Author Topic: Чудо звано "Perma-Sharp"  (Read 11964 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Чудо звано "Perma-Sharp"
« on: September 01, 2014, 12:49:05 AM »
Сви смо чули за  Perma-sharp жилете,а многи су  и пробали.
Наравно чули смо за оне Perma-sharp  жилете које се производе у Турској,као и оне које се производе у Русији.Читали смо многе коментаре,те да су ови „руски“ бољи, још сам чуо да су наводно једно време наши МЕМ правили жилете за турски Perma-sharp.Шта је од тога тачно а шта није  не знам.Ја сам пробао турски Perma-sharp жилет и могу рећи да је солидан.У комбинацији за Јума бријачем  ја сам имао 4 прилично солидних бријања.Међутим оно што ме је доста изненадило,јесте једно откриће нађено на тезги на „Бајлонију“ код мени и „Ученику“,а верујем и многима добро знаног „чиче“!!!
Наиме у потрази за мојим омиљеним vintage „Schick“  и  „Gillette“ жилетима,поред  дотичних „налетео“ сам и на друге веома занимљиве жилете.Као на пример: руске „Рапира“ и „Спутник“ (одлично), индијске „Topaz“ (занимљиво), и веома шокантно на Perma-sharp жилете који су увијени у плаво-бели папир и што је још интересантније-производе се у Грчкој.
Будући да сам „налетео“ прилично сам се и „залетео“ и купио неких  20-так жилета разних произвођача  (највише „Gillette“).За све ове жилете сам чуо,видео их на интернет сраницама али за грчки Perma-sharp  вала нисам.Већ наредног дана сам отворио и пробао тај грчки жилет и одушевио сам се.
Остао сам без речи како је протелко прво бријање!!
Тако је оштар,тако је фин и тако је благ према кожи лица.
Бријање је прошло фино,глатко био сам чисто обријан.
Целог дана лице ми је било глатко,а брада  ми је нарасла тек следећег  КАСНОГ јутра,што значи да ме је баш добро избријао овај жилет.
Такво бријање се  понављало још 4 пута,дакле имао сам са тим жилетом  5 изврсних „расних“  бријања.Тек је на 6-том малчице заказао.Мислим да бих се и 7-ми пут  солидно  обријао,али нисам хтео баш  толико да мучим лице.И 5 изврсних бријања је за мене добар резултат.
Наравно одмах после првог бријања сам сео за компјутер и покуашао бар нешто да нађем о том жилету!!
Свашта са писао и брисао,међутим  ништа нисам нашао.
Ето...то је  мој рандеву за грчким Perma-sharp  жилетом,илити грчком “пепељугом“ јер је као „ципелицу“ по којој је могу наћи оставио само плаво-бели папир и наравно искоришћене DE  оштрице.Био сам опет до „чиче“ покаао сам му „ципелицу“ односно тај папир,међутим рекао ми је да ће видети  код себе –тада није имао.
Осим тога што  сам га пробао (что је велика ствар),и што  ми се прилично свидео,и што  се (вероватно) више не производи ,а радио се у Грчкој, ја  више ништа не знам о овом жилету.
Али ево прилажем „ципелицу“  да је видимо,осмотриомо,одмеримо..па у потрагу за „грчком пепељугом“!
СРЕЋНО!!!

« Last Edit: September 01, 2014, 02:57:12 AM by adams »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Чудо звано "Perma-Sharp"
« Reply #1 on: September 01, 2014, 02:58:40 AM »
За шкотске Perma Sharp сам прочитао да су јако добре!
Не могу да се сетим где сам прочитао,али мислим да сам баш  на овом форуму то прочитао.
Рапире су још старије од тих "плаво-црно-розих" које си навео.
Мислим да су ове Рапире још из времена СССР.
« Last Edit: September 01, 2014, 03:01:05 AM by adams »

Offline Nikola.

