Mislim da se Tito i brijao tim sapunom, negde sam to pročitao nekada. I da je bio poklanjan stranim delegacijama.
Alkrema je potencijalna bomba za prodaju na stranim onlajn brijačkim šopovima, zasigurno pojma nemaju kakav prodajni kec u rukavu imaju, žalosno je da nas više od njih zanima njihov proizvod.
Nastaviti sa spamovanjem Luksola. 
Ovo bi i mene zanimalo . Nesto su proizvodili 2009. kako stoji na sajtu. Ocigledno da su to sve sastojci koji poskupljuju proizvodnju .Sapun bi morao dosta da kosta .Nedostaje im i analiza trzista ili je vec imaju .Mozda nema ekonsomske racunice.
Na primer u recepturi vise vrsta meda . Da , imamo sjajne ali se ne kupuju u radnjama lako ,80 % iz radnji nije proslo test (ova vest je od pre mesec i nesto odprilike )
''Kako se u „Luksolu“ i danas može čuti, dopremanje sirovina, proizvodnja, pa čak i mašine na kojima se pravio sapun na kome su bili utisnuti venci nalik onima na maršalskim epoletama, bili su pod strogom kontrolom vojne obaveštajne i kontraobaveštajne službe. Po gotove proizvode dolazilo je vojno vozilo u pratnji visokog oficira. Pošiljka je odlazila direktno na dvor. U pričama (ili legendama) u vezi sa sapunom „maršal“ pominje se da je ovaj specijalni „Luksolov“ proizvod stizao i do kupatila predsednika Sovjetskog Saveza Leonida Brežnjeva, kubanskog lidera Fidela Kastra, afričkih kraljeva i careva, pa čak i do – britanske kraljice!
Sapun „maršal“, kome to i nije bio zvaničan naziv, imao je specifična svojstva – kako se tvrdi, za njegovu proizvodnju korišćene su isključivo prirodne materije, poput meda i plodova kleka. Budući da su proizvodi sa takvim svojstvima i danas izuzetno traženi, i to među platežno sposobnijim kupcima, ne treba sumnjati da bi obnova proizvodnje „tajnog maršalovog sapuna“ bila više nego dobar potez „Luksola“.
__________________________
Politika , , 27.03.2009. Đ.Đukić

Sa bankrotom zrenjaninskog „Luksola“, otišao i čuveni proizvod prepoznatljivog imena „Maršal“. Proizvođač računao na jugonostalgičare. Cena bila 500 dinara
TITOV sapun nije našao kupce, a njegov proizvođač „Luksol“ iz Zrenjanina, koji je verovao da će sa legendarnim „vrhovnim komandantom“ izvojevati pobedu na bojištu zvanom tržište, neslavno je završio u bankrotu.
U čuvenoj fabrici, gde je 2011. generalno prekinuta proizvodnja nakon 127 godina duge tradicije, nikada se nisu ozbiljno pozabavili neuspehom projekta nazvanog „maršal“. Nisu imali ni vremena. Naime, posle spektakularnog eksperimenta sa obnovom proizvodnje Titovog sapuna, završili su u stečaju.
Marketinški je, inače, sve bilo dobro zamišljeno. Skinut je veo sa pola veka brižljivo čuvane tajne izrade specijalnog sapuna za Josipa Broza Tita. Na maršalov rođendan (25. maja 2009) sapun je promovisan i probno je proizvedeno prvih 600 komada. Pokazalo se da su bili i poslednji.
Najviše se računalo na jugonostalgičare i kupce koji u ličnoj higijeni drže do ekskluzive i kvaliteta. Novi-stari „maršal“, nazvan tako u reklamne svrhe, sadržao je sve to (u maloprodaji cena sapuna bila je preko 500 dinara). Ali ipak nije našao put do potrošača. Negde je, očito, omanulo i veliki trud entuzijasta iz „Luksola“ je propao.
_______________________
Novosti ,Sl. PAŠIĆ
31. 07. 2013.