Author Topic: Mitchell's Wool Fat  (Read 41381 times)

Offline Gile

• Doktor za brijanje
Re: Mitchell's Wool Fat
« Reply #150 on: May 09, 2020, 05:37:11 PM »
Haslinger schafmilk naravno. Nisam imao problema ni ja sa mwfom ali mi je trebalo duže nego sa drugim sapunima da dođem do konzistencije koju volim.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

The following users thanked this post: adams

Offline milostdr

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #151 on: July 13, 2020, 12:45:57 PM »
Захваљујући @Игор Б, стожеру врачарске бријоелите, добих овај дивни сапун на пробу.
У почетку се добро замислих пред собом и огледалом, читајући о мукама и прављењу пене, тврдоћи воде и осталим астролошким утицајима на редовно бријање и прављење креме на лицу.
Четка Зенит манчуриан јазавац, отрешена двапут, значи полусува или полумокра. сапун у руке и трљај, у почетку флопи пена са мехурима. Али како се пуни четка тако и пена доби на густини. Након тога, узех четку и по лицу директно приступих прављењу пене са полаганим додавањем воде. Вода миријевска чесма, без додола и осталих нарицалица. Да ли је до четке, или искусног мајстора, читаоц нек одлучи, али крену екплозија пене. Густе, клизаве и чврсте. Прво што ме је одушевило је чистоћа оштрог мириса, карактеристика за сапуне на бази животињских масти, које и иначе преферирам лично.
Елем, крема на лицу јака, густа и екстра клизава. Не суши се брзо и траје довољно за прелаз. За сваки следећи прелаз сам остављао лице мокро да сапун добије који мехур, али неће да може. Њему колико додаш воде он расте и прави крему. Посебно је одличан "painting" метод за други и трећи прелаз.
Све у свему сапун је обавезан у бријачком асортиману.
Сасвим ћу се сложити са мичурином у вези исушивања коже, шта се може решити пантенол кремом после бријања.

И за крај, сапун овај је грехота наручити у рефилу. Само у оригиналној керамици је најбоље га имати и користити.

The following users thanked this post: nuur

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #152 on: July 17, 2020, 01:30:17 PM »
MWF је за мене идеалан сапун. Све је по мери у том сапуну, и ништа не треба више, нити има мањка.
Дефинитивно један од најбољих сапуна, ако не и најбољи!

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 24
Total: 28