamón ibérico i jamón serrano, odlična vina i znaju da uživaju, tako da ih mekana LEA mediteranskog mirisa u kombinaciji sa ne baš tako poslušnom četkom baš i ne nervira. A i zašto bi? Ni mene ne bi nerviralo da živim u zemlji sunca, lepe hrane i muzike.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Ksaver

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #32 on: January 21, 2021, 10:31:03 PM »
Nažalost, moraću da se složim sa ovim konstatacijama jer sam prvu i jedinu poruku na temi napisao kada je četkica bila tek kupljena i nisam imao vremena da je isprobam, a kasnije sam i zaboravio na to da sam otvorio temu. Elem, nisam je koristio baš često, ali definitivno je entuzijazam prema četkici splasnuo. Dao sam je na probu zaboravivši da se malo ućebala, a to joj je velika mana. Na početku sam koristio sapune, zatim sam je iz želje da imam špansko brijanje koristio uz njihovu kremu (LEA, podrazumeva se) koja je nešto zahvalnija za upotrebu sa ovom četkom jer četka ne mora mnogo da se pritiska. Četka se bukvalno mora timariti, tj. češljati, kao da je pravi živi konj da bi se dlake dovele u red. Doduše, kako navodi proizvođač, dlake za četku i potiču od timarenja konja.

Verujem da po prirodi veseli Španci i ne haju mnogo za ovu manu četke ukoliko je koriste uz pomenutu kremu, a potpuno ih i razumem jer imaju sunce, more, jamón ibérico i jamón serrano, odlična vina i znaju da uživaju, tako da ih mekana LEA mediteranskog mirisa u kombinaciji sa ne baš tako poslušnom četkom baš i ne nervira. A i zašto bi? Ni mene ne bi nerviralo da živim u zemlji sunca, lepe hrane i muzike.
Ovo je zvučalo dobro kao pitopis, skoro da sam osetio lepotu Španije.

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #33 on: January 21, 2021, 11:33:02 PM »
Muchas gracias, don Ksaver  ;)

Pravo da kažem, čini mi se da stil brijanja i način uživanja u njemu imaju veze sa uživanjem u životu, a koliko sam stekao utisak, Španci to zaista i znaju. Ovo nije tema na kojoj treba da pišem detaljno o Španiji, ali koliko sam stekao utisak, mediteranski hedonizam i ignorisanje sitnica koje umeju da iritiraju zaista čine čuda. Ukoliko s jedne strane imamo ručno rađene sapune namenjene ljudima kao što smo mi na ovom forumu, još neke brijačke sitnice, i nešto što se pravi industrijski, razlika je vidljiva.
« Last Edit: January 22, 2021, 12:51:20 AM by Neša »
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 27
Total: 27