• Majstor brijanja
« Reply #2 on: September 10, 2016, 01:30:28 AM »
Vec duze vreme koristim Perma Sharp Super zilete (zlatno-crvena kutijica) i prilicno sam zadovoljan njima. Zilet je prilicno ostar i ugladjen. Ostriji je od zelene astre i gillette platinum (plava kutijica), manje ostar nego feather. Zelena astra mi je jedan od omiljenih zileta i mogu da je koristim 2-3 brijanja u tri prolaza dok perma sharp nudi jedno dodatno brijanje (oba zileta su primetno tuplja u poslednjem koriscenju ali odrade posao). Neko ko ima meksu bradu sigurno moze da izvuce jos vise ugodnih brijanja. Zileti ne spadaju u kategoriju najjeftinijih, ali isto tako nisu ni skupi. U svakom slucaju vredi dati novac za ovako dobre zilete.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: September 10, 2016, 03:52:56 PM »
@Nikola
Nikola, gde su proizvedeni Perma-sharp žileti koje ti koristiš?
Da li možeš da ih fotografišeš

Offline Nikola.

• Majstor brijanja
« Reply #4 on: September 11, 2016, 12:11:04 AM »
Ovi koje ja koristim su proizvedeni u Sankt Peterburgu. Negde na internetu sam video da su perma sharp zileti bili dobri dok su se proizvodili u Turskoj, a kad je Gillette otkupio fabriku i prebacio proizvodnju u Rusiju tad su postali jos bolji :D U svakom slucaju, stvarno mislim da vredi probati ove zilete.

Slike:

Nick shaves je radio review i odusevio se ziletima. Nakon toga ih je u nekoliko klipova koristio i pominjao.

« Last Edit: September 11, 2016, 12:13:45 AM by Nikola. »

Offline StecK

• Doktor za brijanje
« Reply #5 on: September 11, 2016, 12:43:41 AM »
To bi trebalo da su standartni Perma Sharp zileti nove proizvodnje, ja sam jos prosle godine slucajno nasao kutijicu grckih Perma Sharp zileta kao iz adamsovog posta, mada jos uvek nisam stigao da ih probam, kao sto je @adams napisao radili su se u grckoj a na internetu nema apsolutno nikakvih podataka o njima.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #6 on: September 11, 2016, 12:47:44 AM »
@Nikola
Hvala za foto!I ja sam čuo da su ruski mnogo bolji od turskih!Ja imam turski Perma-sharp i sliodan je , ali verujem da je ruski mnogo bolji!

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #7 on: September 11, 2016, 12:50:58 AM »
@ StecK
Ti su ti žileti!!
Odlični su!!
Voleo bih da ih i ja nadjem!😊

Offline StecK

• Doktor za brijanje
« Reply #8 on: September 11, 2016, 12:54:28 AM »
@adams, posto sam zilete kupio sa interneta od coveka koji ima neke zalihe vintage zileta, videcu da iskopam broj u porukama i da ga kontaktiram pa da vidimo sta je ostalo ;)

Offline Nikola.

• Majstor brijanja
« Reply #9 on: September 11, 2016, 01:11:12 AM »
@adams
Nema na cemu  :laugh:
Nasao sam na ebay-u nekog Grka koji prodaje vintage zilete (mozda je to isti covek od kog je StecK nabavio zilete) a medju njima i grcki perma sharp:
http://www.ebay.com/itm/Razor-blades-LotX5-NIB-made-Greece-Vintage-Rare-Astor-Veto-Atomic-Lux-Perma-/222055722895?hash=item33b38d6f8f

40$(or best offer) je nerealna cena, ali mozda mozes da ga kontaktiras i proveris da li moze da nabavi vise zileta za bolju cenu.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #10 on: September 11, 2016, 08:27:53 AM »
@Nikola
Хвала ти много!!
Баш jурим те жилете!!!

Offline feston

• Doktor za brijanje
« Reply #11 on: June 23, 2017, 10:00:54 PM »
Da li aktuelni, ruski Perma-Sharp nožići mogu da budu alternativa PolSIlver-u?

Offline Slice

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #12 on: June 24, 2017, 07:12:08 AM »
Mogu! To je gotovo i jednaki cjenovni rang! Zamisli to kao premium žilete za tursko tržište primarno. Meni su osjetno drugačiji od Polsilvera ali su također vrlo kvalitetni

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #13 on: June 24, 2017, 09:34:16 AM »
Jel mozes da objasnis razliku :)
Zainteresovalo me ime ovih zileta

Offline Slice

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #14 on: June 24, 2017, 02:29:33 PM »
Dolaze iz iste tvornice u Rusiji ali se opet razlikuju tako da je najbolje da probaš sam i onda ćeš najbolje znati koji to više odgovara 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 19
Total: 24