Author Topic: Чудо звано "Perma-Sharp"  (Read 9553 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Чудо звано "Perma-Sharp"
« Reply #30 on: November 27, 2018, 06:10:18 PM »
Inspirisan ovom pricom, ponovo sam kontaktirao vlasnika Extrashaving prodavnice iz Istanbula.
Covek je ovaj put ljubazno i brzo odgovorio. Salju za Srbiju, nije nikakav problem. Postarina za paket do 500 grama je 40 lira ili 6,7 evra.
Na primeru ovog Permasharp kartona u njihovoj ponudi, ukupna cena (100 nozica + postarina za Srbiju) izadje 85 lira ili 14.30 evra.
Nije losa cena.
Zahvalio se na zanimanju za njegovu radnju i rekao da mu saljemo mail ili poruku na FB stranicu njegove radnje za dalju saradnju.

Offline Merkur34c

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #31 on: November 27, 2018, 11:00:38 PM »
Cene žileta na sajtu su fenomenalne.
Izvukao sam samo neke od ponuđenih:
Astra zelena 5kom 50 din.
Zeleni Derby 100 kom 490 din.
Derby premium 100 kom 590 din.
Persona platinum 10 kom 130 din.
Izraelski Crystal 10 kom 130 din.
Rapira super stainles 10 kom 60 din.
Perma Sharp 5 kom 50 din.
Ovo su cene sa porezom. Ne znam kakva je šansa za povraćaj poreza iz Turske.
Ukoliko ima zainteresovanih za grupnu kupovinu mogli bi da se dogovorimo.

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #32 on: June 28, 2019, 12:30:23 AM »
Momci da napisem i ja par rijeci o ovom fenomenalnom ziletu !
Legenda Gile mi je dao perma sharp na probu jednom prilikom i Gile debelo sam ti zahvalan.Samo cu reci da sam posle te probe narucio steku zileta sa ebay-a.Zilet je ostar jako ostar ali nimalo neprijatan !!! Naportiv,skoro pa kao da nema zileta ugladjenost je takodje na samom vrhu,i ono sto nisam mogao da vjerujem a to je dugotrajnost.11 brijanja bez ikakvog problema,cupanja,iritacija,razor bumps aman bas bas nista !!!Brije kao nov,e tokom 11 sam osjetio da se ostrina smanjila ali bukalno samo zero,samo zero...Kao na primjer ostali zileti na 2 ili 3 brijanje.Tu odlucih da ga bacim sledece brijanje novi i uvjerio sam se da ne tripujem,stvarno nema razlike izmedju novog i posle 10 brijanja Vrhunski mi lezi u svim brijacima,od open comba,hybrid comba,closed comba,tto i slanta.Bilo da se radi o blagim ili agresivnim brijacima !Zakljucak...vrhunski ostar,vrhunski ugladjen,vrhunski udoban,vrhunski dugo traje....sta mi vise od toga treba ??? Mozda cak ni ne uspijem da nadjem Cijena je stvarno smijesna (oko 15-17 eura) za 20 kutijica/paklica (100 zileta) i to sa shippom.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #33 on: May 29, 2020, 04:57:32 PM »
Благодарећи новој бријачкој сили на светској бријачкој сцени, под форумсим псеудонимом - milostdr, дођох у посед извесне количине Перма шарп ножића купљених на домаћем интернет тржишту.

Преодушевљен сам особинама оштрице ових ножића.

Буквално се ради о легури челика и алое вере. Толико је удобно бријање.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #34 on: June 09, 2020, 02:16:16 PM »
Веома добар жилет, барем овај примерак који је дошао у последњој акцији добављања а коју је спровео у дело @milostdr и овом приликом се захваљујем на успешној реализацији како њему, тако и гос'н @nuur -у.
Како сам тек почео да користим жилет, главни утисци су да је агресиван али не превише, некако ми делује да ми баш овај ниво агресивности годи, веома је ефикасан, није превише углађен (мада је углађен) али је далеко од непријатног осећаја при коришћењу и оно што ме једино буни јесте то што је подоста танак и разумно савитљив а понаша се као неки дебљи и материјалом пунији жилет. Од мене препорука и улази на моју листу омиљених жилета за даљу набавку и коришћење.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #35 on: June 17, 2020, 11:57:53 AM »
СТО МУ ГРОМОВА!!!!!

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #36 on: June 17, 2020, 12:09:25 PM »
И ЈЕЛЕНСКИХ МИ РОГОВА!!!
За неупућене у турски језик ово означава земљу производње.
« Last Edit: June 17, 2020, 12:15:47 PM by Игор В. »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #37 on: June 17, 2020, 03:34:02 PM »
И ЈЕЛЕНСКИХ МИ РОГОВА!!!
За неупућене у турски језик ово означава земљу производње.

