Author Topic: Инџектори / Injector razors (најстроже чувана тајна савршеног бријања - 1. део)  (Read 36577 times)

Offline macak No1

• Majstor brijanja
Ja nisam primijetio razliku u broju brijanja odnosno u prednosti da jedan zilet duze traje. Oba mijenjam nakon odredjenog broja brijanja ali nikako zbog toga sto su postali manje ostri vec su i dalje prijatni i ne povlace ali eto, higijenski mi je nekako bar poslije desetak brijanja.

Primjetna je veca ostrina kod Proline i, kako kaze Gile, posljedicno tome osjetim tu neku agresivnost, po meni nekada i neprijatnu i nepotrebnu, narocito u prvih nekoliko brijanja.

Zbog toga se slazem da je Persona best buy, jer za upola manje troskova dobijem isti broj veoma ugodnih brijanja.

Ipak, koristim ih ravnopravno i zaista imam visoko misljenje o oba, uostalom kao i o cijelom konceptu injectora, koje u posljednje vrijeme koristim skoro pa ekskluzivno.

E sad, primijetna je razlika u dizajnu zileta jer je Proline ostrica kraca zbog drugacijih  uglova od Persone, ne znam da li i to utice na brijanje zbog razlicitih glava brijaca.

Sent from my iPhone using Tapatalk

The following users thanked this post: pepe

Offline pepe

• Majstor brijanja
Hvala svima na odgovorima. Osim Persona i Proline zileta, video sam da postoje
i Schick zileti, ono zuto-narandzasto pakovanje. Da li je neko imao iskustva sa
njima?
Da napomenem da sam uz brijac dobio i nekoliko zileta Schick ultra platinum,
pretpostavljam da se oni vise ne proizvode.
I na kraju jos jedno pitanje: Na sajtu gde prodaju Persona zilete video sam
i neke Feather i Kai zilete: da li i neki od njih mogu da se koriste u Injectoru?

Offline Gile

• Veliki Majstor brijanja
Ja sam probao neke stare schick nožiće i bili su mi malo oštriji od persone. Oni se naravno više ne proizvode. Što se tiče feather i kai nožića oni ne odgovaraju indžektorima već su namijenjeni za takozvane artist club brijače poput razorock hawka ili za feather ac šavete.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

The following users thanked this post: pepe

Offline pepe

• Majstor brijanja
Hvala na razjasnjenju, cini mi se da su svi u istim ili vrlo slicnim pakovanjima.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Pal adjustable:

Прелеп ми бријач. Тестерски дар лулашко-бријачке армије од једног човека - Аланона. Од челика је, и што је још боље за тај челични и амерички случај - нормалне је тежине! 50-ак грама...

Поседује подесивост - која је код мене била неупотребљива, јер је толико агресиван и на најнижем подешавању.

Ово је бријач који је збунио скоро све живе. Многи су га чак купили и користили готово сигурно погрешно зато што:

-користи угао више као ДЕ бријач него ли инџектор
-већи зазор код овог бријача не значи већу агресивност као што бисмо помислили, не, већи зазор значи да се браник удаљио од ножића да направи већу дистанцу кожи од сечива, и значи да се бријач тад ублажава, мада напоменух - он је и тад врло агресовиван

Користих прво Пролајн ножић - лоше искуство са много крвавих тачкица по бријању.
Потм пробах са Персоном - осетно искуствено побољашње, међутим, и даље је било црвених тачкица.

Само су ми 2 прелаза долазила у обзир, напомињем - на најнеагресивнијем подеоку.

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: Shavenovich

Offline Игор В.

• Email
Pal adjustable:

Прелеп ми бријач. Тестерски дар лулашко-бријачке армије од једног човека - Аланона. Од челика је, и што је још боље за тај челични и амерички случај - нормалне је тежине! 50-ак грама...

Поседује подесивост - која је код мене била неупотребљива, јер је толико агресиван и на најнижем подешавању.

Ово је бријач који је збунио скоро све живе. Многи су га чак купили и користили готово сигурно погрешно зато што:

-користи угао више као ДЕ бријач него ли инџектор
-већи зазор код овог бријача не значи већу агресивност као што бисмо помислили, не, већи зазор значи да се браник удаљио од ножића да направи већу дистанцу кожи од сечива, и значи да се бријач тад ублажава, мада напоменух - он је и тад врло агресовиван

Користих прво Пролајн ножић - лоше искуство са много крвавих тачкица по бријању.
Потм пробах са Персоном - осетно искуствено побољашње, међутим, и даље је било црвених тачкица.

Само су ми 2 прелаза долазила у обзир, напомињем - на најнеагресивнијем подеоку.

Аааааа, дуго очекивани и сачекани приказ-хвала на томе!
Са чиме би та агресивност била упоредива и да ли је могуће испробати овај примерак ретке бријачке свите? Заправо, да ли је Аланон нешто помињао у том смеру

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Упоредиво је са агресивним Е инџекторима.
Али, само бријање ми је изгледало овако... Обријем се, и све делује ок, ставим афтершејв, и онда после 5-10 минута кад се погледам у огледало - крваве тачке, које прерастају у токове.

Зато се никада нећу бријати ујутру докле год овако лудо експериментишем, те морам престати с том навиком.

Пази, ни ја нисам смео да питам Аланона да ми да овај бријач, директно, већ сам га инвазијом најљигавијих шатро стидљивих смајлија и патетичних порука на Вацапу оставио разоружаног да ми га сам понуди.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Email
Е, јеси маг свеколиког бријаштва, нема шта

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 33
Total: 34