Хиљаду ми бубњева Дарквуда, право велиш Игоре! 😀

The following users thanked this post: floyd

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #38 on: June 30, 2020, 02:37:02 PM »
Ево јутрос сам пробао Gillette Perma-Sharp жилете!
Објективно, жилети су супер! И ту више нема шта: оштри су, супер брију, међутим оно што ми стварно много смета јесте то што су као флис папир и ужасно савитљиви.
Е сад прелазим на субјективно мишљење! Наиме, не разумем зашто су произвођачи, а овде мислим искључиво на Gillette, почели да од таквог материјала праве ножиће???
У чему је поента????
Ја видим само два могућа одговора!
Први је уштеда на материјалу, те за разлику од винтажних или савремених ножиића где се не штеди на материјалу, производе ножићи попут флис папира.
Други одговор је тај, да су у Gillette фабрикама, било у Русији или Индији почели да производе ножиће за геј "мушкарце" или за мушкарце који уместо браде имају тратинчице!!!
Било како било осећај у току бријања ми је био као да пијем Хајнекен пиво из 0.2 l флашице. Значи добро, али недовољно!
Зашто брате мили?
Зар је толики проблем данас, у 21- ом веку производити квалитетан ножић, или је поента у минимализму квалитета, али "максимализму" цене!!!
Безвезе!!!
Све би то "пило воду", да нисам навикао на до недавно праве турске Perma-Sharp ножиће!!!
Не знам да ли је истина да им је МЕМ (како нам је директор продаје Интерсилвер фабрике рекао) производио. Ја сумњам у то!!!
У сваком случају то су били одлични жилети. Јесте да сам у првом посту написао да су СОЛИДНИ, а написао сам то зато што сам био под утиском грчких Perma-Sharp жилета.
Данас, ако се питам, слободно ћу рећи да су турски Perma-Sharp били бољи од ових Gillette.
Ово је моје лично мишљење, које сам стекао зато што, иако сам се чисто обријао са Gillette Perma-Sharp жилетима, ипак није прошло без неколико црвених тачкица на лицу. Бријање је прошло без иритације, али су црвене тачкице присутне. Сувише оштар жилет, што је одлично и за сваку похвалу, али савитљив, те не прашта ни најмању неравнину или препреку.
Направио бих једно мало поређење са Gillette Perma-Sharp са сада већ бившим турским Perma-Sharp жилетима!
Прво, само паковање, односно кутијица код турских жилета кутијица је била увијена целофаном, што је представљало додатну заштиту:

Друго, турски Perma-Sharp жилети су били увијени прво у обичан папир, па онда у масни папир, при чему нису имали ни трунке лепка на самом ножићу, док су руски Gillette Perma-Sharp увијени само у масни папир који се једва дâ отворити, и када га отвориш, мора да се скине остатак лепка, што ме, искрено ужасно нервира!!!

Треће, турски Perma-Sharp ножићи су мање савитљивији, што бар по мојим критеријумима, даје много боље и комфортније бријање.
Но без обзира на ова поређења и моје личне ставове, морам да се сложим да су Gillette Perma-Sharp добри жилети и да одлично брију и вероватно би били савршени да су неке "ситнице" задржали, односно преузели од старих турских Perma-Sharp жилета.

« Last Edit: June 30, 2020, 08:36:50 PM by adams »

The following users thanked this post: floyd

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #39 on: June 30, 2020, 04:04:14 PM »
Ево јутрос сам пробао Gillette Perma-Sharp жилете!
Објективно, жилети су супер! И ту више нема шта: оштри су, супер брију, међутим оно што ми стварно много смета јесте то што су као флис папир и ужасно савитљиви.
Е сад прелазим на субјективно мишљење! Наиме, не разумем зашто су произвођачи, а овде мислим искључиво на Gillette, почели да од таквог материјала праве ножиће???
У чему је поента????

Ја видим само два могућа одговора!
Први је уштеда на материјалу, те за разлику од винтажних или савремених ножиића где се не штеди на материјалу, производе ножићи попут флис папира.
Други одговор је тај, да су у Gillette фабрикама, било у Русији или Индији почели да производе ножиће за геј "мушкарце" или за мушкарце који уместо браде имају тратинчице!!!
Било како било осећај у току бријања ми је био као да пијем Хајнекен пиво из 0.2 l флашице. Значи добро, али недовољно!
Зашто брате мили?
Зар је толики проблем данас, у 21- ом веку производити квалитетан ножић, или је поента у минимализму квалитета, али "максимализму" цене!!!
Безвезе!!!
Све би то "пило воду", да нисам навикао на до недавно праве турске Perma-Sharp ножиће!!!
Не знам да ли је истина да им је МЕМ (како нам је директор продаје Интерсилвер фабрике рекао) производио. Ја сумњам у то!!!
У сваком случају то су били одлични жилети. Јесте да сам у првом посту написао да су СОЛИДНИ, а написао сам то зато што сам био под утиском грчких Perma-Sharp жилета.
Данас, ако се питам, слободно ћу рећи да су турски Perma-Sharp били бољи од ових Gillette.
Ово је моје лично мишљење, које сам стекао зато што, иако сам се чисто обријао са Gillette Perma-Sharp жолетима, ипак није прошло без неколико црвених тачкица на лицу. Бријање је прошло без иритације, али су црвене тачкице присутне. Сувише оштар жилет, што је одлично и за сваку похвалу, али савитљив, те не прашта ни најмању неравнину или препреку.
Направио бих једно мало поређење са Gillette Perma-Sharp са сада већ бившим турским Perma-Sharp жилетима!
Прво, само паковање, односно кутијица код турских жилета кутијица је била увијена целофаном, што је представљало додатну заштиту:

Друго, турски Perma-Sharp жилети су били увијени прво у обичан папир, па онда у масни папир, при чему нису имали ни трунке лепка на самом ножићу, док су руски Gillette Perma-Sharp увијени само у масни папир који се једва дâ отворити, и када га отвориш, мора да се скине остатак лепка, што ме, искрено ужасно нервира!!!

Треће, турски Perma-Sharp ножићи су мање савитљивији, што бар по мојим критеријумима, даје много боље и комфортније бријање.
Но без обзира на ова поређења и моје личне ставове, морам да се сложим да су Gillette Perma-Sharp добри жилети и да одлично брију и вероватно би били савршени да су неке "ситнице" задржали, односно преузели од старих турских Perma-Sharp жилета.

https://www.ebay.com/itm/Vintage-Turkey-Razor-Blade-PERMA-SHARP-SUPER-STAINLESS-in-Original-Box-5-blades-/163631799523
« Last Edit: June 30, 2020, 08:41:36 PM by floyd »
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline Kibo

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #40 on: July 02, 2020, 04:13:32 PM »
Ево након пар бријања жилетовом верзијом овог жилета, могу да ви речем да је оштар и врло добро углађен. Намерно сам га тестирао у Роквелу на плејту 6 па за други прелаз 5 и прошао без иједне посекотине, на дводневну браду. Затим на 3 плејту на једнодневну браду.
Што се тиче поменуте дебљине самог жилета, немам став по том питању, јер нисам сигуран да то има икаквог утицаја.
У поређењу са турском верзијом, чини ми се оштријим што утиче на нижу углађеност.
План за даље је да га тестирам у ЕЈ89, ракети, Меркуру 34...па ћу да дам коначан суд.
Уздравље.

The following users thanked this post: Limoozina, Babadzonka

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #41 on: July 02, 2020, 04:21:49 PM »
Ja sam ga poslednji put koristio u R41 i nisam imao nikakvih problema. Oštar, uglađen i traje solidan broj brijanja. Što bi rekli Englezi YMMV.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #42 on: July 02, 2020, 06:10:29 PM »

У поређењу са турском верзијом, чини ми се оштријим што утиче на нижу углађеност.

У потпуности се слажем са овим!!
Наиме Gillette верзија је приметно оштрија од турске верзије.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #43 on: July 03, 2020, 01:59:00 AM »

Што се тиче поменуте дебљине самог жилета, немам став по том питању, јер нисам сигуран да то има икаквог утицаја.

Само да напоменем да није реч о дебљини него о савитљивости жилета. Вероватно је да су и турски и Џилет Перма шарп, исте ако не и сличне дебљине, али сасвим различите савитљивости што свакако утиче како на углађеност, тако и квалитет бријања!
« Last Edit: July 03, 2020, 02:00:55 AM by adams »

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #44 on: July 03, 2020, 10:17:20 AM »

Само да напоменем да није реч о дебљини него о савитљивости жилета. Вероватно је да су и турски и Џилет Перма шарп, исте ако не и сличне дебљине, али сасвим различите савитљивости што свакако утиче како на углађеност, тако и квалитет бријања!

Дебљина жилета износи 0,10мм то је стандард.Aли увек има, мада не тако често оступања од стандарда.То сам проверио дигиталним шублером, при задњој набавци жилета, a треба да набавим и нониус, јер пре него што напишем некоу рецензију о неком жилету,прво проверим дебљину самог жилета.Док савитљивост или крутост, је у директној вези са хемиским саставом самог челика,а то се одреџује још у топионици и ваљаоници,то је производна рецептура,према техничком досијеу.Ту је и сам процес каљења приликом производње.
« Last Edit: July 03, 2020, 11:08:33 AM by michurin »
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 15
Total: 17